"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ambjentet e internetit te dominohen prej minjve.

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Post Reply
User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Ambjentet e internetit te dominohen prej minjve.

#1

Post by Tomorr » Thu Sep 02, 2010 10:26 pm

Nje nga detyrat qe ju eshte dhene spiuneve te ish-sigurimit te shtetit, eshte perhapja sa me shume e tyre ne mjediset informatike, zoterimi i tyre, shkaterimi i forumeve ku nuk diskutohen ceshtje politike. Kerkohet me cdo kusht prishja e harmonise ne mes shqiptareve dhe mos t'ju duket cudi qe kete ta bejne dhe ne forumin tuaj. Zakonisht kete e bejne disa qe pozohen si patriote por qellimi i tyre eshte ti fusin grindjen mes shqiptareve sidomos grindjen partiake. Une u perjashtova nga ky forum nga administratori per disa muaj por jam i kenaqur qe jam rikthyer dhe me vjen keq qe administratori me perjashtoi vetem mua si te djathte dhe nuk perjashtoi disa si Arta, Alfeko Sukaraku, Zippo qe vertet jane percares .

User avatar
Dielli
Member
Member
Posts: 17
Joined: Mon Dec 14, 2009 2:59 pm
Gender: Male
Location: Dodona

Re: Ambjentet e internetit te dominohen prej minjve.

#2

Post by Dielli » Fri Sep 03, 2010 10:56 am

Militantet nuk vlejne nje grosh Tomorr. Nuk e kuptoj se si qenke i djathte ne Shqiperi, ku nuk ka parti te majta, por vetem interesa te huaja te perfaqesuara majtas-djathtas.

Larg militantizmit!
[b][size=85][font=Comic Sans MS][right][/right]Kur jam i rrethuar nga njerëz të vegjël s'ndjej madhështi, por mjerim. (Martin Roçi)[/font][/size][/b]

Post Reply

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”