"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Forumi me moderatore politike

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Locked
Ish-forumisti
Junior Member
Junior Member
Posts: 1
Joined: Sun Feb 20, 2011 2:52 pm
Gender: Male

Forumi me moderatore politike

#1

Post by Ish-forumisti » Sun Feb 20, 2011 3:02 pm

Une kam dy verrejtje per kete forum. E para gjithe moderatoret jane ithtare te Sali Bishes, E dyta ju keni debuar moderatoret e afte si Socio dhe jam i sigurte sepse nuk e ka pelqyer politiken qe behet ne kete forum nga administratori deri tek moderatoret kunder partive te moderuara progresiste te te majtes shqiptare. Po e beni kete forum vetem perfaqsues te ekstremit te djathte te agjentit serb qe eshte kryeminister.
Shpresoj qe kjo verrejtje te mos fshihet.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2935
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Forumi me moderatore politike

#2

Post by Mallakastrioti » Sun Feb 20, 2011 3:04 pm

Zoteri, akuzat qe po na ben jane te pa pranueshme dhe si te tilla do te fshihen, por para se te leshosh keto akuza duhet ti faktosh ato!
Image

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 993
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Forumi me moderatore politike

#3

Post by Hymniarber » Sun Feb 20, 2011 3:44 pm

Ish-forumisti wrote:Une kam dy verrejtje per kete forum. E para gjithe moderatoret jane ithtare te Sali Bishes, E dyta ju keni debuar moderatoret e afte si Socio dhe jam i sigurte sepse nuk e ka pelqyer politiken qe behet ne kete forum nga administratori deri tek moderatoret kunder partive te moderuara progresiste te te majtes shqiptare. Po e beni kete forum vetem perfaqsues te ekstremit te djathte te agjentit serb qe eshte kryeminister.
Shpresoj qe kjo verrejtje te mos fshihet.
Megjithese, nuk jemi te detyruar te japim shpjegime, per nje anetar qe postimin e pare e nis me verejtje ndaj forumit, une do e bej kete per hir te transparences dhe tolerances qe pershkon kete forum, perkunder insinuatave dashakeqe te tuat.

1. Moderatoret dhe ne pergjithesi drejtuesit e ketij forumi, jane perzgjedhur ne baze te kater kritereve:

a. Kultura dhe intelekti
b. Patriotizmi
c. Ndershmeria dhe sjellja ne menyre te panshme.
d. Kontributi i gjate me materiale dhe mendime.

Une personalisht, kam qene fare indeferent karshi qendrimeve politike te moderatoreve apo gjithe stafit. Le ti marrim me rradhe: Albpelasgian, Socio, Phoenix, Patush, Adriana, Qiellikalter, Alexander, Arberi dhe Orakulli nuk me kane shprehur kurre preferencat e tyre partiake dhe une kurre nuk i kam pyetur per to.
Po ashtu dhe Socio dhe Aulona, qe kane pasur detyra kyce, kurre nuk u sulmuan per bindjet e tyre. Ne kemi pasur diskutime te limituara, qe kurre nuk e cenuan per nje kohe te gjate marredhenien tone.

2. Socio, eshte larguar me deshiren e tij, qe e justifikoi me mungesen e kohes, ne menyre te perseritur, ne kohe te ndryshme. Une kam konsideraten me te larte per te, megjithese une mendoj qe ai mund te mos kete kaperxyer lehte, debate qe ne kemi pasur ne tema te vecanta, qe ne asnje menyre une nuk ju jap rendesi. Ndryshe nga ai une nuk mbaj merira dhe nese ai do pranonte, une i bej thirrje publike qe ti ribashkohet stafit tone. Mendimi im per te, eshte qe ai si intelektual ka vlera dhe largimin e tij une nuk e kam miratuar, por s'mund te dilja kunder deshires se tij.

Forumin tone e bashkon SHQIPERIA, nga
Mallakastrioti, qe i vlon gjaku lab i shqiptarise, puneshume dhe djale i shkelqyer.
Socio nje shqiptar i Ilirides dhe mendjendritur
Albpelasgian nje djale Kosove plote thellesi dhe etike
Erjoni nje kosovar duararte dhe shpirt qelibar
Patush nje shkodran hokatar
Adriana nje vajze nga Tirana gjithe jete
Phoenix aq i thelle dhe me ide
Orakulli nje dashnor i shqiptarise
Arberi nje xhevahir i shqiptarise nga Maqedonia
Jay nje mik i shqiptarise

Ne na bashkojne jo partite, por atdheu yne qe ne e shohim tani me objektivitet, plot plage e dhimbje. Ne jemi ketu per te sheruar ca prej tyre.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Forumi me moderatore politike

#4

Post by Phoenix » Sun Feb 20, 2011 4:27 pm

Ish-forumisti wrote:Une kam dy verrejtje per kete forum. E para gjithe moderatoret jane ithtare te Sali Bishes

Personalisht për politikën dhe akuzën që përfshin dhe mua, po ju përgjigjem kështu:

1)[quoteem"After the ideal" Medi Belortaja]Image[/quoteem]


2)[quoteem"Vdekja e Kalit"]http://video.parajsa.com/watch/91kx45z3 ... ja-e-Kalit
Film Artistik i rralle qe pasqyron Krimet e Komunizmit Shqiptar ne Shqiperi si edhe Kriminelet e ketij sistemi gjakatar qe drejtojne pushtetin e te ashtuquajteres Demokraci e Shqiperise se Sotme. Kjo eshte nje histori e kuajve te rraces Arba. Ne 1975 nje gjeneral i njohur i ushtrise shqiptare, i cili ngriti fermen e pare te kuajve ne Shqiperi, u denua me vdekje. Agroni ne Vdekja e Kalit, shpeton nje kale dhe per kete denoncohet nga gjygji ushtarak, ku pervec fatkeqesise dhe denimi i tij me burg, krijon edhe premisa per internimin e familjareve te tij. Nje Film qe Gazeta pariziane La nuit, e cileson si Filmin e Autopsise se Diktatures Shqiptare te Enver Hoxhes. Interpretojne: Timo Flloko, Rajmonda Bulku, Niko Karenxhi, Fitim Makashi, Luan Qerimi, Tinka Kurti.[/quoteem]
Ky film tregon shumë mirë se me 20 shkurt 91 u rrëzua një kalë i ngordhur me kohë, prej bronxi. Ndërsa ata që ishin gjallë nuk iu zbritën karrocës. Thjesht kur lodhët se tërhequri njeri ndërrohet me tjetrin. Rëndon shumë pasuria e Shqipërisë!

3)[quoteem"Progresistët"]Image[/quoteem]


4)[quoteem"Gëzuar fitoret"]Image[/quoteem]

Si përfundim, Medi Belortaja është i madh me karikaturat që ka bërë!
http://www.toonpool.com/artists/Medi%20Belortaja_707

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Forumi me moderatore politike

#5

Post by Adriana » Sun Feb 20, 2011 6:11 pm

Ish-forumisti wrote:Une kam dy verrejtje per kete forum. E para gjithe moderatoret jane ithtare te Sali Bishes, E dyta ju keni debuar moderatoret e afte si Socio dhe jam i sigurte sepse nuk e ka pelqyer politiken qe behet ne kete forum nga administratori deri tek moderatoret kunder partive te moderuara progresiste te te majtes shqiptare. Po e beni kete forum vetem perfaqsues te ekstremit te djathte te agjentit serb qe eshte kryeminister.
Shpresoj qe kjo verrejtje te mos fshihet.


1)-Thjesht me beri pershtypje emri ''Ish-forumisti'', dhe nuk eshte e veshtire te mendosh qe dikur ke qene antare ne kete forum, gje qe do te thote qe tashme nuk je. Pyetja ime per Ju zoteri eshte kush ka qene arsyja e largimit (perjashtimit) nga ky forum:
1-Ekstremist ( politik)?!
2-Mungese edukate?!
Sepse vetem keto jane arsyjet qe ne si staf ( mbas nje kohe te gjate paralajmerimi ) perdorim butonin e perjashtimit!2)-Dikur ne forumin e Moderatoreve u shtrua nje teme ku kerkohesh mendimi, nese do ishte me mire te mbyllnim temat e politikes ne forumin tone ( nga shqetesimet e medha qe kishim ditore nga ekstremistet, gjithashtu dhe munges edukate). Me beri shume pershtypje postimi i administratorit, gjithashtu aty gjeta dhe forcat ne vetvete per te vazhduar ndihmen time ne kete forum si moderatore.


ja si u pergjigj administratori, kur dikush nga moderatoret kerkoj mbylljen e temave politike:
Hymniarber wrote:Nuk mendoj se duhet mbyllur tema e politikes, per shume arsye;
Asnjehere debatet nuk behen atje por ne tema te tjera.
Njerezit te vecante jane te prirur qe ti politizojne diskutimet ne ekstrem dhe kjo gje nuk zgjidhet duke mbyllur temat perkatese.
Kemi pak ekstremista, ne pergjithesi te tjeret ruajne ekujlibrat dhe nuk rrembehen nga pasioni.
dhe me e rendesishmja:
Debati eshte menduar qe ti sherbeje paqtimit dhe lenjes menjane te interesave te ngushta, njerezit kane nevoje te diskutojne dhe per politike sepse ajo ndikon drejteperdrejte ne cilesine e jetes se tyre, pa folur qe filozofia jone eshte mosvenja e pengesave fjales se lire.
A mund te me thuash ''Ish-forumisti, nese kjo pergjigje te ben akoma te mendosh qe ne kete forum nuk lejojme mendimin e lire te fjales?!
Kerkoj ndjese nga stafi, qe nxorra kete postim te administratorit nga ''Mod chamber'', po ketu akuza na behet te gjithve, dhe nuk do ta lejonja kete!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 993
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Forumi me moderatore politike

#6

Post by Hymniarber » Wed Mar 23, 2011 6:20 pm

Falemnderit Adriana, kjo teme mbyllet meqe ka pak interes nga hapesi i saj.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Locked

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”