"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pozita e arberiaonline ne internet.

Këtu jepen njoftime prej drejtuesve te ketij forumi në lidhje me ecurinë, dhe bashkëbisedimin e këtij komuniteti.
Post Reply
User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Pozita e arberiaonline ne internet.

#1

Post by Hymniarber » Sat Oct 24, 2009 6:22 pm

Sipas alexa.com qe eshte nje web i specializuar per statistikat e shikueshmerise se rrjeteve te internetit, nga qindramilione apo miliarda sita interneti, pozicioni i arberiaonline eshte 3.818.192, qe eshte nje pozicion i kenaqshem duke pasur parasysh aktivitetin vetem 4 mujor te tij.

http://www.alexa.com/siteinfo/arberiaonline.com

Gjithashtu rritja e aktivitetit te tij ka qene 400%, po ashtu nje shifer e kenaqshme.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#2

Post by Hymniarber » Tue Jan 12, 2010 3:42 pm

Pozita e webit tone sa vjen e permiresohet ne renditjen globale:

Image

Informacioni cilesor ben te mundur kete.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#3

Post by ALBPelasgian » Sun Apr 11, 2010 11:15 pm

Image
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#4

Post by ALBPelasgian » Mon Apr 12, 2010 11:06 am

Nje lajm padyshim i mire: Vleresimi i forumit tone ne page rank eshte goxha i mire nga google, aq sa prej 10 pike te mundshme vleresohet 5. Kjo eshte nje gje padyshim e mire, e cila do te rritet edhe me tutje nese sjellim akoma me shume informacion dhe antar.

Image

Nderkaq, vleresimi i google per forumin shqiptar eshte 4:

http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

Dmth, forumi jone qe ka nje vit moshe e ka kaluar foruminshqiptar i cili eshte qe 5 vjet. -winer-
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#5

Post by Hymniarber » Mon Apr 12, 2010 1:43 pm

Arberiaonline fiton 120000 vende ne renditjen globale brenda 24 oreve te fundit.


Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Pershendetje

#6

Post by Adriana » Mon Apr 12, 2010 2:32 pm

ALBPelasgian wrote:Nje lajm padyshim i mire: Vleresimi i forumit tone ne page rank eshte goxha i mire nga google, aq sa prej 10 pike te mundshme vleresohet 5. Kjo eshte nje gje padyshim e mire, e cila do te rritet edhe me tutje nese sjellim akoma me shume informacion dhe antar.

Image

Nderkaq, vleresimi i google per forumin shqiptar eshte 4:

http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

Dmth, forumi jone qe ka nje vit moshe e ka kaluar foruminshqiptar i cili eshte qe 5 vjet. -winer-
  Dmth, forumi jone qe ka nje vit moshe e ka kaluar foruminshqiptar i cili eshte qe 5 vjet  
.

:o Arberiaonline sot me 12-04-2010 eshte 10 muajshe dhe 10 ditshe :D .
Keshtu qe duhet ta festojm akoma me shume -winer- -winer- -winer- -winer- -bravo-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#7

Post by Hymniarber » Wed Apr 14, 2010 4:31 pm

Pozicioni i arberiaonline ne internet eshte permiresuar akoma brenda 48 oreve. Ajo ka fituar rreth 200000 vende ne renditjen globale dhe 500 vende per Shqiperine.

Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#8

Post by Phoenix » Thu Apr 15, 2010 12:29 am

:) Shumë mirë!
Para 5 ditësh i jam përgjigjur një shkrimi në FB, ku flitej për origjinën e shqiptarëve"! Përdora si burim lidhjet e Zeus10 dhe Arbëriaonline! Ajo faqe ka anëtarë rreth 18000 vetë.
Shpresoj të ketë ndikuar sado pak!
Gjithë të mirat!

P.s Kam kohë që e mendoj, por po e them tani. Mendoj se për me rritur ende cilësinë dhe për me bërë diçka të veçantë, duhet të shtohet dhe një vend në forum me emër" ARBËRIAONLINE PRESS".
Këtu mund vendosen të gjitha botimet e përfunduara të anëtarëve gjithashtu dhe qëndrime zyrtare të forumit!
Nuk e di si e mendoni ju!
Faleminderit!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#9

Post by Zeus10 » Thu Apr 15, 2010 12:45 am

Phoenix wrote::) Shumë mirë!
Para 5 ditësh i jam përgjigjur një shkrimi në FB, ku flitej për origjinën e shqiptarëve"! Përdora si burim lidhjet e Zeus10 dhe Arbëriaonline! Ajo faqe ka anëtarë rreth 18000 vetë.
Shpresoj të ketë ndikuar sado pak!
Gjithë të mirat! !
Mendoj se po, brenda disa ditesh i jane shtuar faqes tone ne facebook rreth 50 dashamires.
P.s Kam kohë që e mendoj, por po e them tani. Mendoj se për me rritur ende cilësinë dhe për me bërë diçka të veçantë, duhet të shtohet dhe një vend në forum me emër" ARBËRIAONLINE PRESS".
Këtu mund vendosen të gjitha botimet e përfunduara të anëtarëve gjithashtu dhe qëndrime zyrtare të forumit!
Nuk e di si e mendoni ju!
Faleminderit
Kjo tashme egziston, u be kohe:

Image

I vetmi problem eshte qe disa individe i marrin materialet dhe i perdorin per fame personale. Kjo i ka detyruar disa prej nesh, qe ti mbajne materialet private, dhe mos ti publikojne me. Une nga ana ime, kam shkruar nje shkrim per Maqedonine, ne vazhdim te ciklit: Greqia, vendi i miteve, por nuk e publikoj sepse pak individe interesohen per te vertetat atje, e vetmja gje qe bejne eshte plagiarizmi.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#10

Post by Mallakastrioti » Thu Apr 15, 2010 3:33 pm

Permiresohet pozita e arberiaonline me 400000 vende per 24 ore. Gjithashtu ajo eshte shume prane 1000 sitave me te lexuara ne Shqiperi.

Image
Image

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#11

Post by Mallakastrioti » Sun Apr 18, 2010 9:34 pm

Pozita e forumit tone sipas "Alexa":

Image
Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#12

Post by Hymniarber » Fri Aug 27, 2010 9:55 pm

Arberiaonline sot me 27.08.2010 ndodhet ne nje pozicion te lakmueshem persa i perket trafikut mujor ne nivel boteror:

Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#13

Post by Hymniarber » Fri Sep 10, 2010 9:24 pm

Vazhdon ngjitja e forumit ne rangun nderkombetar:

Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#14

Post by Phoenix » Sat Sep 11, 2010 11:29 pm

Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pozita e arberiaonline ne internet.

#15

Post by Hymniarber » Tue Sep 21, 2010 9:18 pm

Arberiaonline eshte ndermjet 1 milion sitave me te ndjekura tashme.

Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Post Reply

Return to “Njoftime, lajme për komunitetin”