"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Politizim i skajshem.

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
User avatar
Edvin
Member
Member
Posts: 23
Joined: Sun Jul 12, 2009 11:02 am
Gender: Male

Re: Politizim i skajshem.

#16

Post by Edvin » Thu Jul 23, 2009 7:32 pm

Arta wrote:
Edvin wrote: po me fal atehere o lal meqe ti e paske pa debatin e forumit politikes mire tu duk debat i mire i Albes se me cin shko Berisha ne krevat me Ilirin apo me Edvinin? llafe per debat politik jan ato, po tu duk normal leje atehere se do e shikosh per ca muj se si do flasin ktu pastaj ashtu sic e kan bo dhe neper vene tjera.

Perseri ne nje debat ka rendesi mos te shkojne ne banalizime personale dhe sipas rregullave te forumit. Se si dhe qysh dhe me ke flene politkanet qe te bejne marreveshjet e tyre, kjo eshte dicka qe dihet.

Mendimet e tua mund te mos u pelqejne edhe te tjereve, ashtu sic nuk pelqen ti te X forumisti.

Respektroni mendimet e te tjereve, sado qe mos tu pelqejne ato, vetem mos kaloni ne banalizime personale.

Shume e thjeshte.


po ti po me drejtohsh mu sikur e bona un corben aty, sa mire dike me akuzu mi shoqe, pa shiko te forumi politik ke no nji postim timin? une thjesht lexova, nejse ksajt i thon nga i akuzumi te akuzojn.

Shnet

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#17

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 7:35 pm

Me sa pashe kjo ishte replika, nuk pashe ndonje gje ofenduese midis forumistave, vetem qe po vinin ne loje politikanet.

Secretmission wrote:
Rama e ka të pamundur ta shkëpusë marrëdhënien erotike mes meshkujve edhe te vendimet politike. -lol- -iiiii-
Edvin wrote:
Alba....Po puna eshte se nuk ishte Rama ai qe e shiti prapanicen publikisht, ca ben Rama apo ti ne privacine tende nuk i kercet kujt, se njerezit kerkojne ca u servir si shtet, jo ca u servir nga jeta jote private.... Keto mardhenie erotike dhe vendime politike i bene pikerisht Saliu me Ilirin...
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: Politizim i skajshem.

#18

Post by Tomorr » Thu Jul 23, 2009 7:36 pm

Alba wrote:Po puna eshte se nuk ishte Rama ai qe e shiti prapanicen publikisht, ca ben Rama apo ti ne privacine tende nuk i kercet kujt, se njerezit kerkojne ca u servir si shtet, jo ca u servir nga jeta jote private.... Keto mardhenie erotike dhe vendime politike i bene pikerisht Saliu me Ilirin...
Kjo Alba flet me gjuhe skandaloze te pakten per nje femer. Pse nuk e perjashton administratori?

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#19

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 7:38 pm

Edvin wrote:
po ti po me drejtohsh mu sikur e bona un corben aty, sa mire dike me akuzu mi shoqe, pa shiko te forumi politik ke no nji postim timin? une thjesht lexova, nejse ksajt i thon nga i akuzumi te akuzojn.

Shnet
Jo tani ti me duket se nuk po di me lexuar, sepse une nuk po te akuzoj, thejsht lexoje c'fare te thashe.

Respektoni mendimet e te tjereve, sado mos tu pelqejne ato, vetem te jene sipas rregullave te forumit.

Ku eshte keqkuptimi ketu?!

Shendet!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#20

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 7:41 pm

Tomorr wrote:
Alba wrote:Po puna eshte se nuk ishte Rama ai qe e shiti prapanicen publikisht, ca ben Rama apo ti ne privacine tende nuk i kercet kujt, se njerezit kerkojne ca u servir si shtet, jo ca u servir nga jeta jote private.... Keto mardhenie erotike dhe vendime politike i bene pikerisht Saliu me Ilirin...
Kjo Alba flet me gjuhe skandaloze te pakten per nje femer. Pse nuk e perjashton administratori?

Tomorr ajo eshte nje gjuhe popullore, qe perdoret shume per humor edhe ne filma e kudo, nuk eshte dicka qe sot e degjove.

Me sa po shikoj ti e ktheve kete teme ne nje teme vertete politike, jo se vertet ke probleme me kete gjuhe popullore.

Rregullat qe thashe me larte qendrojne.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: Politizim i skajshem.

#21

Post by Tomorr » Thu Jul 23, 2009 7:42 pm

Edvin wrote: Po simas menimit tat po nuk ram dakord do ndrojm fjalorin ne? apo je vet Alba ti qe po e mroke kaq shume, se dhe vet i zoti faqes Administratori pranoj te gjej menyren e ndryshimit
Pse Aulona qenka kjo Arta -eek-
tani e kuptova une pse vazhdon te sjell video kundra Sales e Pd
kesaj i thone te shperdorosh postin si moderatore
turp te te vije.

User avatar
Edvin
Member
Member
Posts: 23
Joined: Sun Jul 12, 2009 11:02 am
Gender: Male

Re: Politizim i skajshem.

#22

Post by Edvin » Thu Jul 23, 2009 7:43 pm

Tomorr wrote:
Alba wrote:Po puna eshte se nuk ishte Rama ai qe e shiti prapanicen publikisht, ca ben Rama apo ti ne privacine tende nuk i kercet kujt, se njerezit kerkojne ca u servir si shtet, jo ca u servir nga jeta jote private.... Keto mardhenie erotike dhe vendime politike i bene pikerisht Saliu me Ilirin...
Kjo Alba flet me gjuhe skandaloze te pakten per nje femer. Pse nuk e perjashton administratori?


po mire o lal kaq nuk po kupto ti, qe Alba nuk o vetem Aulona si qun ti po o dhe Arta, si i thu ti ta heqin se do na heqin dhe ne pastaj -hahaha- -hahaha-
me thon drejten un i fola me drejten e zotit dhe vet administratori tha qe do munohet ta rregulloj kte pun, po pastaj erdhi Arta tu na mor ne pyetje dhe mboni te kuptoj qe o Alba vet

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#23

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 7:48 pm

Edvin wrote:
po mire o lal kaq nuk po kupto ti, qe Alba nuk o vetem Aulona si qun ti po o dhe Arta, si i thu ti ta heqin se do na heqin dhe ne pastaj -hahaha- -hahaha-
me thon drejten un i fola me drejten e zotit dhe vet administratori tha qe do munohet ta rregulloj kte pun, po pastaj erdhi Arta tu na mor ne pyetje dhe mboni te kuptoj qe o Alba vet

Perseri nqs keni probleme me forumiste mbi mendimet e tyre, debatoni me ta mbi temen apo artikujt te cilet hapet tema.

E vetmja gje qe nuk do te tolerohet sipas rregullave te forumit jane vetem banalizimet personale.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Zemrushja
Member
Member
Posts: 22
Joined: Mon Jul 20, 2009 10:27 pm
Gender: Female

Re: Politizim i skajshem.

#24

Post by Zemrushja » Thu Jul 23, 2009 7:55 pm

Edvin wrote:
po mire o lal kaq nuk po kupto ti, qe Alba nuk o vetem Aulona si qun ti po o dhe Arta, si i thu ti ta heqin se do na heqin dhe ne pastaj -hahaha- -hahaha-
me thon drejten un i fola me drejten e zotit dhe vet administratori tha qe do munohet ta rregulloj kte pun, po pastaj erdhi Arta tu na mor ne pyetje dhe mboni te kuptoj qe o Alba vet
Sa profile ka kjo Aulona-Arta-Alba?
A mund te na shpjegoni ju administratoret e forumit pse lejohet ky njeri te kete kaq shume profile dhe ti shfrytezoj te gjitha te drejtat per partine qe ajo do. A po jeni dhe ju nje ppsh-ist?

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#25

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 7:58 pm

Tomorr wrote:
Edvin wrote: Po simas menimit tat po nuk ram dakord do ndrojm fjalorin ne? apo je vet Alba ti qe po e mroke kaq shume, se dhe vet i zoti faqes Administratori pranoj te gjej menyren e ndryshimit
Pse Aulona qenka kjo Arta -eek-
tani e kuptova une pse vazhdon te sjell video kundra Sales e Pd
kesaj i thone te shperdorosh postin si moderatore
turp te te vije.

Moderatoret ketu hapin tema dhe diskutime, mbi ato qe mendojne dhe besojne.
Ty apo te tjereve nuk te eshte ndaluar e drejta mbi kete. Se c'fare te pelqen eshte puna jote, as nuk po te heq vrejtje njeri, keshtu qe si thashe as ti asnje njeri nuk ka te drejte tu thote te tjereve, se per c'fare do te propagandojne, kjo eshte e drejta e demokracise dhe e lirise se fjales, dicka qe e shikoj nuk e paske mesuar.

Kjo do te stresohet shume ne kete forum, respekto mendimet e te tjereve, ashtu sic do edhe ti te te respektojne mendimet dhe besimet e tua.

Kjo eshte per te gjithe.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Politizim i skajshem.

#26

Post by Hymniarber » Thu Jul 23, 2009 8:02 pm

Zemrushja wrote:
Edvin wrote:
po mire o lal kaq nuk po kupto ti, qe Alba nuk o vetem Aulona si qun ti po o dhe Arta, si i thu ti ta heqin se do na heqin dhe ne pastaj -hahaha- -hahaha-
me thon drejten un i fola me drejten e zotit dhe vet administratori tha qe do munohet ta rregulloj kte pun, po pastaj erdhi Arta tu na mor ne pyetje dhe mboni te kuptoj qe o Alba vet
Sa profile ka kjo Aulona-Arta-Alba?
A mund te na shpjegoni ju administratoret e forumit pse lejohet ky njeri te kete kaq shume profile dhe ti shfrytezoj te gjitha te drejtat per partine qe ajo do. A po jeni dhe ju nje ppsh-ist?
Do kerkoja prej gjithe anetareve te forumit, te mos merren me ceshtjet e brendshme te tij, dhe te mos shprehin inat ndaj anetareve te stafit. Une i evidentova problemet dhe do te marre masat e nevojshme qe shqetesimi juaj te gjeje nje zgjidhje.
Tema do mbyllet se u personalizua tej mase. Ju falemnderit per mirekuptimin.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Politizim i skajshem.

#27

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 8:03 pm

Zemrushja wrote:
Sa profile ka kjo Aulona-Arta-Alba?
A mund te na shpjegoni ju administratoret e forumit pse lejohet ky njeri te kete kaq shume profile dhe ti shfrytezoj te gjitha te drejtat per partine qe ajo do. A po jeni dhe ju nje ppsh-ist?

Zemrushja ne stafi i forumit kemi vendsour rregullat tona, nqs do te futesh edhe ti ne staf, do ndjekesh edhe ti disa rregulla te cilat i kemi vene.

Nuk eshte aspak per shfrytizime partiake apo ppsh'ist, mbasi te gjitha partite apo njerezit qe kane dale ne keto "partite" e sotmet, jane pikerishte nga PPSh'ja.

Shendet
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Locked

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”