"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetrje

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Pershendetrje

#1

Post by Mallakastrioti » Thu Jul 23, 2009 4:27 pm

Ju pershendes perzemersisht te gjitheve dhe mire se ju gjeta.
Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetrje

#2

Post by Hymniarber » Thu Jul 23, 2009 4:42 pm

mallakastrioti wrote:Ju pershendes perzemersisht te gjitheve dhe mire se ju gjeta.
Mireseerdhe dhe falemnderit per videot e shkelqyera qe ke bere per historine, mendoj se shprej mendimin e shume shqiptareve me kete falenderim. Ne kemi nje forum te vecante: video historike, nese deshiron mund te futesh gjithe videot e tua atje. Mireulexofshim.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pershendetrje

#3

Post by albotrimi » Thu Jul 23, 2009 5:37 pm

Mire se erdhe mallakastrioti edhe une i pelqej videot e tua

Zemrushja
Member
Member
Posts: 22
Joined: Mon Jul 20, 2009 10:27 pm
Gender: Female

Re: Pershendetrje

#4

Post by Zemrushja » Thu Jul 23, 2009 5:40 pm

mallakastrioti wrote:Ju pershendes perzemersisht te gjitheve dhe mire se ju gjeta.
Mire se erdhe dhe ja kalofsh mire. Pershendetje.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetrje

#5

Post by Arta » Thu Jul 23, 2009 5:50 pm

Mire se erdhe Mallakasterioti, ja kalofsh sa me kendshem ketu...:)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetrje

#6

Post by Patush » Tue Jul 28, 2009 3:52 pm

mallakastrioti wrote:Ju pershendes perzemersisht te gjitheve dhe mire se ju gjeta.
Shoq me gjithe deshire dhe zemervllazni te uroj mireseardhjen.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetrje

#7

Post by Adriana » Wed Jul 29, 2009 8:44 pm

Tani une pregatita dicka per reklamimin e ketij forumi ne youtube....eshte dicka e shkurter dhe e mbledhur(konçiz).....dhe qe video pak a shume une e mendova qe duhet te zhvillohet shkurt dhe jo me teper shpjegime.(Pra qellimi ishte te beja te njohur kete forum-ndoshta te tjerat,mendoj une,dale nga dale me vone),megjithate jepni mendimin tuaj...
Ketu link:


Urime! Jo vetem qe ke bere nje pune te mrekullueshme, por dhe kenga pershtatet jasht mase shume me vet emrin e forumit ''Arberiaonline" Urime!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”