"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ku i kaluat pushimet?!

Ky është forumi ku mund të diskutoni për tema që nuk mund të përfshihen në forumet e tjera.

Moderator: Arban Blandi

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Ku i kaluat pushimet?!

#1

Post by Sally » Fri Jul 24, 2009 2:57 pm

Kete vit i bera pushimet ne vende te ndryshme nga pak dite, po me shmue me pelqeu aventura 8 ditore ne Franc, nje marsh ne natyre nga Peronne ne Berny Riviere ( 108 klm )
Cdo dite duhet te benim rreth 10-15 klm ne kembe, dhe pastaj duhet te ngrinim cadrat per te kaluar naten, ushqimet i kishim marr me vete te konservuara. Nuk na ndihmoj shume as koha, temperatura ishte verore po ama shiu nuk pushoj se reni 8 dite rrjesht :oops:
Me grupin qe isha une nuk zurem vend te mire nga 25 grupe zurem vendin e 11 po ama me pelqeu shume si aventur, edhe pse ushqimet na mbaruan dy dite para mbritjes :oops: po perdornim disa molle dhe kumblla te egra qe gjenim gjat rruges -hahaha-
Edhe pse u torturova pak po kam shume deshire ta perseris kete aventur ( duhet te marr me shume ushqim me vete) -hahaha-

Shpresoj qe dhe Ju te keni kaluar pushime te kendeshme.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

rajarberia
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:40 pm
Gender: Male

Re: Ku i kaluat pushimet?!

#2

Post by rajarberia » Mon Nov 01, 2010 12:48 pm

Une per vete vajta ne Sarande. Atje takova rastesisht ravikun, onufrin, zamirin dhe joriden, te cilet e kishin takuar gjithashtu njeri tjetrin rastesisht. ne plazh shkonim rastesisht.
Raja

Post Reply

Return to “Forum pa kategori”