"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Çfare jane gjithe keto postime?

Këtu mund të drejtoni të gjitha llojet e pyetjeve, që kanë të bëjnë me funksionimin e forumit, si informacione të ndryshme që anëtarë mund të kenë nevojë, psh përdorimi i butonave të postimit, mundësitë dhe mënyrat për të postuar një material të caktuar.
User avatar
Kundurjoti
Member
Member
Posts: 12
Joined: Mon May 03, 2010 8:12 pm
Gender: Male

Çfare jane gjithe keto postime?

#1

Post by Kundurjoti » Sun May 09, 2010 3:00 pm

Sot gjate gjithe dites ishte e pamundur te lexoje mesazhe te vlefshme sepse dikush me nje emer te ngaterruar e kishte mbushur perplot forumin me gjera kot. A mundeni ti eliminoni keta anetare?

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#2

Post by Mallakastrioti » Sun May 09, 2010 3:03 pm

Kundurjoti wrote:Sot gjate gjithe dites ishte e pamundur te lexoje mesazhe te vlefshme sepse dikush me nje emer te ngaterruar e kishte mbushur perplot forumin me gjera kot. A mundeni ti eliminoni keta anetare?
Sepse dikujt i jep bezdi ky forum ore derman,prandaj mundohen me te gjitha menyrat ta sulmojne me spam etj...
Image

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#3

Post by Tomorr » Sun May 09, 2010 3:48 pm

Cfare bejne moderatoret atehere? Pse i lejoni keta njerez qe te prishin forumin?

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#4

Post by alfeko sukaraku » Sun May 09, 2010 7:51 pm

ne demokraci lejohen gjithcka-e ka then sali berisha.

lereni djalerin te shprehet edhe me vone ler te kaloj fshesa pa provokuar sherre e debate koti.ne nuk kemi nevra, kemi ide edhe qellime te caktuara. :mrgreen:
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#5

Post by Patush » Sun May 09, 2010 9:15 pm

FLAMURTARIxxxKUQeZI wrote:Cfare bejne moderatoret atehere? Pse i lejoni keta njerez qe te prishin forumin?

Po shijonin jeten e tyne t'perditshme!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#6

Post by Patush » Sun May 09, 2010 9:18 pm

alfeko sukaraku wrote:ne demokraci lejohen gjithcka-e ka then sali berisha.

lereni djalerin te shprehet edhe me vone ler te kaloj fshesa pa provokuar sherre e debate koti.ne nuk kemi nevra, kemi ide edhe qellime te caktuara. :mrgreen:

Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#7

Post by ALBPelasgian » Sun May 09, 2010 9:33 pm

FLAMURTARIxxxKUQeZI wrote:Cfare bejne moderatoret atehere? Pse i lejoni keta njerez qe te prishin forumin?
Flamurtari, neve si forum nga mungojne dy gjera, ose thene ndryshe - teknikalitete:
1) Mungesa e nje serveri te fuqishem i cili do te garnatonte:
i) ruajtje te shumfishte te te dhenave
ii) bllokim te gjithe spamer-eve
iii) modalitete me te shumta rreth bllokimit te cfare agresioni te jashtem
2) mungesa e nje njohesi te mire te informatikes dhe teknikes se forumit.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#8

Post by Hymniarber » Sun May 09, 2010 9:54 pm

ALBPelasgian wrote:
FLAMURTARIxxxKUQeZI wrote:Cfare bejne moderatoret atehere? Pse i lejoni keta njerez qe te prishin forumin?
Flamurtari, neve si forum nga mungojne dy gjera, ose thene ndryshe - teknikalitete:
1) Mungesa e nje serveri te fuqishem i cili do te garnatonte:
i) ruajtje te shumfishte te te dhenave
ii) bllokim te gjithe spamer-eve
iii) modalitete me te shumta rreth bllokimit te cfare agresioni te jashtem
2) mungesa e nje njohesi te mire te informatikes dhe teknikes se forumit.

Nuk eshte ashtu Albpelasgian,

1. Serveri qe kemi zgjedhur eshte nder me te miret ne qarkullim dhe plani i hostit eshte Deluxe. Per me teper ne i bejme backup database cdo muaj.
Ne forum eshte i instaluar nje antispam shume i fuqishem dhe efikas, qe ne ditet qe eshte aktiv nuk lejon qofte dhe nje spammer te vetem te postoje, por ai caktivizohet prej meje per arsye sepse ai e ben te veshtire rregjistrimin dhe per anetare normale.
KAM PASUR ANKESA NGA DASHAMIRES QE RREGJISTRIMI ESHTE I NDERLIKUAR, KJO ESHTE DHE ARSYEJA QE UNE kam CAKTIVIZUAR here pas here ANTISPAM-in

2. Kohet e fundit i eshte bashkuar stafit te forumit administratori teknik, i cili eshte njohes shume i mire si webmaster dhe do ndihmoje dhe ne te ardhmen. Mendoj se bashke me te, nga ana teknike, nuk na mungojne njohurite, per nje bashkepunim efikas per te perballuar cdo problem teknik.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#9

Post by alfeko sukaraku » Sun May 09, 2010 10:08 pm

Patush wrote:
alfeko sukaraku wrote:ne demokraci lejohen gjithcka-e ka then sali berisha.

lereni djalerin te shprehet edhe me vone ler te kaloj fshesa pa provokuar sherre e debate koti.ne nuk kemi nevra, kemi ide edhe qellime te caktuara. :mrgreen:

Image
-haha- -haha-

nuk marre vesh nga keto pune une.kote ja futa.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#10

Post by ALBPelasgian » Mon May 10, 2010 9:09 am

Hymniarber wrote:
Nuk eshte ashtu Albpelasgian,

1. Serveri qe kemi zgjedhur eshte nder me te miret ne qarkullim dhe plani i hostit eshte Deluxe. Per me teper ne i bejme backup database cdo muaj.
Ne forum eshte i instaluar nje antispam shume i fuqishem dhe efikas, qe ne ditet qe eshte aktiv nuk lejon qofte dhe nje spammer te vetem te postoje, por ai caktivizohet prej meje per arsye sepse ai e ben te veshtire rregjistrimin dhe per anetare normale.
KAM PASUR ANKESA NGA DASHAMIRES QE RREGJISTRIMI ESHTE I NDERLIKUAR, KJO ESHTE DHE ARSYEJA QE UNE kam CAKTIVIZUAR here pas here ANTISPAM-in

2. Kohet e fundit i eshte bashkuar stafit te forumit administratori teknik, i cili eshte njohes shume i mire si webmaster dhe do ndihmoje dhe ne te ardhmen. Mendoj se bashke me te, nga ana teknike, nuk na mungojne njohurite, per nje bashkepunim efikas per te perballuar cdo problem teknik.
Ne rregull, ne rregull HymniArber. Shyqyr qe jam gabim ne ato shqetesimet e mia. Ne fakt, e kam vetem nga droja, sepse gjithnje me kapellon njefare si frike se mos humbet tere investimi yne ne forum.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#11

Post by ErjonH. » Mon May 10, 2010 8:49 pm

ALBPelasgian wrote:
Hymniarber wrote:
Nuk eshte ashtu Albpelasgian,

1. Serveri qe kemi zgjedhur eshte nder me te miret ne qarkullim dhe plani i hostit eshte Deluxe. Per me teper ne i bejme backup database cdo muaj.
Ne forum eshte i instaluar nje antispam shume i fuqishem dhe efikas, qe ne ditet qe eshte aktiv nuk lejon qofte dhe nje spammer te vetem te postoje, por ai caktivizohet prej meje per arsye sepse ai e ben te veshtire rregjistrimin dhe per anetare normale.
KAM PASUR ANKESA NGA DASHAMIRES QE RREGJISTRIMI ESHTE I NDERLIKUAR, KJO ESHTE DHE ARSYEJA QE UNE kam CAKTIVIZUAR here pas here ANTISPAM-in

2. Kohet e fundit i eshte bashkuar stafit te forumit administratori teknik, i cili eshte njohes shume i mire si webmaster dhe do ndihmoje dhe ne te ardhmen. Mendoj se bashke me te, nga ana teknike, nuk na mungojne njohurite, per nje bashkepunim efikas per te perballuar cdo problem teknik.
Ne rregull, ne rregull HymniArber. Shyqyr qe jam gabim ne ato shqetesimet e mia. Ne fakt, e kam vetem nga droja, sepse gjithnje me kapellon njefare si frike se mos humbet tere investimi yne ne forum.
I tere forumi eshte bere backup keshtu qe edhe nese i tere forumi do shuhet do mund ta ringjallim at perseri, pra i tere investimi i secilit antare ketu nuk do humbet asnjeher perderisa do kemi backup-in e forumit.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#12

Post by Mallakastrioti » Mon May 10, 2010 8:51 pm

ErjonH. wrote:
ALBPelasgian wrote:
Hymniarber wrote:
Nuk eshte ashtu Albpelasgian,

1. Serveri qe kemi zgjedhur eshte nder me te miret ne qarkullim dhe plani i hostit eshte Deluxe. Per me teper ne i bejme backup database cdo muaj.
Ne forum eshte i instaluar nje antispam shume i fuqishem dhe efikas, qe ne ditet qe eshte aktiv nuk lejon qofte dhe nje spammer te vetem te postoje, por ai caktivizohet prej meje per arsye sepse ai e ben te veshtire rregjistrimin dhe per anetare normale.
KAM PASUR ANKESA NGA DASHAMIRES QE RREGJISTRIMI ESHTE I NDERLIKUAR, KJO ESHTE DHE ARSYEJA QE UNE kam CAKTIVIZUAR here pas here ANTISPAM-in

2. Kohet e fundit i eshte bashkuar stafit te forumit administratori teknik, i cili eshte njohes shume i mire si webmaster dhe do ndihmoje dhe ne te ardhmen. Mendoj se bashke me te, nga ana teknike, nuk na mungojne njohurite, per nje bashkepunim efikas per te perballuar cdo problem teknik.
Ne rregull, ne rregull HymniArber. Shyqyr qe jam gabim ne ato shqetesimet e mia. Ne fakt, e kam vetem nga droja, sepse gjithnje me kapellon njefare si frike se mos humbet tere investimi yne ne forum.
I tere forumi eshte bere backup keshtu qe edhe nese i tere forumi do shuhet do mund ta ringjallim at perseri, pra i tere investimi i secilit antare ketu nuk do humbet asnjeher perderisa do kemi backup-in e forumit.

Erjon..personalisht doja te te falenderoja per punen e madhe qe ke bere dhe po ben per kete Forum!
Image

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#13

Post by ErjonH. » Wed May 12, 2010 8:44 pm

Mallakastrioti wrote:
ErjonH. wrote:
ALBPelasgian wrote:
Hymniarber wrote:
Nuk eshte ashtu Albpelasgian,

1. Serveri qe kemi zgjedhur eshte nder me te miret ne qarkullim dhe plani i hostit eshte Deluxe. Per me teper ne i bejme backup database cdo muaj.
Ne forum eshte i instaluar nje antispam shume i fuqishem dhe efikas, qe ne ditet qe eshte aktiv nuk lejon qofte dhe nje spammer te vetem te postoje, por ai caktivizohet prej meje per arsye sepse ai e ben te veshtire rregjistrimin dhe per anetare normale.
KAM PASUR ANKESA NGA DASHAMIRES QE RREGJISTRIMI ESHTE I NDERLIKUAR, KJO ESHTE DHE ARSYEJA QE UNE kam CAKTIVIZUAR here pas here ANTISPAM-in

2. Kohet e fundit i eshte bashkuar stafit te forumit administratori teknik, i cili eshte njohes shume i mire si webmaster dhe do ndihmoje dhe ne te ardhmen. Mendoj se bashke me te, nga ana teknike, nuk na mungojne njohurite, per nje bashkepunim efikas per te perballuar cdo problem teknik.
Ne rregull, ne rregull HymniArber. Shyqyr qe jam gabim ne ato shqetesimet e mia. Ne fakt, e kam vetem nga droja, sepse gjithnje me kapellon njefare si frike se mos humbet tere investimi yne ne forum.
I tere forumi eshte bere backup keshtu qe edhe nese i tere forumi do shuhet do mund ta ringjallim at perseri, pra i tere investimi i secilit antare ketu nuk do humbet asnjeher perderisa do kemi backup-in e forumit.

Erjon..personalisht doja te te falenderoja per punen e madhe qe ke bere dhe po ben per kete Forum!
E bej me gjithe deshire Mallakastrioti, meqense po postoje tani po e shfrytezoj kete teme per te dhene edhe disa sqarime.
Forumi ARBERIAONLINE eshte forum publik dhe i pashem per te gjithe mu per kete ka nje staf i cili perkujdeset per forumin, postimet ne forum e gjerat tjera.
Ne forum mund te regjistrohet kush do, keshtu qe mund te regjistrohen spamer, idiot e shum te tjere qe mund ta mbushin forumin me gjera te kota dhe per kete nuk eshte fajtore as forumi e as stafi, ky i fundit nuk mund te qendroj 24 or ne monitorim te forumit, jam i sigurt se qdo antare i stafit qe ka te drejt moderimi sa po te sheh diqka ne kundershtim te rregullores se forumit do veproje, eshte e padrejt te fajsohet stafi per gjera te tilla.

Nese keto gjera do shtohen un do bisedoj me pjesen tjeter te stafit dhe do vendosim disa kutia tjera te domosdoshme gjate regjistrimit per te vertetuar qellimin e tij se pse futet ne kete forum.


gjith te mirat, Erjoni.

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#14

Post by alfeko sukaraku » Wed May 12, 2010 8:54 pm

erjono..une them se me pare se ti pranojm ne forum ti kalojm nga karrige elektrike plako ;)

lereni rinin te shprehet...forum eshte..ne e kemi te qarte rrugen tone edhe nuk na i ndryshojn dote me dhune -haha-

jam i mendimit te mos vendoset censure ne rregjistrime sepse do vij nje dite qe vetem antaret e biros se ppsh do ken te drejt te hyjn ne forum.

moderatoret ler te bejn punen e tyre, perplasjet ler ti shqyrtojn adminat edhe te vendosin...sepse edhe une kam eksperienc te keqe ne kete drejti....po te mos isha shoke lufte me bossin e forumit -haha- do me kishin shkarkuae moderatoret e ketueshem plako.

rregjistrimi i lire edhe rregullat ler te zbatohen.
respekte per punen e mbrekullueshme qe ben ne kete forum
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Çfare jane gjithe keto postime?

#15

Post by Mallakastrioti » Wed May 12, 2010 9:14 pm

alfeko sukaraku wrote:erjono..une them se me pare se ti pranojm ne forum ti kalojm nga karrige elektrike plako ;)

lereni rinin te shprehet...forum eshte..ne e kemi te qarte rrugen tone edhe nuk na i ndryshojn dote me dhune -haha-

jam i mendimit te mos vendoset censure ne rregjistrime sepse do vij nje dite qe vetem antaret e biros se ppsh do ken te drejt te hyjn ne forum.

moderatoret ler te bejn punen e tyre, perplasjet ler ti shqyrtojn adminat edhe te vendosin...sepse edhe une kam eksperienc te keqe ne kete drejti....po te mos isha shoke lufte me bossin e forumit -haha- do me kishin shkarkuae moderatoret e ketueshem plako.

rregjistrimi i lire edhe rregullat ler te zbatohen.
respekte per punen e mbrekullueshme qe ben ne kete forum

I pari do kisha qene une qe do te vija korrent 220 vatç ty ore degjove apo jo?...qe te ryje me leshte e kokes perpjete ketu -lol-
Image

Post Reply

Return to “Pyetje rreth këtij forumi”