"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pse nuk mundem ti lexoj?

Këtu mund të drejtoni të gjitha llojet e pyetjeve, që kanë të bëjnë me funksionimin e forumit, si informacione të ndryshme që anëtarë mund të kenë nevojë, psh përdorimi i butonave të postimit, mundësitë dhe mënyrat për të postuar një material të caktuar.
Post Reply
Artin
Member
Member
Posts: 17
Joined: Fri Dec 11, 2009 3:15 pm
Gender: Male

Pse nuk mundem ti lexoj?

#1

Post by Artin » Sat Dec 12, 2009 3:42 am

Jane disa anetare me disa emra te cuditshem, zakonisht me 1 postim, te cilat nuk i lexoj dot. Pse ndodh kjo? Forumi nuk me lejon te lexoj cfare shkruajne ata.

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pse nuk mundem ti lexoj?

#2

Post by Patush » Sat Dec 12, 2009 4:03 am

Artin wrote:Jane disa anetare me disa emra te cuditshem, zakonisht me 1 postim, te cilat nuk i lexoj dot. Pse ndodh kjo? Forumi nuk me lejon te lexoj cfare shkruajne ata.

Ky forum edhe pse ne hapat e tij te pare ka mbledhur dhe vazhdon te mbledhe materiale ku shkaterrohet prapaganda, pretendimet dhe shpifjet e antishiqptareve qe na rrethojne, dhe si i tille sulmohet disa here ne dite, ku sulmet sa vijne dhe shtohen.

Ata anetar qe ti nuk arrin tju shikosh postimet, jane te perjashtuar dhe postimet e tyre jane ne kosh, ku anetaret e thjeshte nuk e kan mundesine ti shikojne.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Pse nuk mundem ti lexoj?

#3

Post by Rina » Sat Jun 18, 2016 5:02 pm

Shume keq qe e keni mshel forumin e qe duhet me bo non-stop login-in per me lexu najsen, edhe po duket sikur i privatizum edhe i ndalum per audiencen e pergjithshme, edhe ma merr mendja qe njerezit ngurojne me hy pastaj. Hapeni se mire u kone edhe ashtu.

Hajde kaloni mire!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pse nuk mundem ti lexoj?

#4

Post by Zeus10 » Sun Jun 19, 2016 11:11 pm

Kemi pasur mendime te ndryshme rreth kesaj ceshtjeje dhe forumi vertete nuk duhet te jete gjithe kohen i fshehur, por fatkeqesisht, pak nga njerezit qe e lexojne jane te prirur te diskutojne.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pse nuk mundem ti lexoj?

#5

Post by Hymniarber » Fri Jul 01, 2016 3:31 pm

Rina wrote:Shume keq qe e keni mshel forumin e qe duhet me bo non-stop login-in per me lexu najsen, edhe po duket sikur i privatizum edhe i ndalum per audiencen e pergjithshme, edhe ma merr mendja qe njerezit ngurojne me hy pastaj. Hapeni se mire u kone edhe ashtu.

Hajde kaloni mire!
Forumi eshte i lexueshem dhe per vizitoret tashme.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Pse nuk mundem ti lexoj?

#6

Post by Rina » Sun Jul 03, 2016 3:53 pm

Falemnderit.

@Zeus, per mendimin tim me mire eshte nje forum ta kete nje postim ne 24 ore e qe ka vlere sesa 1000 postime e qe nuk kane ndonje vlere, po muhabete te kota. Edhe kur eshte i hapur forumi shihen edhe temat e mandej e nxisin edhe diskutimin, ashtu mendoj une. Forumi i juj eshte gjynah t'i vehet dryni ashtu se ka cka te lexohet.

Klm

Post Reply

Return to “Pyetje rreth këtij forumi”