"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Phrike nga Ushtaret e Internetit

Këtu mund të drejtoni të gjitha llojet e pyetjeve, që kanë të bëjnë me funksionimin e forumit, si informacione të ndryshme që anëtarë mund të kenë nevojë, psh përdorimi i butonave të postimit, mundësitë dhe mënyrat për të postuar një material të caktuar.
Post Reply
User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Phrike nga Ushtaret e Internetit

#1

Post by IllyrianLegend » Wed Dec 06, 2017 9:24 am

Pershendetje vllezer dhe motra. Ky folum eshte me te vertet nje kuvend qe i bashkon arberoret. Prandaj ky folum mundet edhe me i bashku armiqet. Ka shum faqe neper internet qe behen shenje per sulmeve te hakerav albanofob. Prandaj ju keshilloj ti ruajni sa ma shume informata edhe jasht ketij folumi, jo vetem mbrenda. Kjo sepse nese ndodhe nje sulm kunder Arberiaonline, atehere kemi me lehte te formojm Lidhjen e Dyte. Ju pershendes!

User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Re: Phrike nga Ushtaret e Internetit

#2

Post by IllyrianLegend » Wed Dec 06, 2017 9:25 am

PS: Mos harroni edhe fotot me i ba upload ne faqe, sepse ndonje here kur i postuni me link (p.sh si Tinypic) ata po zhduken! Dhe pastaj antaret e rinj nuk munden me i pa.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Phrike nga Ushtaret e Internetit

#3

Post by Adriana » Mon Dec 11, 2017 10:51 pm

IllyrianLegend wrote:
Wed Dec 06, 2017 9:24 am
Pershendetje vllezer dhe motra. Ky folum eshte me te vertet nje kuvend qe i bashkon arberoret. Prandaj ky folum mundet edhe me i bashku armiqet. Ka shum faqe neper internet qe behen shenje per sulmeve te hakerav albanofob. Prandaj ju keshilloj ti ruajni sa ma shume informata edhe jasht ketij folumi, jo vetem mbrenda. Kjo sepse nese ndodhe nje sulm kunder Arberiaonline, atehere kemi me lehte te formojm Lidhjen e Dyte. Ju pershendes!
Pershendetje IllyrianLegend,
Ju falenderojme shume qe na njoftuat sot ( per nje bresheri post spam) me ane te Post reported .
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Re: Phrike nga Ushtaret e Internetit

#4

Post by IllyrianLegend » Tue Dec 12, 2017 1:29 pm

Adriana wrote:
Mon Dec 11, 2017 10:51 pm
IllyrianLegend wrote:
Wed Dec 06, 2017 9:24 am
Pershendetje vllezer dhe motra. Ky folum eshte me te vertet nje kuvend qe i bashkon arberoret. Prandaj ky folum mundet edhe me i bashku armiqet. Ka shum faqe neper internet qe behen shenje per sulmeve te hakerav albanofob. Prandaj ju keshilloj ti ruajni sa ma shume informata edhe jasht ketij folumi, jo vetem mbrenda. Kjo sepse nese ndodhe nje sulm kunder Arberiaonline, atehere kemi me lehte te formojm Lidhjen e Dyte. Ju pershendes!
Pershendetje IllyrianLegend,
Ju falenderojme shume qe na njoftuat sot ( per nje bresheri post spam) me ane te Post reported .
Patjeter!

Post Reply

Return to “Pyetje rreth këtij forumi”