"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Danjel Vushaj - Nder i Komunitetit Shqipetar

Ky është forumi ku mund të diskutoni për tema që nuk mund të përfshihen në forumet e tjera.

Moderator: Arban Blandi

Post Reply
User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Danjel Vushaj - Nder i Komunitetit Shqipetar

#1

Post by Arta » Thu Jul 08, 2010 8:11 pmDanjeli humbi jeten me 4 Korrik ne nje aksident automobilistik duke shkuar te takonte familjen! Ky i ri 21 vjecar me nje te ardhme te ndritur le pas familjen dhe te fejuaren e tij! Tu prefte shpirti ne paqe vellau yne, e Zoti ta befte kenge e valle atje ku je, ashtu si edhe ti u mundove ti sillje popullit tend ne mergim! :(

Ëngjujt që fluturuan

O shpirtra ëngjujsh që fluturuat
e dini se jeni në parajsë
se nënë e motër i helmuat
dhe duan që ti merrni mbas

Ne ç'yll qëndron shpirti juaj
se nënë e motër lart shikojnë
se kurrë për to s'jeni të huaj
ndaj dhe me yjet bisedojnë

Dërgoni një mesazh nga lart
që zemër e sterrë të ndriçoj
në shpirtin e tyre të bërë natë
që për vëlla e bir më mos të lotojnë

Tezja L.E.J

Kete vjershe tezja ma dedikoi mua dhe mamit ne humbjen e vellait tim qe ishte afersisht ne moshen e ketij djalit! Une ja dedikoj ketij shpirti te ri qe u nda nga komuniteti yne!

Image
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Danjel Vushaj - Nder i Komunitetit Shqipetar

#2

Post by qiellikaltër » Thu Jul 08, 2010 10:47 pm

Ngjarje e hidhur! Nga videoja duket sikur Danieli e ka jetuar jeten me vrull e me deshire e shume kujtime te bukura i ka lene pas familjareve.
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Danjel Vushaj - Nder i Komunitetit Shqipetar

#3

Post by Prespar » Fri Sep 10, 2010 3:35 pm

shum keq ....xhuna te rint kur na shkojn

na beri ajo vidio te qajm

Post Reply

Return to “Forum pa kategori”