"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

Këtu mund të diskutoni per fenomenet e pashpjegueshme, misterin, fenomenet paranormale, forcat e errëta të natyrës dhe shoqërise njerëzore. Mund të diskutoni dhe për besimet e errëta dhe jo tradicionale.

Moderator: uck_aksh

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#1

Post by Patush » Sat Sep 05, 2009 5:18 pm

Lus qe te shikoni kete vidjo dhe lajmet qe paraqiten ne te, thjeshte rastesi apo dicka me shume?

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4227
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#2

Post by Zeus10 » Sat Sep 05, 2009 5:27 pm

Iluminati jane vetem nje mbulese simbolike, per ata qe e drejtojne Boten vertete, cifutet. Hollivudi eshte ajka e propagandes qe zoterohet prej tyre, dhe gjithe filmat qe realizohen behen me synimn e vetem: LARGIMIN E VEMENDJES SE NJEREZVE TE THJESHTE NGA SKLLAVERIA NE TE CILEN E KA ZHYTUR BOTEN KJO KASTE SUNDUESE.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#3

Post by Sally » Sat Sep 05, 2009 5:36 pm

''Dicka me shume'' kjo fjal nuk mjafton, ketu ka me shume se ''Dicka me shume''

Pleas wake UP
On voice can make a diference.
A million can change the world.


Dhe kete pergjigje do ta marrim nje dite, por kur te ken nderuar jeten Autoret e ketyre tragjedive, se keshtu ndodh gjithmon zbulimet behen vetem kur Autoret te na ken lene shenden!

Urime per temen, shume interesante, mjaftuan vertet pak minuta per te kujtuar shume tragjedi qe kushdo nga ne kerkon nje sqarim.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#4

Post by Sally » Sat Sep 05, 2009 5:47 pm

Zeus10 wrote:Iluminati jane vetem nje mbulese simbolike, per ata qe e drejtojne Boten vertete, cifutet. Hollivudi eshte ajka e propagandes qe zoterohet prej tyre, dhe gjithe filmat qe realizohen behen me synimn e vetem: LARGIMIN E VEMENDJES SE NJEREZVE TE THJESHTE NGA SKLLAVERIA NE TE CILEN E KA ZHYTUR BOTEN KJO KASTE SUNDUESE.


Te cilet treguan dhe veten e tyre ne shekullin 21 me futjen e Luftes-Fetare ndermjet Kristianeve-Muslumaneve, nga 11-09-2003, lidhjet nuk kan qen kurr ne Peaqe, po ama kohet e fundit po bashkpunon te dya palet. Se nuk egziston asnje KAMIKAZE-Muslumene per 09-11-2003, po jane vet Cifutet qe pergatiten ate tragjedi me Autorin Kryesor ne kryje (G.BUSHI) Cifutet per hesapin e tyre dhe G.Bushi per interesat qe tashme jemi ne dijeni.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#5

Post by Patush » Sat Sep 05, 2009 6:25 pm

Zeus10 wrote:Iluminati jane vetem nje mbulese simbolike, per ata qe e drejtojne Boten vertete, cifutet. Hollivudi eshte ajka e propagandes qe zoterohet prej tyre, dhe gjithe filmat qe realizohen behen me synimn e vetem: LARGIMIN E VEMENDJES SE NJEREZVE TE THJESHTE NGA SKLLAVERIA NE TE CILEN E KA ZHYTUR BOTEN KJO KASTE SUNDUESE.


William Bill Cooper ne librin e tij "Behold a pale horse" liber qe ja sygjeroj gjithkujte ta lexoje thote, kto njerez o jane duke e ndjekur dhe drejtuar boten ne rruge qe te plotesohen te gjitha profecite e bibles ose me te vertete ka nje zot dhe ato qe thuhen ne bibel jane te verteta.

nje histori e harruar dihet qe do te perseritet dhe armiku i vjeter behet mik, por ai mbet armik


Shume pak njerez ja dine fuqin e organeve informative, per fat te mire sot kemi internetin dhe akoma nuk kan arritur ta fusin ne kontrollin e tyre plotesishte.

Fuqia e tyre eshte paraje, ktheji parate ne AR dhe mbaj arin ne shtepi. Parate qe ti mban ne banke perdoren per lufterat dhe krimet me shnjerezore, nqoftese ti nuk mban pergjegjesi per ato qe ben apo per ato qe nuk ben dhe duhet te besh atehere nuk je me i/e mire se gjakepiresit ne fjale.

"e keqja do te triumfoje atehere kur njiri i mire nuk ben asgje"

ps: nuk kam qef ta kthej kete teme ne teme fejet
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#6

Post by Patush » Sat Sep 05, 2009 6:34 pm

Sally wrote:''Dicka me shume'' kjo fjal nuk mjafton, ketu ka me shume se ''Dicka me shume''

Pleas wake UP
On voice can make a diference.
A million can change the world.


Dhe kete pergjigje do ta marrim nje dite, por kur te ken nderuar jeten Autoret e ketyre tragjedive, se keshtu ndodh gjithmon zbulimet behen vetem kur Autoret te na ken lene shenden!

Urime per temen, shume interesante, mjaftuan vertet pak minuta per te kujtuar shume tragjedi qe kushdo nga ne kerkon nje sqarim.

Interresante apo jo, pak minuta dhe mjaftuan qe ti vesh pikepyetje rrealitetit qe deri me sot e ke besuar, mjafton qe te shkaterrosh ate perden qe te kan ndertuar para syve te tu dhe me nje here e gjen veten ne nje bote brenda nje bote tjeter, i/e rrethuar nga injoranca, banaliteti dhe mos pergjegjesia e sklleverve qe te rrethojne.

Shume pak njerez e kan guximin ta shkaterrojne ate perden para syve.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Thjeshte rastesi apo dicka me shume?

#7

Post by Patush » Sat Sep 05, 2009 10:46 pm

thjeshte per te shtuar kurreshtjen tuaj

http://www.theforbiddenknowledge.com/wtc/index02.htm
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Bota e misterit, fenomene paranormale”