Page 1 of 1

Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Tue Dec 15, 2009 1:59 pm
by Dritare Jete
Pershendetje te gjithe Moderatorve/udheheqesve te temave te forumit.
E pashe te paarsyeshme qe me ishin fshire postimet tek tema: Hartat e lashta, dhe me iritoi fakti qe as me kishte then gje kush per kete pune, vetem pashe se nuk figuronin me 11 postimet e mia, ndersa nuk di ne ish te hartat apo gjetiu nji shkrim qe ishte ber Video Nga Zeus, ku dhashe nji mendim ne lidhje me perdorimin e video poashtu ne you tube, por nga nji autor tjter, i cili mes ketye videove te kpjuara kishte futut nji video ku perqesh fene islame dhe Kuranin.
Kjo nuk esht gje tjter veqse nxitje perqarjes mes Shqiptareve. deri kur Shqiptari do ti lejoj dikuj ta bej kete animqve tane qe futen me fytyre miku?
Nuk do duhej te kishte qmim vlera per tu shitur, as lavdate e as para qe te bej nji atdhetar ti le te keqperdor videot atdhetar nga dikush q eme dinakri keqperdor ato per te mund ta ber si t epranueshme e te miratueshme poshterimine shumices me te madhe Shqiptare ne numer, pasi i takojne besimit musliman.
Vlazen e motra Shqiptar:
A po punoni per me bashku Kombin apo per ta perqare?
nese do duhej ti sygjerohej dikuj heqja dore nga nji fe, ather do duhej te ishte ortodoksia pasi keqperdoret nga armiqt tane vazhdimisht, dhe vetem anmiqt tane me te kqij e kan kete fe, dhe e perdorin si mjet me relizu qellimet e tyre te erreta.

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Tue Dec 15, 2009 6:18 pm
by Mallakastrioti
Megjithese moderatoret, rezervojne te drejten te fshijne pa paralajmerim, cdo postim qe sipas gjykimit te tyre bie ndesh me rregullat e forumit, sipas nenit 9 te tij:

9. Ne e rezervojmë të drejtën për të hequr postime ofensive pa paralajmërim.

pas kontrollit qe ju be 'Moderator log' nga administratoret e forumit, rezultoi qe :

'asnje prej moderatoreve, nuk ka ndermare asnje veprim editimi karshi postimeve te tua, dhe aq me teper ti kete fshire ato'

Qe nga dita qe ju jeni rregjistruar, postimet qe ju keni bere ne kete forum qendrojne te paprekura, ne nuk i fshime ato pa arsye shume serioze. Ne gjykojme qe pretendimi juaj eshte i pasakte.
Persa i perket videove te krijuara prej anetareve te stafit, ne nuk marrim persiper te zbulojme burimin e cdo materiali te perdorur ne te, dhe ne nuk prekim materiale qe jane te mbrojtura nga e drejta e autorit. Nese dikush jashte ketij forumi i kopjon materialet tona, i ndryshon dhe tjeterson kjo nuk eshte pergjegjesia jone, dhe ne nuk e arbitrojme dot kete fenomen.
Persa ju perkat aspekteve fetare te gjykimeve te tua, ne i konsiderojme ato personale, pra nuk shprehin opinionin e pergjithshem tonin dhe me gjere. Nese ju deshironi te diskutojme per kete, jeni mese e lire te hapni nje teme diskutimi, jashte ketij nenforumi.
Ne rast se ju do te keni ne te ardhmen ankesa me nje objekt te percaktuar, do ju luteshim shume ta prezantonit me fakte para nesh, ne menyre qe te gjithe ne te gjykojme karrakterin e ankeses, qe ne shume raste kane rezultuar fals.

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Tue Dec 15, 2009 6:27 pm
by Arbëri
Mirë keni bërë që keni fshij komentin tim ke :helenet , maqedonasit .. Nuk kishte të bëjë me temën por me Statuën e Lekës së Madh që po e sjellin në Shkup Sllavët ..
Gabim i im ishte , se nuk e kishte vendin aty .

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Thu Jan 14, 2010 8:52 pm
by Leutrim
A mumedn ta di se perse eshte fshi tema qe e hapa un tek rubrika Figurat kombetare, tema me titull Shkodrani qe tronditi orientin?

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Thu Jan 14, 2010 9:02 pm
by Patush
Tema nuk eshte fshire por u zhvendos tek nje nenforum tjeter!

viewtopic.php?f=47&t=1917

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Fri Jan 15, 2010 12:26 pm
by Leutrim
Ateher pse edhe per priftat spo i vendosni ne nje nenforum tjeter? Por po i leni aty tek figurat kombetare?

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Fri Jan 15, 2010 2:09 pm
by Patush
Jo te gjithe priftnat por ato qe kan dhan kontribut per Shqiperin.

Nuk pash dhe nuk di ndonje kontribut qe "Shejh Albani" te kete dhan per Shqiperine!

Ka shkruar ky ndonje Lahute te Malsise? apo permbledhure traditat Shqiptare (Kanunin) apo hapur ndonje shkolle Shipe?
Mund te na sjellesh ndonje dore shkrim te tije qe flet per krenarin e tije Shqiptare?

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Fri Jan 15, 2010 2:47 pm
by Leutrim
Me vjen interesat, me sa pash aty tema eshte Figura Kombetare, tash Shejh Albani eshte figur qe i takon kombit Shqipetar pavarsisht se ku ka jetuar te gjith e njohin si Shqiptar, pse te mos diskutojm per figurat qe Shqiperia ia ka dhuruar botes?

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Posted: Fri Jan 15, 2010 5:43 pm
by Patush
Ka shume njerez qe i takojne kombit Shqiptar te cilet kan ponuar per te miren e ketij kombi dhe disa dhe per te keqen e tij, disa te tjere kan qene thjeshte uje i qjete.
Te quhesh "figure kombetare" dohet te kesh kontribuar diqka per kete popull.

Albani i ka kushtuar jeten besimit Islam dhe atje e ka pas zemren, nuk e kuptoj pse te vjen keq qe tema per te ndodhet atje ku ai e ka pas zemren dhe shpirtin? A nuk the vete qe ai u largua nga vendi i tije i dashure qe te ndiqte besimin e tije?

Nuk eshte aspak e keqe qe te njohesh njerez te shquar qe rraca e jone i ka dhuruar botes, por me nje artikull nuk mund te njifet nje njiri, sado i bukur te jete shkruar artikulli. Shpresojme qe do te na sjellesh punimme te tjera nga "shejh Albani" sidomos ato qe ai i ka kushtuar popullit te tije te dashur.

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

Posted: Wed Oct 13, 2010 10:21 am
by Dritare Jete
Si qendron puna me antaret ne kete forum kur nuk mund te japin asnji pergjigje ne nji teme te caktuar? Ishte tema per bashkimin e Shqiptareve dhe pemendeshin armiqt kryesor dhe te tjere.

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

Posted: Wed Oct 13, 2010 10:40 am
by ALBPelasgian
Dritare Jete wrote:Si qendron puna me antaret ne kete forum kur nuk mund te japin asnji pergjigje ne nji teme te caktuar? Ishte tema per bashkimin e Shqiptareve dhe pemendeshin armiqt kryesor dhe te tjere.
Dritare Jete, na trego te lutem vegezen e temes ne fjale per te cilen thua qe s'ka pase interesim ose pergjigjje nga forumistet?

Eshte e vertete qe nganjehere ndonje teme s'e merr afirmimin e duhur ose jete ne harrese si pasoje e hapjes se te tjerave tema. Por s'mund ta detyrojme asnjeri qe te shkruaje me zor ose te jap mendim per ndonje teme. Materialet e shumta historike qe i hedhim vazhdimisht ne forum jane falas per te gjithe dhe mund te perhapen ngado. Nese ka ndonje pyetje, verejtje, mospajtim apo diskutim te metutjeshem, gjithehere forumistet japin njohurite e tyre duke plotesuar njeri - tjetrin.

Mosmundesia e pergjigjes ne tema

Posted: Fri Oct 15, 2010 12:23 pm
by Dritare Jete
Nuk e paske kuptuar pyetjen.
PO thoja si esht puna me antaret qe nuk mund te pergjigjen apo thuaj te komentojne ne nji teme. Un desha te shkruaj diqka ne nji teme , dhe em doli s eun nuk mund te jap pergjigje (you can not reply to this topic).

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

Posted: Fri Oct 15, 2010 12:34 pm
by Dritare Jete
Meqe aty nuk munda te shkruaj komentin ateher hyra ketu ku ishte e mundeshme te shkruaj dhe pyes per sqarim. nese dikujt i pengon prania ime, ateher ma fshini profilin dhe me as ne emnd nuk do te me shkoj te futem ketu. Derisa ky forum quhet Arberia, e kam pa te arsyeshme me shume te kerkoj se sa te debatoj tema, sespe zotrat ilir nuk kan duru tjterkend ti bejne hije. Mua me intereson arritja e qellimeve kombetare, ndaj nuk me shkon ne emnd te shtyhem me fjale per tu dukur interesant, se esht gje e kote, ndersa ka qeshtje fisnike qe kerkojne perkushtim. Me nji fjale krejt qka kam pritur apo pres prej keti forumi esht te marr aq sa keni per te dhen ne favor te kombit. Numer nji qe me intereson esht te jej ne ngjarje sa video dhe em qfare emra qarkullojne ne internet, ne you tube zakonisht jan te qaseshme per ti nagrku gjithkund. Do te doja te dija edhe temat qe trajtojne keto video te ebr ane anglisht, enese ka edhe en gjuhe tjera aq me mire.
krejt kjo me duhet per plasim te çeshtjes/te vertetes tone kombetare ne terenin e te huajve qe te siguroj me sa mundem njerez neper bote pro kombit tim, pasi jemi pala e pafajshme e viktimizuar me shekuj, ndaj drejtsia nuk i len indiferent te gjithe njerzit ne bote, se ka njerez qe mbeshtesin qdo kauze te drejt, pa mar parasysh se cilit popull i takon -drejtsia esht universale.
Ky esht i vetmi vend ku e pashe se mund te shkruaj sigurt, ndaj shkrova ketu.
Nese keni diqka te paqart , pyesni lirshem.
Pershendetje!

Re: Mosmundesia e pergjigjes ne tema

Posted: Fri Oct 15, 2010 2:01 pm
by ErjonH.
Dritare Jete wrote:Nuk e paske kuptuar pyetjen.
PO thoja si esht puna me antaret qe nuk mund te pergjigjen apo thuaj te komentojne ne nji teme. Un desha te shkruaj diqka ne nji teme , dhe em doli s eun nuk mund te jap pergjigje (you can not reply to this topic).
Ne cilen teme nuk mund te shkruash ?

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

Posted: Fri Oct 15, 2010 2:05 pm
by Hymniarber
Dritare Jete
Ky forum eshte krijuar me qellimin e mire, qe gjithe shqiptaret brenda e jashte kufijve, te gjejne nje mundesi me shume te shkruajne lirshem per te gjitha problemet qe i shqetesojne, sidomos per ato qe kane te bejne me interesin tone te perbashket: çeshtjen kombetare. Kufizimet ne 1 apo 2 nenforume, kane te bejne me administrimin e forumit dhe jo me censure. Ato jane rezervuar per stafin per te dhene njoftime, ose per autoret e shkrimeve qe nuk preferojne qe shkrimet e tyre te lexohen ne publik, pra per te mos u shkelur e drejta e autorit.
Ju, ashtu sic gjithe shqiptaret e tjere, jeni i/e mirepritur, te merrni pjese ne te gjitha forumet per anetaret.
Do te luteshim te benit prezent linkun e forumit, ku ju u penguat te hynit dhe ne do ju shpjegojme arsyet per kete.
Mireulexofshim