"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Fjalë me vënd!

Ky është forumi ku mund të diskutoni për tema që nuk mund të përfshihen në forumet e tjera.

Moderator: Arban Blandi

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Bekim Jashari u thotë TURP etnomazokistëve

#16

Post by rrëqebull » Fri Mar 06, 2015 3:39 pm

05.03.2015/11:33
Godet Bekim Jashari: Turp që s’u intonua himni kombëtar

PRISHTINË – Përfaqësuesi i familjes Jashari, Bekim Jashari e ka quajtur të turpshëm manifestimin e Epopesë së UÇK-së në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, pasi që nuk është intonuar himin kombëtar.

Pasi kanë folur drejtuesit e institucioneve, Bekim Jashari ka qenë i shkurtë në fjalën e tij.

Sot, për fat të keq, si asnjëherë më parë pas lufte, deri më sot, nuk jam ndi më i turpëruar. As nuk po ndihem i nderuar as krenar sot që gjendem në mesin tuaj. Është hera e parë që mbahet një tubim për dëshmorët e kësaj Toke që ne sot të marrim frymë lirshëm dhe nuk këndohet himni kombëtar. Turp!”, tha Bekim Jashari.


Image
Shkrim i 2010-ës që tregon se mjafton vënia në përdorim e arsyes për të kuptuar se çfarë kalbjeje globaliste/ neobolshevike/ nostalgjikomuniste/ etnomazokiste qëndron pas shpalljes së Simboleve Kombëtare si "antikushtetuese".

❝Akoma s'ka nisur zbatimi "i pakove", jemi në hapat e para fare. Njësoj janë dhe "mijëra faqet" e legjislacionit për "integrim" në Bashkim Sovjetik të Evropës, ku "monoetnikët" parashikohen në Kod Penal.

Mes shumë e shumë të tjerash dy shtetet shqiptare, mbase Veriori më shpejt, sepse e ka tashmë legjislacionin në fuqi, do të kenë karakter të pastër multietnik, multiracor e multikulturor që nga çasti kemi pranuar me dëshirën tonë (në injorancë të plotë dhe negroizmin që na karakterizon) legjislacionin e BE-së, pa e ditur se çfarë kemi pranuar, (madje MPJ del e bën dhe deklarata "qetësuese" se nuk do të ndodhin pasojat që i dinë mirë se cilat janë, ndërkaq shohim se Veriorit s'i lejohen juridikisht simbolet shqiptare pas nivelit qendror tashmë as në nivel vendor. Dhe kur nuk lejohen de jure, e shkurtër është koha kur vihen dhe në zbatim).

Çfarë mund ta quash këtë përveçse luftë kundër kombit, këtij "koncepti" të urryer reaksionar antirevolucionar antikomunist. BE është komunizmi reloaded, në çdo pjesë të ekzistencës së vet. Dhe mbase tërë kjo s'ka dhe kuptim të thuhet para komunistëve tanë, përfshirë këtu Vetëvendosjen, që në gojën e kryetarit të saj papagallon lart e poshtë Marksin, Zhizhekun, Debordin etj. etj. Kështu që çne që hiqen si të fyer kur ndërkombëtarët po ia dhurojnë idealin e jetës në pjatë?! Apo ndihen keq që nuk po vetëpërmbushen duke e arritur me "revolucion"? Se kemi të paktën të bëjmë me hipokrizi këtu.

Megjithëse kemi parë dhe nga ata që flasin për "komunizëm nacionalist", se në trurin e njeriut të gjorë të përdhunuar nga lloj-lloj doktrinash çfarë nuk ndodh. Mbase duan të flasin për nacional-socializëm, me sa del nga si e përshkruajnë... por kushedi ku i ngatërrohen konceptet dhe përkufizimet. Se të jesh dhe komunist dhe islamik edhe kuptohet se është e njëjta gjë, nuk kërkon sforcim të madh, rëndësi ka synimi i njëjtë dhe metodat e njëjta drejt ymetit global të vëllazëruar; por të jesh dhe komunist dhe nacionalist, këtë vetëm një kaçurrel substancash mund ta prodhojë.

Kështu vijmë në përfundimin e detyruar se kuqot po shfrytëzojnë retorikën nacionaliste për kapital politik... Se të flasësh për "fashizëm (sic) multietnik, multikulturor, multiracor e multiseksual", je duke folur për... komunizëm. Dhe s'ka alkimi që e anashkalon këtë, sado të spërdridhet gjuha. Po i tillë është prodhimi i sotëm shqipfolës "intelektual", marmelatë me muzikë xhamajkane dhe bërllog ideologjik të mbledhur anembanë kazaneve të botës...❞

Verior: Simbolet kombëtare antikushtetuese
https://vargmal.org/lg/dan1601
Dhe me të drejtë lind pyetja:
Kur ultra-etnomazokistët që kanë pushtuar çdo hapësirë tonën publike e politike thonë që do na bashkojnë në BE, po çfarë do të bashkojnë në BE këta kur po ia imponon BE-ja shkombëtarizimin që pa hyrë në rreze integrimi.

Çfarë çorbe multietnike do të bashkojnë në BE këta ultra-etnomazokistë pasi Kombi Shqiptar të jetë shpërbërë e çshqiptarizuar me anë të teknikave neobolshevike që po aplikohen tashmë prej dekadash në Trevat Tona në "partneritet" të plotë midis tyre dhe kundrashqiptarëve globalistë?

Këto broçkullitje të krupshme tregojnë sheshazi që janë veçse duke e lozur në bixhoz të Ardhmen e Kombit!

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#17

Post by rrëqebull » Thu May 28, 2015 6:30 pm

Shqiptarët do të jetojnë në varfëri, skamje e korrupsion sa kohë të mos e kuptojnë sesi bëhen skenarët kundër tyre.

— Kastriot M.
[/typo_quote]

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#18

Post by rrëqebull » Fri May 29, 2015 6:26 pm


Premtimi i grushtluftimit Haxhi Krasniqi, nga Juniku - Shqipëri Veriore, është shprehur se «Kullat janë një shenj simbolike e Traditav Tona. I shikoj me shumë qejf dhe emocione. Jam shum i gzushëm që ekzistojnë sepse Kullat nuk i humbin Traditat Tona».

Krahas kryelartësisë që na japin me arritjet e tyre sportive, përfaqësuesit e Kombit Tonë në sport, na bëjnë krenarë sidomos kur tregojnë se e njohin e çmojnë dhe e mbrojnë si duhet Kulturën Shqiptare, duke u bërë frymëzim shembullor për shëndetin mendimor dhe botëkuptimor të rinisë sonë, që sot gjendet e braktisur apo e shtyrë drejt rrugëve të gabuara nga një sistem politiko-mediatik i mbrapshtë! Për këtë u jemi pafundësisht mirënjohës!

Lartemëlartë Shqipe!

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#19

Post by rrëqebull » Mon Jun 01, 2015 2:59 pm

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#20

Post by rrëqebull » Sun Jun 07, 2015 10:42 am

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#21

Post by rrëqebull » Fri Jun 19, 2015 6:57 pm


User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#22

Post by rrëqebull » Sat Jun 20, 2015 2:56 pm

Kemi me i mësu me ekzistencën tonë të gjithë në Ballkan.
Shqiptarët ekzistojnë, jemi 7 milionë. Ne kemi ekzistu gjithnji po na kan mendu ma të pavlefshëm. Duhet ta dinë që kurrkush s'munet me lujt me Shqiptarët

RAMUSH HARADINAJ
[/typo_quote]


User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Fjalë me vënd!

#23

Post by Zeus10 » Sat Jun 20, 2015 3:07 pm

Por ne nuk po rritemi si komb. Politikat servile te politikaneve shqiptare, karshi kolonializmit financiar qe po aplikohet tashme ne bote, po bejne qe perdite e me shume, njerezit e mire te emigrojne. Ne atdhe ngelen vetem ata, qe ose pershtaten me "xhunglen", ose s'kane asnje mundesi per te emigruar.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#24

Post by rrëqebull » Fri Jun 26, 2015 12:55 pm

Arsyetime SHQIP:
Mas gjithë zhvillimeve në Lazarat lind pyetja si interpretohet vullneti i "allahut" tani nga islamikët? Dmth."allahu" është me viktimën (që ndiqte "Kuranin" simas KMSH-së) apo me vrasësin (që ndjek "Kuranin" simas ISIS-it)? Edhe cili nga leximet e "Kuranit" është i sakti dhe pse?
Veç anëve të tjera operative (mungesë informacioni nga shërbimet, nënvlerësimi i situatës, vajtje si për piknik etj.) të ngjarjes në Lazarat, lind dhe kjo pyetja tjetër që mund të mos ketë lidhje të drejtpërdrejtë me rastin në fjalë, por është legjitime:

Sa efikas mund të jetë një efektiv i forcave elitë të rendit/ushtrisë që i duhet të lërë punën 5 herë në ditë (për të folur me vete i kthyer nga Arabia Saudite) dhe që mund të ushqehet vetëm kur s'ka diell?

Studime për ata që ushqehen vetëm kur s'ka diell tregojnë që kanë rënie vigjilence dhe të performancës psikomotore:

"Zeguini et al [12] suggested that decrements in the players’ mood and motivation were likely to be at least partly responsible for the reduction in physical performance. In this context, Roky et al [16] showed that mood and the willingness to work decreased during Ramadan, as do abilities to optimally perform physical and mental activities." http://bit.ly/1GBietB http://1.usa.gov/1TQOQto http://1.usa.gov/1QSJ4IJ

E ngjashme me rastin e bisedës së djeshme, sa efikas do të ishte një efektiv i këtyre forcave nëse për arsye ndjekjeje të mitologjisë hebraike i duhet të falë kundërshtarin dhe jo të veprojë sipas nevojave në terren.

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#25

Post by rrëqebull » Mon Jul 06, 2015 11:58 am

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#26

Post by rrëqebull » Sat Jul 11, 2015 3:51 pm

Bëni kujdes nga tituj të tillë kundrashqiptarë të bërë nga pikëpamja e përçarjeistëve pa ose me vetëdijë: Kosova feston për Shqipërinë, Plisat: Drejtësia shkoi në vend (Video+Foto)

Këto janë disa komente syshqiponjake që janë dhënë tek faqja Plisat duke e zbuluar menjëherë se ku qëndron sulmi dhe shtrembërimi që formulime dhe tituj të tillë i bëjnë botëkuptimit shqiptar:
Kosova feston për veti sepse në Kosovë jetojn 97% shqiptar. Është kjo kombëtarja shqiptare, titull tendencioz!
Kosova feston për Shqipërin??? Ça drreqin thoni-.- kosova ësht Shqipëri...dhe feston sepse fitoi kundër serbis.....
Na te gjith jemi Shqipëri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Shqipëria feston
kosova është Shqipëri
Shqipëri e veriut jo kosove
Kështu arsyeton SHQIPTARI!

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#27

Post by rrëqebull » Sun Sep 20, 2015 5:34 pm

Shkrim i cili sqaron me saktësi shkencore çnderimin e poshtërimin e radhës që kundrashqiptarët shtetshkatërrues neobolshevikë serbofilë e jugosllavonostaligjikë po përgatisin kundra Shqiptarisë dhe nga i cili vetëtin domosdoshmëria që çdo Shqiptar Syshqiponjë të vihet me çdo mjet në mbrojtje të Nderit Kombëtar (dhe të Kushtetutës që është dokumenti ku është skalitur mbi të gjitha dhe para gjithë botës, Vetërespekti dhe Vullneti Ynë për Bashkim Kombëtar)!!!
Para se të luhej ndeshja Serbi-Shqipëri në Beograd, vitin e kaluar, UEFA ndërmjetësoi në një mosmarrëveshje mes dy palëve, duke vendosur që të dy ndeshjet të luheshin pa praninë e tifozve të skuadrës udhëtuese. Pra nuk do të kishte as tifozë shqiptarë në ndeshjen e luajtur në Serbi dhe as tifozë serbë në ndeshjen e luajtur në Shqipëri. Secila palë do të hynte në stadium, në vendin pritës, vetëm me lojtarët e përfaqësueses dhe stafin teknik të saj, si dhe me delegacionin zyrtar të federatës përkatëse, të përbërë nga zyrtarë të federatës dhe gazetarë. Kështu bëri Shqipëria në ndeshjen e Beogradit. Meqënëse prania e tifozëve shqiptarë ishte e ndaluar, këta njerëz nuk u lejuan të ekspozonin qoftë edhe një shall kuqezi në stadium. Fakti që Presidenti i FSHF Armando Duka, në mënyrë të parregullt dhe në kundërshtim me marrëveshjen me UEFA, bëri pjesë të delegacionit vëllain e Kryeministrit Rama, Olsin e disa të tjerë, u dha mundësi serbëve ta bënin atë personazh në skenarin e tyre të ardhjes së dronit me flamur të zi në stadium.

Kur të gjithë prisnin që edhe ndeshja Shqipëri-Serbi të luhej pa praninë e tifozëve serbë, në këtë histori ndërhyri Kryeministri Rama, i cili, si pa gjë të keq ftoi fillimisht homologun e tij serb, Vuçiç, që të ishte i pranishëm në ndeshjen që do të luhej në Shqipëri. Vuçiç, nëse vjen, sigurisht që do të vijë jashtë delegacionit të Federatës Serbe të Futbollit, pasi si Kryeministër ai nuk mund të jetë pjesë e tij. Kështu që Vuçiç do të vijë si tifoz. Kryeministri serb sigurisht që udhëton jashtë vendit nën shoqërimin e rojeve të tij të armatosura, të cilët në një rast të tillë do të jenë më të shumtë. Ruajtjen e personaliteteve të larta shtetërore serbe, në raste të tilla me rrezik të lartë, e marrin përsipër anëtarët e batalionit special antiterrorist “Kobra” të Policisë Ushtarake (pikërisht ata të cilët qenë vendosur në tarracën e ndërtesës në anë të kishës nga ku pretendohet se u ngrit droni), si dhe anëtarët e njësisë së posaçme të Xhandarmërisë Serbe. Kjo do të thotë që në stadiumin e Elbasanit do të vinë njerëzit që kontrolluan fizikisht, si kriminelë, lojtarët e përfaqësueses shqiptare, kinse duke kërkuar pultin drejtues të dronit. Pra, Edi Rama, me ftesën për Vuçiç, kërkon të sjellë edhe xhandarët serbë në stadiumin e Elbasanit, si tifozë specialë. Por, prania e Vuçiç dhe e policëve dhe xhandarëve serbë në stadium, në ndeshjen e luajtur në Shqipëri është një vetëposhtërim nga pala shqiptare, për shkak se marrëdhëniet midis shteteve ndërtohen mbi bazën e parimit të reciprocitetit, që është ngulitur edhe në Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë.

Sa për UEFA-n, ajo sigurisht që nuk e quan praninë e tifozëve serbë në Elbasan dhunim të marrëveshjes së arritur para ndeshjes së vitit të kaluar, kur kjo gjë bëhet me ftesë të palës shqiptare.
Por Edi Rama kërkon të sjellë shumë më tepër serbë në Elbasan, si të ftuar personalë të tij. Në bashkëbisedimin që Rama pati me Vuçiç në gusht në emisionin televiziv serb Okruzhenje (Fqinjësi), Kryeministri i Shqipërisë tha: “Një vit më parë, të gjithë e mbani mend, ndeshjen e futbollit në Beograd. Në datën 8 do të jetë ndeshja e kthimit. Zyra e Bashkëpunimit Rinor do të jetë e përfshirë dhe ne do të ftojmë një numër të konsiderueshëm të rinjsh nga Serbia, studentë apo … (ndërprerja e fjalisë është e Ramës- K.M.) – kjo është një gjë që po punojmë – që do të takohen me të rinj shqiptarë dhe bashkërisht do të shkojnë në stadium, jo për të krijuar probleme apo për të sharë njëri-tjetrin, por për të sjellë shembullin e këtij momenti kaq transformues. Për pak shkuam në luftë për një top futbolli, e kuptoni! Tani jemi këtu, duke diskutuar për gjëra që deri para një viti as nuk mund t’i imagjinonim.”

Kryeministri Rama, pra ka në plan që të sjellë në stadiumin e Elbasanit një numër të madh të tifozëve serbë, në kundërshtim me marrëveshjen e arritur vitin e kaluar mes dy federatave shqiptare dhe serbe të futbollit, me ndërmjetësinë e UEFA. Tifozët serbë sigurisht që do të ekspozojnë simbolet e tyre kombëtare. Por serbët që do të vinë në Shqipëri, nuk e kanë statusin e tifozit sipas ligjeve të futbollit ndërkombëtar, pasi që vitin e kaluar është vendosur me marrëveshje të përbashkët të dy federatave dhe UEFA-s që të dy ndeshjet do të luhen pa praninë e tifozëve të vendit udhëtues. Serbët e dinë mirë këtë gjë, sepse ishte Serbia që e kërkoi një zgjidhje të tillë vitin e kaluar, prandaj ata vetë nuk duhet të guxojnë të vinë në Shqipëri. Prandaj këta të ashtuquajtur tifozë serbë, nëse do të vinë në Shqipëri, nuk janë veçse një bandë provokatorësh, të cilëve iu mundësohet nga Kryeministri i Shqipërisë të kryejnë provokimin e tyre poshtërues. E këtij Kryeministri i cili nga njëra anë mburret se kërkoi në Beograd njohjen e pavarësisë së Kosovës, e në anën tjetër sot zhvlerëson pavarësinë e Shqipërisë, duke ftuar tifozë serbë në Shqipëri.

Prania e tifozëve serbë në stadiumin e Elbasanit është një poshtërim që i bëhet flamurit shqiptar, shtetit shqiptar, përfaqësueses së futbollit të Shqipërisë, çdo shqiptari, është një dhunim i rendit kushtetues të Shqipërisë, në kuptimin që e kam shpjeguar më lart. Prania e tifozëve serbë në stadiumin e Elbasanit nuk është tregues qytetërimi, qytetarie, nga ana e shqiptarëve, siç do të kërkojnë të thonë disa. Në botën e qytetëruar, qytetërimi, qytetaria, janë prej kohësh koncepte kushtetuese, që shprehen e realizohen në kontekstin kushtetues, pra të dokumentit themeltar të shtetit dhe shoqërisë përkatëse. Kushtetuta e Shqipërisë, ashtu si çdo kushtetutë në botë thotë se marrëdhëniet mes shteteve, nënkuptohet edhe mes të gjitha strukturave të këtyre shteteve, duke përfshirë federatat sportive, individët zhvillohen mbi bazën e parimit të reciprocitetit. Në rastin e ndeshjes Shqipëri-Serbi, zbatimi i këtij parimi do të thotë që të mos ketë tifozë serbë në stadium dhe as simbole kombëtare serbe të ekspozuara në stadium nga tifozët. Serbët që do të vinë në Shqipëri, kinse si tifozë, nuk janë veçse provokatorë që kanë mision të poshtërojnë shqiptarët.

Prania e të ashtuquajturëve tifozëve serbë në stadiumin e Elbasanit nuk është thjesht një vetëposhtërim që iu bëhet shqiptarëve nga Qeveria e Shqipërisë, por është një akt antikushtetues, është një provokim shumë i rëndë për çdo shqiptar me dinjitet shtetëror dhe kombëtar. Prania e të ashtuquajturve tifozë serbë në stadiumin e Elbasanit do të thotë që atje të vinë ata që brohorisnin në stadiumin e Beogradit “Vrajini shqiptarët!” Ata serbë që do të vinë në Shqipëri kinse si tifozë, nuk mund të jenë veçse ekstremistë antishqiptarë të etur për aventura kriminale, pasi asnjë serb vërtet paqësor nuk do të guxonte t’ i hynte aventurës që të shkonte në Shqipëri me një rast të tillë, kur prania e tij në stadium do të ishte qartësisht një poshtërim për shqiptarët.
Prandaj, unë iu bëj thirrje publike të gjithë atyre shqiptarëve, për të cilët është i shtrenjtë dinjiteti i shtetit dhe kombit, për të cilët është i shtrenjtë flamuri kombëtar shqiptar, që të ndalojmë me çdo mjet ardhjen e këtyre provokatorëve serbë në Shqipëri, deri edhe me dhunë ekstreme. Me dhunë ekstreme kuptoj përdorimin e armëve të zjarrit, për kryerjen e një aksioni antiterrorist, që mund të përfundojë deri edhe me vrasjen e provokatorëve serbë, nëse ata nuk ndalen, duke përfshirë edhe Kryeministrin serb Vuçiç. Ne shqiptarët e përgjegjshëm dhe me dinjitet kemi plotësisht të drejtë ta bëjmë një aksion të tillë. Këtë të drejtë na e jep Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë. Në anën tjetër, Policia e Shtetit e Shqipërisë nuk ka as detyrim dhe as të drejtë që të marrë në mbrojtje këta kinse tifozë serbë që do të vinë në Shqipëri. Çdo polic i Shqipërisë që do të marrë në mbrojtje të ashtuquajturit tifozë serbë nuk do të jetë duke vepruar në përmbushje të detyrës së tij ligjore dhe kushtetuese, por në shkelje flagrante të Kushtetutës dhe ligjeve që rregullojnë veprimtarinë e Policisë së Shtetit.

Shqiptarët duhet ta kuptojnë se ky është rasti kur tregohet atdhetaria, burrëria, trimëria, përkushtimi ndaj flamurit kombëtar. Këtu e kam fjalën për ata shqiptarë të cilët njohin vetëm një flamur kombëtar, atë me fushë të kuqe dhe shqiponjë të zezë të Skënderbeut, për ata shqiptarë të cilët e kuptojnë se në Beograd, organizatorët serbë të ndeshjes fshehën flamurin kombëtar shqiptar, të cilin kishin detyrim që ta ekspozonin zyrtarisht në stadium gjatë gjithë kohës së ndeshjes, dhe na dhuruan me dron një flamur të zi, nga i cili u entusiazmuan shumë shqiptarë, që nuk e kuptuan dinakërinë e dukshme serbe: Iu fshehim flamurin kombëtar historik dhe iu japim flamurin e zi. Ai që e mori përsipër dronin me flamur të zi, agjenti serb Ismail Morinaj, e quajti "Flamuri Autochthonous, flamuri i Shqipërisë Etnike", duke tjetërsuar dhe dubluar kështu flamurin kombëtar shqiptar, që është një dhe i pandarë, i patjetërsuar dhe i padubluar, për Shqipërinë shtetërore dhe Shqipërinë Etnike, pra për trojet shqiptare jashtë kufijve shtetërorë të Shqipërisë.

Kush i thotë vetes atdhetar shqiptar sot ka kurajën kombëtare dhe kushtetuese, t’ i kërkojë Kryeministrit me çdo mënyrë të mundshme, qoftë edhe me një mesazh në faqen e tij zyrtare në Facebook, që të heqë dorë nga plani për sjelljen e kinse tifozëve serbë në Elbasan, duke e paralajmëruar se në rast të kundërt në 8 tetor do të jetë një luftëtar kombëtar dhe kushtetues dhe nuk do të lejojë që asnjë serb veç lojtarëve të përfaqësueses, stafit teknik të saj, dhe delegacionit zyrtar të Federatës të Futbollit të Serbisë, ku përfshihen edhe gazetarët serbë, nuk do të hyjë në stadium në 8 tetor. Prania e çdo serbi tjetër veç këtyre, është poshtëruese, antikushtetuese, dhe çdo serb tjetër veç tyre, duhet të ndalet qoftë edhe me çmimin që të derdhet gjak serb. Nëse Qeveria e Shqipërisë do të guxojë të zbatojë planin e saj atëherë në Elbasan duhet të derdhet gjak serb, si mënyra e vetme për të mbrojtur dinjitetin shtetëror, kombëtar, rendin kushtetues.
Unë nuk flas fshehtas, në mënyrë konspirative, sepse unë jam në të drejtën time kushtetuese, kombëtare. Prandaj unë nuk bëj thirrje që të veprojmë fshehtas por hapur, ndonëse nuk duhen përjashtuar as veprimet taktike të fshehta. Në këtë rast jemi ne në mbrojtje të rendit kushtetues, jo Policia e Shtetit, apo shërbimet e fshehta të vendit tonë. Policia e Shtetit e Shqipërisë, e cila për turpin e saj do të marrë në mbrojtje të ashtuquajturit tifozë serbë, do të gjendet në një pozitë antikushtetuese, dhe çdo polic shqiptar që do të vritet në mbrojtje të këtyre serbëve, do të shkojë, si i thonë fjalës, si qeni në vreshtë, dhe nuk mund të bëhet dëshmor i atdheut, siç ndodh me policët e vrarë në krye të detyrës. Kuptohet, përveç rastit kur e shpall Serbia dëshmor të atdheut.
Çdo akt dhune ndaj të ashtuquajturve tifozë serbë në Shqipëri, nuk sjell aspak dënimin e Shqipërisë nga UEFA për shkak se vetë UEFA ka vendosur që në Shqipëri nuk duhet të ketë tifozë serbë me rastin e kësaj ndeshjeje dhe serbët nuk duhet të vinin në Shqipëri përtej numrit që shkuan shqiptarët në stadiumin e Beogradit./Kastriot Myftaraj
https://www.facebook.com/kastriotmyftar ... 4244535380

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#28

Post by rrëqebull » Thu Oct 01, 2015 8:44 pm

Fjalë me vend nga arbëreshi Bonaparte.

Image

#bankierokraci #globalistokraci #parasitizëm #fajdexhi #kamatari #pandershmëri #kundrasovranizëm #kundrakombëtarokraci

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#29

Post by rrëqebull » Sun Nov 08, 2015 7:31 pm

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Fjalë me vënd!

#30

Post by rrëqebull » Thu Nov 19, 2015 12:19 pm

Bojkot secilit lokal që nuk mban prodhime shqiptare!

Image

Post Reply

Return to “Forum pa kategori”