"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mirë se ju gjeta

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Mirë se ju gjeta

#1

Post by uck_aksh » Sat Jul 25, 2009 12:11 am

Nicname; uck_aksh
vendlindja: M......-Prizren
datlindja: 1973
Shtetas: Shqiptar
karakteristikat tjera:
Dëshira ime qe ti respektoj qdo njeri, ti ndimoj atyre me qka mundem, nuk besoj ne ekzistimin e zotit, me dhem shpirti kur ndegjoj vllezrit e mi Shqiptar kur fyen ndermjet vete per jezusin dhe muhamedin
jam ne zvicerr ketu punoj


ja nje foto para dhjet viteve
Image


Besoj dhe shpresoj se do tja kalojm mir ne ket forum
respekt nga uck_aksh
Last edited by uck_aksh on Mon Aug 03, 2009 12:36 am, edited 1 time in total.
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mirë se ju gjeta

#2

Post by Zeus10 » Sat Jul 25, 2009 12:17 am

Ty tu befte mbare kudo qe te shkosh.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Shpata
Member
Member
Posts: 20
Joined: Thu Jul 23, 2009 10:56 pm
Gender: Male

Re: Mirë se ju gjeta

#3

Post by Shpata » Sat Jul 25, 2009 12:21 am

uck_aksh wrote:Nicname; uck_aksh
vendlindja: M......-Prizren
datlindja: 1973
Shtetas: Shqiptar
karakteristikat tjera:
Dëshira ime qe ti respektoj qdo njeri, ti ndimoj atyre me qka mundem, nuk besoj ne ekzistimin e zotit, me dhem shpirti kur ndegjoj vllezrit e mi Shqiptar kur fyen ndermjet vete per jezusin dhe muhamedin
jam ne zvicerr ketu punoj
kur te shkoj ne Kosov per qdo tit vizitoj varrezat e deshmoreve anekend Kosoves
etjera

ja nje foto para dhjet viteve
Image


Besoj dhe shpresoj se do tja kalojm mir ne ket forum
respekt nga uck_aksh
Respekte, se qenke i pushkes dhe i penes.
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Mirë se ju gjeta

#4

Post by Adriana » Sat Jul 25, 2009 12:25 am

uck_aksh wrote:Nicname; uck_aksh
vendlindja: M......-Prizren
datlindja: 1973
Shtetas: Shqiptar
karakteristikat tjera:
Dëshira ime qe ti respektoj qdo njeri, ti ndimoj atyre me qka mundem, nuk besoj ne ekzistimin e zotit, me dhem shpirti kur ndegjoj vllezrit e mi Shqiptar kur fyen ndermjet vete per jezusin dhe muhamedin
jam ne zvicerr ketu punoj
kur te shkoj ne Kosov per qdo tit vizitoj varrezat e deshmoreve anekend Kosoves
etjera

ja nje foto para dhjet viteve
Image


Besoj dhe shpresoj se do tja kalojm mir ne ket forum
respekt nga uck_aksh


Edhe nga une respekt, se nuk qenke vetem i pushkes dhe i penes po dhe i kompiutrit.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Mirë se ju gjeta

#5

Post by Arta » Sat Jul 25, 2009 3:03 am

Mirese erdhe uc_kash, t'ja kalosh sa me mire ketu..:)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Mirë se ju gjeta

#6

Post by Patush » Tue Jul 28, 2009 12:39 pm

Kiofshe faqe bardhe dhe me nder, k'naqesi e jona t'kemi n'mes nesh.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”