"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pse cdo gje e lidhim me politiken Shqipetare?!

Ky është forumi ku mund të diskutoni për tema që nuk mund të përfshihen në forumet e tjera.

Moderator: Arban Blandi

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Pse cdo gje e lidhim me politiken Shqipetare?!

#1

Post by Adriana » Tue Dec 22, 2009 10:04 am

Sot rastesisht duke lexuar nje nga gazetat elektronike ne internet "shekulli.com" me beren pershtypje disa komente mbi nje video qe kishin vendosur gazetaret/moderatoret e gazetes.

Ketu mund te shikoni faqen origjinale te gazetes;

Megjithate po i vendos dhe ketu ne foruimin tone ato komente, qe ta kemi me te lehte bashkdiskutimin!

Titulli i videos:Ufo mbi Kremlin?! Shikoni objektin e çuditshëm në formë piramide që fluturon në qytetin rus dhe është filmuar nga kamera amatore.

Komentet:

Jameson | December 18, 2009 9:52 PM | Repliko

Uaaauuuuuu po pse nuk vijn te ne tna marin Salen me Edin? Aaaa me falni se harova me te gjitha njohurit qe kam nuk kam ndegjuar qe Ufot rrembejn Ufo:-} Ose super kreaturat nuk meren me super M...fatmiri | December 19, 2009 2:57 PM | Repliko

Ma rregullove humorin ,te faleminderit,koment,per tu shperblyer.Me kete rast i propozoi Gazetes qe ta mban ne arkiv ,dhe te shpall nje konkurs per komentin me te mire Zotri te shekullit merreni si propozim


lly | December 21, 2009 9:50 PM | Repliko

Sa genjeshter! Po pse po te ishin ufo nje kamer amatore do ti filmonte kur shteti ka gjithe ate potencial informatik? Vazhdoni te genjeni se ne kenaqemi dhe me genjeshtra: ja shtyjme ditet e perendise dhe ju beni hair duke vjedhur e duke shfrytezuar neve. Jepi Sali qeni se je bere si ufo e nuk te kapin as radaret tani se i ke bllokuar me Olldasher, Bode, Basher, Medi e deri te Sefgjinet e Kumbarot...Jepi kriminel i ketyre shpirtrave !


Komenti i shkruar nga une: ( i cili mund te vonoj disa minuta per tu shfaqur ne online nga fakti qe cdo koment i bere kontrollohet nga moderatoret per abuzime te ndryshme )
Adriana

Po pse beni nje krahasim me politikanet?!
Ketu pyetja dhe video flasin komplet per dicka tjeter, cfar hyne ketu S,Berisha ose E,Rama. Ata e beren kete video?!
Kjo video vjen nga nje shtet tjeter qe nuk ka te bej fare me nje lajme nga Shqiperia.
Mundohuni dhe Ju te beni krahasimet ose komentet per temen qe flitet jo gjithcka ta lidhni me politiken, se S.Berishes dhe E.Rames po ja ngrini Ju veshet me debate te tilla pa vlere.

Sa per videon qe kan regjistruar: jemi ne dijeni qe Rusi eshte ne kompetenc me Amerikanin per gjera te tilla, jo e gjetem ne jo e gjetet ju, dhe arrin ne kete pike deri sa dhe nje objekt qe mund te fluturoj ne ajer thone qe eshte "UFO", duke perdorur situaten e kohes ( keto dite ka pasur shume ere dhe debore, dhe cdo objekt me peshe te leht mund te ket fluturuar ne ajer ).
Ruset kete video le ta marrin e ti pin lengun se ne nuk jemi me budallenj si nje here e ne nje kohe qe besonim filmat vizatimor te tyre!!!!!


Pyetjet e mija jane keto:
-Cfar lidhje ka kjo video me S.Berishen dhe E.Rama?!
-A duhet te lidhim gjithcka me politiken ( Shqipetare ) edhe pse nuk ka asnje lidhje?!
-Nuk mendoni qe shume nga aneterat jan te infektuar (fiksime) me politiken dhe me emrin S,bersha E.Rama.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Pse cdo gje e lidhim me politiken Shqipetare?!

#2

Post by Adriana » Tue Dec 22, 2009 10:09 am

lly | December 21, 2009 9:50 PM | Repliko

Sa genjeshter! Po pse po te ishin ufo nje kamer amatore do ti filmonte kur shteti ka gjithe ate potencial informatik? Vazhdoni te genjeni se ne kenaqemi dhe me genjeshtra: ja shtyjme ditet e perendise dhe ju beni hair duke vjedhur e duke shfrytezuar neve. Jepi Sali qeni se je bere si ufo e nuk te kapin as radaret tani se i ke bllokuar me Olldasher, Bode, Basher, Medi e deri te Sefgjinet e Kumbarot...Jepi kriminel i ketyre shpirtrave !Ne momentet e para kur po lexonja kete koment thash: e po ja me ne fund dhe nje koment i sakt, po nuk zgjati shume ky mendim se me tutje akozoheshin politikanet tane :oops:
Cfar lidhje ka politikani ( politikanet ) tane me videon qe ka bere Rusi?!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Forum pa kategori”