"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#1

Post by ErjonH. » Sun Apr 18, 2010 12:51 pm

Pershendetje forumista, antare dhe vizitore.

Un jam i ri ne kete forum, nuk ka 1 jave qe jam regjistruar ndersa tani gjeta kohe dhe po prezentohem.
Quhem Erjon dhe vi nga Kosova me saktesisht nga qyteti i Ferizajit, mirrem me ueb dhe menaxhoj 2 faqe te mia te cilat i vendosa ne firm apo signature (nuk di a mu lejohet, nese jo le te editohet), me ueb mirrem qe gati 2 vite, ne kohe te lire dhe kur me duhet mirrem edhe me dizajn. Jasht internetit mirrem edhe me sport.

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#2

Post by Tan-Tirana » Sun Apr 18, 2010 1:02 pm

Mire se erdhe o sportist se ne nga forumi sportit jemi vetem fare -haha-

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#3

Post by Mallakastrioti » Sun Apr 18, 2010 1:05 pm

Mire se erdhe ne mesin tone Erjon dhe qofte me kembe te mbare hyrja jote ne forumin arberiaonline,pasi njerez me aftesi dhe talent si ty ketij forumi pa tjeter qe do ishin teper te dobishme.
Edhe nejhere faleminderit shqipe!
Image

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#4

Post by ErjonH. » Sun Apr 18, 2010 3:57 pm

Tan-Tirana wrote:Mire se erdhe o sportist se ne nga forumi sportit jemi vetem fare -haha-
Falemnderit Tan-Tirana, shpresoj qe te ju ndihmoj sa me shum atje.
Mallakastrioti wrote:Mire se erdhe ne mesin tone Erjon dhe qofte me kembe te mbare hyrja jote ne forumin arberiaonline,pasi njerez me aftesi dhe talent si ty ketij forumi pa tjeter qe do ishin teper te dobishme.
Edhe nejhere faleminderit shqipe!
Falemnderit shume Mallakastrioti.

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#5

Post by alfeko sukaraku » Sun Apr 18, 2010 6:53 pm

erjon mire se erdhe

besoj se kryesija e qeverris se forumit do te japi nje vend te nderuar ne temat sportive edhe jo vetem ..mjafton te kesh deshiren e mire ta levizesh pak kete pjese te forumit ..edhe jo vetem.mire se erdhe.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#6

Post by Arbëri » Sun Apr 18, 2010 6:58 pm

Mirë se erdhe Erjon :)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#7

Post by ALBPelasgian » Sun Apr 18, 2010 7:13 pm

ErjonH, miresevjen vella ne mesin tone!

Ndihma juaj do te jete jashtezakonisht e nevojshme per forumin tone. Misioni i ketij forumi – afirmimi I civilizimit mijeravjecar shqiptar – eshte bere hale ne sy per propaganden sllavo-greke, ndaj ata po perpiqen qe ta shkaterrojne forumin tone permes ndonje hackimi masiv.
Ndaj, forumit tone I nevojitet nje shkalle e larte sigurie per te perballuar cdo lloj sulmi – tekefundit, materialet e postuara ketu te jene te sigurta – pra data base te jete e sigurt mbi te gjitha. E ve theksin bash ne kete, per shkak se begatia e ketij forumi eshte pikerisht materiali (postet, librat) e grumbulluar me aq mund nga forumistet e talentuar.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#8

Post by alfeko sukaraku » Sun Apr 18, 2010 7:29 pm

ALBPelasgian wrote:ErjonH, miresevjen vella ne mesin tone!

Ndihma juaj do te jete jashtezakonisht e nevojshme per forumin tone. Misioni i ketij forumi – afirmimi I civilizimit mijeravjecar shqiptar – eshte bere hale ne sy per propaganden sllavo-greke, ndaj ata po perpiqen qe ta shkaterrojne forumin tone permes ndonje hackimi masiv.
Ndaj, forumit tone I nevojitet nje shkalle e larte sigurie per te perballuar cdo lloj sulmi – tekefundit, materialet e postuara ketu te jene te sigurta – pra data base te jete e sigurt mbi te gjitha. E ve theksin bash ne kete, per shkak se begatia e ketij forumi eshte pikerisht materiali (postet, librat) e grumbulluar me aq mund nga forumistet e talentuar.
ne se ka nje rrezik te tille ateher une besoj se disa nga antaret e forumit tone jane ne gjendje te dallojn te keqen edhe ta ndertojn forumin ne menyre qe te mos goditet lehte..aq me shume qe jemi nje forum me baze diturin edhe jo nacionalizmin e verber e injorancen,ndaj ler ti forcojm radhet tona me njerez te ditur ne kete ceshtje...une besoj se komandant mehmet shehu qe ka qen edhe ne keshillin e hekalit dikur, eshte ne gjendje ta dalloj te keqen ne se na kanoset...aq me shume qe ka shoqeri te madhe ne kete drejtim
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#9

Post by Zeus10 » Sun Apr 18, 2010 7:34 pm

Mendoj se grupit tone te mrekullueshem ju shtua dhe nje anetar tjeter i tille. Mireserdhe Erion.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#10

Post by Arta » Sun Apr 18, 2010 9:11 pm

Mire se erdhe Erjon, shpresoj t'ja kalosh mire ne mesin tone!

Me mua nuk ke probleme tek sporti, nqs nuk ka te beje me Flamurtarin... :D
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#11

Post by Mendi » Mon Apr 19, 2010 12:33 pm

Mire se erdhe Erjon, i nderuar qofsh.

User avatar
FLAMURTARIxxxKUQeZI
Member
Member
Posts: 13
Joined: Tue Apr 13, 2010 9:26 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#12

Post by FLAMURTARIxxxKUQeZI » Mon Apr 19, 2010 12:37 pm

Mire se erdhe Kosova. Pershendetje nga Vlora.

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje antare te nderuar te ARBERIAONLINE.

#13

Post by ErjonH. » Mon Apr 19, 2010 3:03 pm

Ju falemnderit te gjitheve, jeni te bindur se do ndihmoj kete komunitet aq sa mundem nga ana teknike.

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”