Page 3 of 3

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Tue Oct 30, 2012 8:25 pm
by Hymniarber
Arbëri wrote:Mendoj qe duhet te hiqet "tinypic" nga perdorimi ne kete forum , se bashku me te edhe "photobucket" dihet qe nuk i mban fotot mbi 1 vite ne shumicen e rasteve,shembull: http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?p=4334#p4334
Mendimi im eshte , qe jo vetem te hiqen nga forumi por edhe te bllokohen qe te dyja ?
Pastaj , shumicen e fotografive mi nxjerr ne nje katror te vogel ,shembull : http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... 490#p34490
Kshtu edhe po demtohen faqet e forumit , edhe po shkon mundi kot !
Arberi, nuk mendoj se tinypic i heq fotot pas nje viti sepse shumica e fotografive 2-3 apo me shume vjecare, akoma punojne. Por eshte e vertete qe ca prej tyre sidomos ne photobucket, nuk punojne. Por duhet nje program per te ngarkuar fotot.

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Tue Jan 08, 2013 4:35 pm
by Arbëri
Fatmir Hasani
Shokët=2.032 , Abonues =482

Shembull :
Posimet e tij ne FB :

1.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... hoto_reply

Kopjuar nga ne : http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... 045#p22045

2.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Kopjuar nga ne : http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... 332#p21332
Kopjuar nga ne : : http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... 350#p25350

3.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
4.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
5.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
e qindra tjera , shiqojeni vetem , dhe ky vetem njeri nga keta qe kane bere edhe me shume se ne anetare ne faqet e veta me postimet tona , dhe asnje pike nga Arberiaonline .


Pastaj ne gazetat : http://gazetaditore.com/2012/09/20/ska- ... eshirshem/ nga data : 20 Shtator, 2012
Komplet i kopjuar nga tema e : viewtopic.php?f=38&t=1279 mga data : Mon Dec 28, 2009
Veni re dates ..
Gazeta tjeter : http://www.kosovarimedia.com/index.php/ ... taret.html

Edhe dhjetra te tjere , mes tyre ka edhe historian qe i thuan vehtes , por i kam fshi nder kohe pasi nuk shfaqet interes , po do i gjej edhe tjerat .

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Tue Jan 08, 2013 5:46 pm
by Zeus10
Ka dhe me keq Arberi, shihe pak kete teme ketu ne kete forum:

http://forume te tjera plehra/showthread.php?t=17854

Eshte komplet copy-paste nga forumi yne;

http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=73&t=33

As nuk kandiset te thote burimin, te pakten :(

ka kopje te tilla ose fragmente tonat, aq shume sa do te duhej kohe ti sillje te gjitha.

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Tue Jan 08, 2013 5:55 pm
by Arbëri
Duhet gjetur nje rruge per ndalimin e tyre ..?
Ndoshta si kjo faqe disi : http://www.zgjohushqiptar.com/2012/05/a ... epart.html qe smund te kopjohet ?

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Fri May 10, 2013 3:29 pm
by Mandi
Zeus10 wrote:Ka dhe me keq Arberi, shihe pak kete teme ketu ne kete forum:

http://forume te tjera plehra/showthread.php?t=17854

Eshte komplet copy-paste nga forumi yne;

http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=73&t=33

As nuk kandiset te thote burimin, te pakten :(

ka kopje te tilla ose fragmente tonat, aq shume sa do te duhej kohe ti sillje te gjitha.
Ajo teme eshte e mbyllur Zeus10, dhe copy past eshte i paevitushem ne Shqiperi ....kjo eshte per te ardhur keq.

Dhe njekohesisht desha te theksoj se Forum-Al eshte forumi triumfues ndaj forumit antishqiptar qe drejtohet nga ilirjan papas, gjithashtu ftoje arberiaonline per bashkpunim me te fort me forumin tone .

Ju pershendes !

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Fri May 10, 2013 6:00 pm
by Arbëri
Eshte e udhes te punosh per forumin tend dhe ne ata pak qe jemi ne kete forum te vazhdojme siq kemi filluar po ne kete forum ,dhe ketu te mbarojme ,qe edhe ashtu , aq sa kishim mundesi e ndihmuam forumin e juaj dhe ketu mbaron biseda pergjithmone ne lidhje me forumi tuaj .
Ju deshiroj suksese !

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Fri May 10, 2013 9:51 pm
by Hymniarber
Mandi wrote:
Zeus10 wrote:Ka dhe me keq Arberi, shihe pak kete teme ketu ne kete forum:

http://forume te tjera plehra/showthread.php?t=17854

Eshte komplet copy-paste nga forumi yne;

http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=73&t=33

As nuk kandiset te thote burimin, te pakten :(

ka kopje te tilla ose fragmente tonat, aq shume sa do te duhej kohe ti sillje te gjitha.
Ajo teme eshte e mbyllur Zeus10, dhe copy past eshte i paevitushem ne Shqiperi ....kjo eshte per te ardhur keq.

Dhe njekohesisht desha te theksoj se http://www.forume te tjera plehra eshte forumi triumfues ndaj forumit antishqiptar qe drejtohet nga ilirjan papas, gjithashtu ftoje arberiaonline per bashkpunim me te fort me forumin tone .

Ju pershendes !
Z. Mandi. Mendoj se eshte per tu pershendetur iniciativa juaj per te frenuar propaganden antishqiptare, qe behej ne forumin shqiptar nga individet filogreke, por eshte njekohosisht, per te ardhur keq qe individe te paraqitur si drejtues te forum-al, kane ardhur ketu dhe kane shfrytezuar mesazhet private, per te afruar anetaret e ketij forumi drejt forumit tuaj. Ne si drejtuesit e arberiaonline, e kuptojme qe cdo njeri ka te drejte te zgjedhe cilendo dritare te internetit qe deshiron, por ftesat e panumerta ne hapesirat e sites sone, u bene pa aprovimin e stafit tone, ne nje menyre gati tinzare dhe si rrjedhim pati nje rrjedhje te madhe anetaresh nga forumi yne, duke ja humbur rendesine atij dhe kauzes se tij. Mendoj se ftesa juaj eshte e papershtatshme dhe nese mendoni vertete per bashkepunim, duhet te na tregoni arsyen perse mendoni qe ky bashkepunim duhet vendosur. Megjithate, ne kemi nje tradite shume te mire qe vendimet per punen tone i marrim si grup pavaresisht se une e mbeshtes plotesisht mendimin e Arberi-se.

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Sat May 11, 2013 6:09 pm
by Adriana
Mandi wrote:
Zeus10 wrote:Ka dhe me keq Arberi, shihe pak kete teme ketu ne kete forum:

http://forume te tjera plehra/showthread.php?t=17854

Eshte komplet copy-paste nga forumi yne;

http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=73&t=33

As nuk kandiset te thote burimin, te pakten :(

ka kopje te tilla ose fragmente tonat, aq shume sa do te duhej kohe ti sillje te gjitha.
Ajo teme eshte e mbyllur Zeus10, dhe copy past eshte i paevitushem ne Shqiperi ....kjo eshte per te ardhur keq.

Dhe njekohesisht desha te theksoj se Forum-Al eshte forumi triumfues ndaj forumit antishqiptar qe drejtohet nga ilirjan papas, gjithashtu ftoje arberiaonline per bashkpunim me te fort me forumin tone .

Ju pershendes !

Mandi ky forum ka Administrator ( ne shqip: ZOT SHTEPIE ) pra kerkesen per bashkpunim mund ta kerkosh nga adminat, dhe ata mund ta bisedojne/kerkojne nga ne stafi apo si edhe nga anetaret e ketij forumit. Eshte hera e dyte qe jeni regjistruar ne kete forum per te ber nje ''thirje'' te tille, te paren e keni bere me emrin 'stealth' dhe tashme me 'Mandi'. Edhe pse me kujthet qe shume antaret nga forumi yne kontribuan shume ne foruminj tuaj ( jo profesional ) them jo profesional se mese 80% te postimeve ne temat e Historise jane bere copy-past nga forumi yne. Megjithate te rekomandoj qe per kete ftese te bisedoni ne prive me Adminitratoret e forumit: Hymniarber, Mallakastrioti, ErjonH.

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Thu May 16, 2013 11:07 pm
by Gazmend
Une nuk pajtohem me disa anetare apo moderatore te forumit ketu. Une mendoj se askush nuk duhet te jete i detyruar te kerkoj leje apo aprovim moderatoreve me qellim qe ti beje nje antari ftese te behet edhe anetar i nje forumi tjeter. Kjo ndalese as nuk eshte e drejte e as nuk eshte rregull e ketij forumi apo cfardo forumi tjeter.

Une mendoj se secili person duhet te jete i lire te kontaktoj me ke te doj dhe ta njoftoj anetarin me cfardo forumi tjeter . Eshte pikerisht anetari qe vendos pastaj a te behet apo jo edhe anetar i forumit tjeter. PSE JO. Nje cenzure e tille jo vetem se i humb vleren ketij forumi por edhe paraqet nje hipokrizi, sidomos ne rastin kur moderatore te njejte veprojne ne te dy forumet, pa leje, njoftim apo aprovim te antareve tjere, pra vete me veprimin e tyre paraqesin nje shembull si te veprohet por ne anen tjeter e nencmojne dhe ndalojne po ate veprim duke e quajtur gjoja te pa-aprovuar !!!
Metutje, une mendoj se edhe perdorimi i materialeve nga nje forum ne tjetrin duhet lejuar deri sa burimi primar i materialeve prej nga jane mare ato permendet.

Une z Mandi te falenderoj shume qe i keni njoftuar shqiptaret edhe per ekzistencen e nje forumi tjeter shqiptar dhe u keni bere thirrje qe ata te kontribojne edhe aty. Ftesen tuaj edhe une do ta konsideroj dhe sigurisht qe do te anetarsohem edhe ne forumin tuaj.

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Thu May 16, 2013 11:51 pm
by Adriana
Gazmend wrote:Une nuk pajtohem me disa anetare apo moderatore te forumit ketu. Une mendoj se askush nuk duhet te jete i detyruar te kerkoj leje apo aprovim moderatoreve me qellim qe ti beje nje antari ftese te behet edhe anetar i nje forumi tjeter. Kjo ndalese as nuk eshte e drejte e as nuk eshte rregull e ketij forumi apo cfardo forumi tjeter.

Une mendoj se secili person duhet te jete i lire te kontaktoj me ke te doj dhe ta njoftoj anetarin me cfardo forumi tjeter . Eshte pikerisht anetari qe vendos pastaj a te behet apo jo edhe anetar i forumit tjeter. PSE JO. Nje cenzure e tille vetem se i humb vleren ketij forumi. Metutje, une mendoj se edhe perdorimi i materialeve nga nje forum ne tjetrin duhet lejuar deri sa burimi primar i materialeve prej nga jane mare ato permendet.

Une z Mandi te falenderoj shume qe i keni njoftuar shqiptaret edhe per ekzistencen e nje forumi tjeter shqiptar dhe u keni bere thirrje qe ata te kontribojne edhe aty. Ftesen tuaj edhe une do ta konsideroj dhe sigurisht qe do te anetarsohem edhe ne forumin tuaj.

Gazmend, Ju qe nga dita e pare qe jeni rregjistruar ne kete forum keni lene disa gjurme te kuptojme qe jeni regjistruar vetem per te ''kritikuar''. Kjo nuk eshte e ndaluar, te kritikosh apo te shprehesh mendimin, vetem qe para se te ''kritikosh'' apo te japesh mendimin per dicka duhet te lezosh me shume per ate person ose per ate teme.

Ky person ka bere dy adresa ne kete forum me 'stealth' dhe 'Mandi' , dhe askush nuk e ndaloj te ftonte antaret ne forumin e tij, perkundrazi aji kerkoj edhe bashkpunim me ne, dhe shume antare ( si edhe stafi ) shkuan nga forumi i tij ( edhe pse nuk mund ta quajme bashkpunim sepse nga forumi e tij nuk erdhi askush ) po kjo ne nuk na intereson, se antaret tek ne jane te ardhur nga deshira nuk kemi shkuar ne ansje forum te kerkojme antare. Por ama ne qorra nuk jemi, qe nga njera ane ben thire online, dhe nga pas u dergon edhe mesazhe duke u premtuar nje pozite si moderator ne forum, nuk me duket profesionale mua kjo gje, po mos besim ne vetvete.

Kjo eshte nje thike mbas kurrizit i themi ne nga anet tona, dhe zoteria me ''justifikimin'' per te mposhtur forumin - shqiptar poston parrulla te tilla, forumi - shqiptare mposhtet me pune dhe me djerse, ja sic kemi punuar ne ketu per kater vite , vetem, pa ndihmen e asnje forumi tjeter, po thjeshte me te gjithe ata qe pranuan te dhurojne kete sakrifice. Edhe ju jeni i lire te regjistroheni ku te deshironi, ky ''falenderim'' ketu ishte thjeshte nje ''reklam'' pa vlere nga ana juaj, (sic keni vepruar edhe ne disa raste te tjera).

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Sat May 18, 2013 1:53 am
by Mandi
Adriana pse gjithë ky mllef nga ana juaj ? eshte e vertet qe kam ftuar disa veta ketu dhe kam shume Respekte per ata sepse kan qen pjes e forumishqiptar... dhe arberiaonline akoma nuk ishte krijuar kur une ndiqja postimet e tyre...po vecoj Zeus10 , Mallakastrioti, socio albpelasgian etje me rrall. E dyta une jam ai qe kam Reklamuar forumin tuaj ne facebook dhe ne vende te tjera dhe nqs do kisha mendime te keqija per kete forum nuk do kisha mare mundimin te beja keto qe lart permenda.

Edhe njehere ju uroj suksese sa me teje.

Mandi

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Sun May 19, 2013 10:49 am
by Adriana
Mandi wrote:Adriana pse gjithë ky mllef nga ana juaj ? eshte e vertet qe kam ftuar disa veta ketu dhe kam shume Respekte per ata sepse kan qen pjes e forumishqiptar... dhe arberiaonline akoma nuk ishte krijuar kur une ndiqja postimet e tyre...po vecoj Zeus10 , Mallakastrioti, socio albpelasgian etje me rrall. E dyta une jam ai qe kam Reklamuar forumin tuaj ne facebook dhe ne vende te tjera dhe nqs do kisha mendime te keqija per kete forum nuk do kisha mare mundimin te beja keto qe lart permenda.

Edhe njehere ju uroj suksese sa me teje.

Mandi
Do te quhesh ''mllef'' nese nuk do kishe kryer ato qe ju kam permendur me lart.
Gjithashtu ju uroj sukese, (por mundohu qe suksesin ta fitoni vet, dhe jo ne kurrizin e te tjereve ).Deklaroj te mbyllur kete teme, shpresoj qe te jemi sqaruar.

Adriana

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Thu May 23, 2013 7:03 pm
by Hymniarber
Adriana, te me falesh qe e rihapa temen, por jam i detyruar qe ti pergjigjem publiksht, Z.Mandi, ne lidhje me ate qe ai e quan "inat personal" dhe "xhelozi", ne nje mesazh privat qe ai dergoi:
Cila ishte arsyja e perjashtimit tim nga forumi ? dhe kur te perjashtoni vendosni dhe arsyjen qe ta dim cfare rregulli kemi shkelur. oki ....dhe me sa shikoj kjo eshte me shume nje inat personal dhe xhelozi ndaj jush.

Faleminderit qe ju njoha kush jeni.

Mandi
Z. Mandi

Arsyeja e perjashtimit tuaj, eshte e njejte me ate te karakterit tuaj te meparshem me nofken "Stealth". Ky i fundit u perjashtua nga ky forum, sepse nuk u bashkua ne te per te kontribuar, por per te "shkeputur" anetare prej ketu, drejt forumit tuaj. "Stealthi" i dergoi mesazh cdo forumisti aktiv ne kete forum, per tu bashkuar tek forumi juaj, pervecse meje: Hymniarber. Pse? Sepse ju e dinit qe nuk eshte etike, te spamesh shumicen e anetareve te nje forumi, per ti bashkuar tek forumi yt. Pastaj, kur nuk patet me akses me nofken "stealthi", u paraqitet me ate "Mandi" dhe nuk humbet kohe te benit perseri reklame me linkun e sites juaj, ne signature . Per me teper , kete e bete nen refrenin e vjeter, te luftes kunder forumi-shqiptar. Kjo eshte shume joetike dhe e dale boje si argument. Ju nuk dhate asnjegje per kete forum, qe nuk eshte thjeshte nje forum, por nje bashkepunim i shkelqyer i shume shqiptareve, per tju kundervure propagandes antishqiptare ne websitet greke sllave dhe me gjere. Juve nuk mund te kontriboni ketu, sepse i vetmi mision i juaji, eshte te fryni numrin e anetareve ne siten tuaj. Ne nuk kemi asnje inat kundrejt teje, e aq me pak xhelozi, ne vecse nuk mund te pranojme taktikat tuaja, paksa joortodokse, per te rrembyer, ne emer te bashkimit.

Gjithe te mirat

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Wed Aug 21, 2013 2:26 pm
by Sanxhaku
perse nuk ka shume antare online ?

Re: Vërejtje dashamirëse

Posted: Wed Aug 21, 2013 4:29 pm
by Hymniarber
Sanxhaku wrote:perse nuk ka shume antare online ?
Se pari mireserdhe Sanxhaku. Arsyeja e vertete e mungeses se nje pjesemarje masive ne forumin tone, ka te beje me ate, qe njerezit jane te prirur per me shume biseda te llojit chit-chat, se sa kontributit intelektual, apo thjeshte te shfaqin interes, per ceshtje qe jane te lidhura me identitetin tone. Per vite te tera, ne periudhen postkomuniste(pa folur per ate komuniste), shqiptaret e pjeses kryesore te Shqiperise se copezuar, e kane pare veten me inferioritet, karshi gjithe racave te huaja. Ka ardhur koha, qe kete inferioritet ta leme menjane dhe te demonstrojme vlerat spektakolare kulturore, qe kemi trasheguar. Fatkeqesisht, kete nuk e kupton kushdo, por vetem ata shqiptare me zemer te madhe. Megjithate kjo eshte e mjaftueshme per ne, sepse vlerat e nje kombi maten nga vlerat e njerezve me te mire te tij.