"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Problem me imazhin

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Post Reply
User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Problem me imazhin

#1

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 9:56 pm

Arbëri wrote:Historija e Shqypnis
Botuar ne Shkoder
Viti,1917

Image Image
Djema pershendetje se kam kohe pa u futur ne forum!
Cfar eshte kjo foto? dikush ju ka hakeruar dhe po vepron kundra forumit.... kontrolloni burimet tuaja nga beni uploadin e imazheve...

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#2

Post by Zeus10 » Tue Jul 28, 2015 10:13 pm

Mirese u riktheve Pirro. Cfare nuk shkon me ato foto? Ajo me duket si parathenia e nje libri per Historine e Shqiperise, te vitit 1917, ne dialektin geg. Nuk dalloj ndonje gje, qe nuk shkon me to.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#3

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 10:18 pm

fotoja e dyt eshte nje tip aziatik vetem me brek ne poz gay: Nuk arrin ta shikosh?
Vetm un e shikoj?

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#4

Post by Zeus10 » Tue Jul 28, 2015 10:23 pm

pirro wrote:fotoja e dyt eshte nje tip aziatik vetem me brek ne poz gay: Nuk arrin ta shikosh?
Vetm un e shikoj?
Mendoj qe duhet te kesh ndonje problem me kompjuterin tuaj, duhet te kesh marre ndonje virus.

Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#5

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 10:26 pm

ohhh! un shkoj dhe ne forume te tjera dhe nuk me ka ber vaki ndonjeher kjo gje pse pikerisht ketu?
gjithsesi po e bej nje kontroll te kompiuterit tim...

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

1

#6

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 10:28 pm

gjithsesi faqen qe ke publikuar e shoh edhe une normale.. faqja jo normale eshte ajo pas faqes qe ka si krye fjale PERKUITIMI

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#7

Post by Zeus10 » Tue Jul 28, 2015 10:50 pm

pirro wrote:ohhh! un shkoj dhe ne forume te tjera dhe nuk me ka ber vaki ndonjeher kjo gje pse pikerisht ketu?
gjithsesi po e bej nje kontroll te kompiuterit tim...
Fotot nuk barten ne forumin tone, por tek kompania, qe i pranon ato. Ne forum eshte thjesht nje link qe krijon lidhjen me bartesin e fotos.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#8

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 10:52 pm

prandaj thash te kontrollohet burimi nga ku behet upload tinypic apo imagshak o te tjera..

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#9

Post by Zeus10 » Tue Jul 28, 2015 10:53 pm

pirro wrote:prandaj thash te kontrollohet burimi nga ku behet upload tinypic apo imagshak o te tjera..
Eshte tinypic, ky eshte linku: http://i40.tinypic.com/v2xzie.jpg
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#10

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 10:55 pm

po, po duhet ta kontrolloj Arberi se ai e ka ber upload.... Po me habit fakti qe e shoh vetem une dhe asnje tjeter... nese do mundohem te futem nga nje tjeter kompiuter per te par nese ka problem kompiuteri im apo eshte problem tjeter...

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

1

#11

Post by pirro » Tue Jul 28, 2015 11:01 pm

neser do di t'ju them se sot nuk arrij dot te futem nga nje ip tjeter...

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#12

Post by Zeus10 » Tue Jul 28, 2015 11:03 pm

pirro wrote:po, po duhet ta kontrolloj Arberi se ai e ka ber upload.... Po me habit fakti qe e shoh vetem une dhe asnje tjeter... nese do mundohem te futem nga nje tjeter kompiuter per te par nese ka problem kompiuteri im apo eshte problem tjeter...
Edhe sikur Arberi, te kete pasur nje file te infektuar, para se te 'host' ne tinypic ai skanohet qe te ruhet ne hostin e tinypic, por dhe sikur te ruhet ne host i nfektuar linku nuk e bart virusin. Per ta pasur mendjen te qete mos e shkarko imazhin ne kompjuterin tuaj. Gjithsesi e gjithe kjo nuk ka te bej aspak me forumin tone.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#13

Post by pirro » Wed Jul 29, 2015 8:32 am

sot eshte ne rregull nuk del me ai imazhi...

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Dokument serioz për shqiptarët !

#14

Post by rrëqebull » Wed Jul 29, 2015 11:37 am

pirro wrote:ohhh! un shkoj dhe ne forume te tjera dhe nuk me ka ber vaki ndonjeher kjo gje pse pikerisht ketu?
gjithsesi po e bej nje kontroll te kompiuterit tim...

Më ka ndodhur saktësisht e njëjta gjë edhe mua këtë janar:
kisha vendosur të njëjtën pamje, të ngarkuar nëpërmjet tinypic-ut, në dy forume të ndryshme, dhe tek të dy ajo shfaqej e ndryshuar, çka tregonte se problemi pa asnjë dyshim ishte tek faqja pamjengarkuese "tinypic". Që atëherë e tekandej përdor faqen imgur.com dhe deri më tash nuk kam hasur pengesa të asnjë lloji.

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: Problem me imazhin

#15

Post by Tomorr » Wed Jul 29, 2015 8:38 pm

Problemi eshte me tinypic

Post Reply

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”