"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Sqarim per moderimin e postimit

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Post Reply
Iriqi
Member
Member
Posts: 30
Joined: Sat Sep 15, 2012 1:42 pm
Gender: Female

Sqarim per moderimin e postimit

#1

Post by Iriqi » Tue Sep 25, 2012 9:13 pm

Cka eshte more kjo pune me postimet e mia dhe moderatoret ketu !

Per te njejtin postim, nje moderator me levdon (me jep reputacion pozitiv) ndersa tjetri moderator me corton, e edhe linkun me tere ato fustanella shqiptare ma zhduk !

Une nuk kam pse postoj me ketu.


Ju faleminderit per kohen e kaluar me mua ketu dhe ja kalofshi te gjithe mire.

Une po terhiqem nga anetaresia dhe ky do te jete postimi im i fundit ketu.

Tung

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 992
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#2

Post by Hymniarber » Tue Sep 25, 2012 9:57 pm

Falemnderit per verejtjen. Do konsultohemi me moderatorin, per kete verejtje dhe do te bejme korrigjimet e nevojshme, nese ajo gjykohet e drejte. Personalisht, mua me pelqeu linku dhe do ti shpreh mendimin tim moderatorit.
Persa i perket qendrimit tuaj ketu, kjo eshte zgjedhja juaj e lire dhe ne nuk influencojme ne te, megjithese une mendoj qe nuk justifikohet largimi, per shkak te editimit te nje postimi.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#3

Post by Adriana » Tue Sep 25, 2012 10:11 pm

Per te respektuar temen Fustanella kete postim e kalova ne kategorin '' Verejtje per moderimin'' e cila eshte nje kategori qe pershtatet me postimin tuaj. Nuk mund te lejoj qe te gjitha temat te kthehen ne nje debat pa vlere. Tema Fustanella eshte nje teme ku jane postuar 78 pagina ku cdo pagine permban 15 postime, ne ate teme eshte punuar dite,jave,muaj,vite, nga shoket e forumit ku jane munduar te mbledhin cdo material.

Kjo ishte edhe nje nga arsyet qe une moderova postimin, sepse ne thirjen tuaj kishte nje mosperfillje te asaj teme, e cila ishte:

Iriqi wrote:Théodore Géricault - SOLDAT ALBANAIS, UN YATAGAN A LA CEINTURE

Image

Shqiptare te dashur, kenaquni me shume ketu me fustanellen shqiptare - :arrow: (linku)Dhe une e moderova, duke te lene nje sqarim:
Iriqi wrote:Théodore Géricault - SOLDAT ALBANAIS, UN YATAGAN A LA CEINTURE

Image

:arrow: Moderuar nga stafi: per arsyen qe, kur kerkon te publikosh nje link mund te gjesh nje menyre tjeter per tu shprehur, dhe jo menyren qe kishit perdorur...Pra nuk kuptoj pse ishit ne panik per heqjen e linkut , kur une shume mire dhe qarte ju kisha lene nje sqarim.

Nese nuk e keni kuptuar akoma sqarimin, po ju a shpjegoj edhe njehere. Heqja e linkut ndikoj per shprehjen duke nenvleresuar punen e bere ne ate teme ku jane postuar afersishte 1200 postime, me shprehjen ''Shqiptare te dashur, kenaquni me shume ketu'' dhe jam plotesishte e bindur qe ju nuk i keni pare te 1200-ta postimet per te bere krahasimin se ku mund te kenaqen.

Nese kerkon te te respektojne, duhet edhe te respektosh, pra ne kete raste mund te kishe perdorur nje shprehje tjeter per te vendosur linkun, si p.sh: edhe ketu ne kete link mund te gjeni shume informacione mbi fustanellen ( apo dicka tjeter).
Ne forumin tone keni postuar shume link qe nga postimi i pare qe keni bere, dhe asnje nga ne nuk ju ka fshire linket, por gjithmon nese edhe ti na respekton.


Me respekt: Adriana
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#4

Post by qiellikaltër » Fri Sep 28, 2012 4:35 am

Nese me lejohet te them mendimin tim, meqe kam qene pjesemarrese me hope ne forum: une mendoj qe nuk ka pse merret per keq menyra e shprehjes se iriqit, nuk duhet marre cdo gje si ironi. Perderisa nyja te conte ne materiale te vlefshme, mendoj se duhet lene ashtu si eshte.
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#5

Post by Adriana » Fri Sep 28, 2012 11:15 am

qiellikaltër wrote:Nese me lejohet te them mendimin tim, meqe kam qene pjesemarrese me hope ne forum: une mendoj qe nuk ka pse merret per keq menyra e shprehjes se iriqit, nuk duhet marre cdo gje si ironi. Perderisa nyja te conte ne materiale te vlefshme, mendoj se duhet lene ashtu si eshte.


Pershendetje Qellikalter, dhe mire se erdhe perseri.

Jam shume dakort me mendimin Tuaj, po nese do hidhnit nje sy ne 30-te postimet qe ka bere gjithesej Iriqi ne forum do kuptojme qe nuk eshte hera e pare qe ka perdorur ironi.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#6

Post by Aleksandri I Madh » Sat Aug 08, 2015 12:26 pm

Ju lutem desha te postoja dicka kush mund te me thote si mund te postoj dicka ju lutem

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#7

Post by Mendi » Sat Aug 08, 2015 1:41 pm

Cfare do te dish? Ndonje foto?

User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#8

Post by Aleksandri I Madh » Sat Aug 08, 2015 2:54 pm

Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin

User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#9

Post by Aleksandri I Madh » Sat Aug 08, 2015 3:04 pm

Ju lutem miq me ndihmoni ndonje sygjerim nga ana e juaj

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#10

Post by Adriana » Sat Aug 08, 2015 4:07 pm

Aleksandri I Madh wrote:Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin


-Sa per shkrimin: nese nuk gjeni temen e pershtatur mund te hapni nje teme te re per te postuar shkrimin tuaj.

-Ndersa sa per postimin e fotomaterialit jane dy mundesi, thjeshte duke klikuar me poshte ne tinypic ose ne Attachaments, veprohet keshtu:

1- kliko ne tinypic: zgjidh foton nga kompjutri dhe kliko UPLOAD NOW, brenda disa sekondash do tju shfaqet codi IMG, kopjoje ate dhe ngjite ne shkrim, ose thjeshte kliko Place Inline

ose

2- kliko Attachaments, me pas kliko Add files , zgjidh foton nga kompjutri, dhe me pas kliko Place Inline


Nese nuk ju ndihmon ky sqarim, mund te na shkruani serisht.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Sqarim per moderimin e postimit

#11

Post by Aleksandri I Madh » Sat Aug 08, 2015 7:03 pm

Adriana wrote:
Aleksandri I Madh wrote:Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin


-Sa per shkrimin: nese nuk gjeni temen e pershtatur mund te hapni nje teme te re per te postuar shkrimin tuaj.

-Ndersa sa per postimin e fotomaterialit jane dy mundesi, thjeshte duke klikuar me poshte ne tinypic ose ne Attachaments, veprohet keshtu:

1- kliko ne tinypic: zgjidh foton nga kompjutri dhe kliko UPLOAD NOW, brenda disa sekondash do tju shfaqet codi IMG, kopjoje ate dhe ngjite ne shkrim, ose thjeshte kliko Place Inline

ose

2- kliko Attachaments, me pas kliko Add files , zgjidh foton nga kompjutri, dhe me pas kliko Place Inline


Nese nuk ju ndihmon ky sqarim, mund te na shkruani serisht.
shum faleminderit

Post Reply

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”