Page 1 of 1

Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Tue Sep 25, 2012 9:13 pm
by Iriqi
Cka eshte more kjo pune me postimet e mia dhe moderatoret ketu !

Per te njejtin postim, nje moderator me levdon (me jep reputacion pozitiv) ndersa tjetri moderator me corton, e edhe linkun me tere ato fustanella shqiptare ma zhduk !

Une nuk kam pse postoj me ketu.


Ju faleminderit per kohen e kaluar me mua ketu dhe ja kalofshi te gjithe mire.

Une po terhiqem nga anetaresia dhe ky do te jete postimi im i fundit ketu.

Tung

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Tue Sep 25, 2012 9:57 pm
by Hymniarber
Falemnderit per verejtjen. Do konsultohemi me moderatorin, per kete verejtje dhe do te bejme korrigjimet e nevojshme, nese ajo gjykohet e drejte. Personalisht, mua me pelqeu linku dhe do ti shpreh mendimin tim moderatorit.
Persa i perket qendrimit tuaj ketu, kjo eshte zgjedhja juaj e lire dhe ne nuk influencojme ne te, megjithese une mendoj qe nuk justifikohet largimi, per shkak te editimit te nje postimi.

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Tue Sep 25, 2012 10:11 pm
by Adriana
Per te respektuar temen Fustanella kete postim e kalova ne kategorin '' Verejtje per moderimin'' e cila eshte nje kategori qe pershtatet me postimin tuaj. Nuk mund te lejoj qe te gjitha temat te kthehen ne nje debat pa vlere. Tema Fustanella eshte nje teme ku jane postuar 78 pagina ku cdo pagine permban 15 postime, ne ate teme eshte punuar dite,jave,muaj,vite, nga shoket e forumit ku jane munduar te mbledhin cdo material.

Kjo ishte edhe nje nga arsyet qe une moderova postimin, sepse ne thirjen tuaj kishte nje mosperfillje te asaj teme, e cila ishte:

Iriqi wrote:Théodore Géricault - SOLDAT ALBANAIS, UN YATAGAN A LA CEINTURE

Image

Shqiptare te dashur, kenaquni me shume ketu me fustanellen shqiptare - :arrow: (linku)Dhe une e moderova, duke te lene nje sqarim:
Iriqi wrote:Théodore Géricault - SOLDAT ALBANAIS, UN YATAGAN A LA CEINTURE

Image

:arrow: Moderuar nga stafi: per arsyen qe, kur kerkon te publikosh nje link mund te gjesh nje menyre tjeter per tu shprehur, dhe jo menyren qe kishit perdorur...Pra nuk kuptoj pse ishit ne panik per heqjen e linkut , kur une shume mire dhe qarte ju kisha lene nje sqarim.

Nese nuk e keni kuptuar akoma sqarimin, po ju a shpjegoj edhe njehere. Heqja e linkut ndikoj per shprehjen duke nenvleresuar punen e bere ne ate teme ku jane postuar afersishte 1200 postime, me shprehjen ''Shqiptare te dashur, kenaquni me shume ketu'' dhe jam plotesishte e bindur qe ju nuk i keni pare te 1200-ta postimet per te bere krahasimin se ku mund te kenaqen.

Nese kerkon te te respektojne, duhet edhe te respektosh, pra ne kete raste mund te kishe perdorur nje shprehje tjeter per te vendosur linkun, si p.sh: edhe ketu ne kete link mund te gjeni shume informacione mbi fustanellen ( apo dicka tjeter).
Ne forumin tone keni postuar shume link qe nga postimi i pare qe keni bere, dhe asnje nga ne nuk ju ka fshire linket, por gjithmon nese edhe ti na respekton.


Me respekt: Adriana

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Fri Sep 28, 2012 4:35 am
by qiellikaltër
Nese me lejohet te them mendimin tim, meqe kam qene pjesemarrese me hope ne forum: une mendoj qe nuk ka pse merret per keq menyra e shprehjes se iriqit, nuk duhet marre cdo gje si ironi. Perderisa nyja te conte ne materiale te vlefshme, mendoj se duhet lene ashtu si eshte.

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Fri Sep 28, 2012 11:15 am
by Adriana
qiellikaltër wrote:Nese me lejohet te them mendimin tim, meqe kam qene pjesemarrese me hope ne forum: une mendoj qe nuk ka pse merret per keq menyra e shprehjes se iriqit, nuk duhet marre cdo gje si ironi. Perderisa nyja te conte ne materiale te vlefshme, mendoj se duhet lene ashtu si eshte.


Pershendetje Qellikalter, dhe mire se erdhe perseri.

Jam shume dakort me mendimin Tuaj, po nese do hidhnit nje sy ne 30-te postimet qe ka bere gjithesej Iriqi ne forum do kuptojme qe nuk eshte hera e pare qe ka perdorur ironi.

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 12:26 pm
by Aleksandri I Madh
Ju lutem desha te postoja dicka kush mund te me thote si mund te postoj dicka ju lutem

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 1:41 pm
by Mendi
Cfare do te dish? Ndonje foto?

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 2:54 pm
by Aleksandri I Madh
Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 3:04 pm
by Aleksandri I Madh
Ju lutem miq me ndihmoni ndonje sygjerim nga ana e juaj

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 4:07 pm
by Adriana
Aleksandri I Madh wrote:Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin


-Sa per shkrimin: nese nuk gjeni temen e pershtatur mund te hapni nje teme te re per te postuar shkrimin tuaj.

-Ndersa sa per postimin e fotomaterialit jane dy mundesi, thjeshte duke klikuar me poshte ne tinypic ose ne Attachaments, veprohet keshtu:

1- kliko ne tinypic: zgjidh foton nga kompjutri dhe kliko UPLOAD NOW, brenda disa sekondash do tju shfaqet codi IMG, kopjoje ate dhe ngjite ne shkrim, ose thjeshte kliko Place Inline

ose

2- kliko Attachaments, me pas kliko Add files , zgjidh foton nga kompjutri, dhe me pas kliko Place Inline


Nese nuk ju ndihmon ky sqarim, mund te na shkruani serisht.

Re: Sqarim per moderimin e postimit

Posted: Sat Aug 08, 2015 7:03 pm
by Aleksandri I Madh
Adriana wrote:
Aleksandri I Madh wrote:Dua te shkruaj dicka rreth aleksandrit te madh por duhet te publikoj dhe fotot shoqeruar me shkrimin


-Sa per shkrimin: nese nuk gjeni temen e pershtatur mund te hapni nje teme te re per te postuar shkrimin tuaj.

-Ndersa sa per postimin e fotomaterialit jane dy mundesi, thjeshte duke klikuar me poshte ne tinypic ose ne Attachaments, veprohet keshtu:

1- kliko ne tinypic: zgjidh foton nga kompjutri dhe kliko UPLOAD NOW, brenda disa sekondash do tju shfaqet codi IMG, kopjoje ate dhe ngjite ne shkrim, ose thjeshte kliko Place Inline

ose

2- kliko Attachaments, me pas kliko Add files , zgjidh foton nga kompjutri, dhe me pas kliko Place Inline


Nese nuk ju ndihmon ky sqarim, mund te na shkruani serisht.
shum faleminderit