"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Prezentohuni ne komunitetin e forumit

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Gjeta11
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: Tue Mar 23, 2010 3:02 am
Gender: Male

Prezentohuni ne komunitetin e forumit

#1

Post by Gjeta11 » Tue Mar 23, 2010 4:15 am

Ju të Forumit Arberiaonline" se ku ishit " fshehur"?! Por, une, "Gjeta11",pas bredhjeve, rastesisht Ju gjeta dhe, duke ia hedhur nje sy shpejtë e shpejte atyre shumë temave të "shkarravitura" nga Ju, ju gjeti ashtu sic do te deshironte te Ju gjeje, ne nje Forum serioz, ku trajtohen tema serioze, ku shkruhet, mendohet e ndjehet shqip e vetëm shqip!
Pra, mirësejugjeta! Do të mësojë shumë nga Ju e unë shpresoj të mos jem i bezdishëm mes Jush!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Prezentohuni ne komunitetin e forumit

#2

Post by ALBPelasgian » Tue Mar 23, 2010 10:03 am

Mirsevjen Gjeta në mesin tonë,

Shpresoj të kaloni sa më mirë dhe të kontribuoni për begatimin e forumit!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: Prezentohuni ne komunitetin e forumit

#3

Post by Mendi » Tue Mar 23, 2010 12:18 pm

Gjeta11 wrote:Ju të Forumit Arberiaonline" se ku ishit " fshehur"?! Por, une, "Gjeta11",pas bredhjeve, rastesisht Ju gjeta dhe, duke ia hedhur nje sy shpejtë e shpejte atyre shumë temave të "shkarravitura" nga Ju, ju gjeti ashtu sic do te deshironte te Ju gjeje, ne nje Forum serioz, ku trajtohen tema serioze, ku shkruhet, mendohet e ndjehet shqip e vetëm shqip!
Pra, mirësejugjeta! Do të mësojë shumë nga Ju e unë shpresoj të mos jem i bezdishëm mes Jush!
Te urtet dhe te mencurit nuk bejne shume zhurme, mireseerdhe mes nesh.

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Prezentohuni ne komunitetin e forumit

#4

Post by Arbëri » Tue Mar 23, 2010 1:14 pm

Mirësevjen Gjeta .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”