"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Bardus bashkohet me grupin tone.

Këtu jepen njoftime prej drejtuesve te ketij forumi në lidhje me ecurinë, dhe bashkëbisedimin e këtij komuniteti.
Post Reply
Hymniarber
Star Member
Star Member

Bardus bashkohet me grupin tone.

Post by Hymniarber » Tue May 01, 2012 12:06 am

Me shume kenaqesi lajmerojme se [background=yellow]Bardus[/background] i bashkohet drejtuesve te ketij forumi, me detyren e Global ModeratorIt is with great pleasure that we announce Bardus is joining our team as the new Global Moderator at Arberiaonline.com.
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member

Re: Bardus bashkohet me grupin tone.

Post by ALBPelasgian » Tue May 01, 2012 8:12 am

Nje vendim i drejte. Bardus me punen e tij te palodhshme si dhe pasionin e pashuar per gjuhesine e ka deshmuar veten si nje nga anetaret me cilesor ne forum. I deshiroj pune te mbare ne detyren e re, kurse mezi pres postime te reja nga ai...
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

bardus
Star Member
Star Member

Post by bardus » Tue May 01, 2012 12:48 pm

Falemnderit Albpelasgian dhe administrator per vleresimin,gjithashtu falenderoj dhe respektoj te gjithe antaret per durimin qe tregojne me postimet e mia qe ndonjehere mund te mos jene te sakta.Pozicionin tim e konsideroj shume inferior ne krahasim me disa anetare te vjeter te ketij forumi qe i kane dhene aq shume historise,gjuhes shqipe.Edhe njehere flm te gjitheve.

Adriana
Universe Member
Universe Member

Post by Adriana » Tue May 01, 2012 1:11 pm

Mire se erdhe ne grupin tone bardus, te uroj suksese ne kete detyre.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!

Patush
Grand Star Member
Grand Star Member

Post by Patush » Tue May 01, 2012 5:27 pm

Uellkam bardus, pergezime!