"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Me shenoni dhe mua

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Saimira
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:42 am
Gender: Female

Me shenoni dhe mua

#1

Post by Saimira » Sat Aug 22, 2009 1:31 am

Me shenoni dhe mua si nje admiruese te ketij forumi. Me vjen shume mire qe ka akoma mes nesh qe shkruajne me kaq dashuri per vendin, por me vjen keq qe kjo ndodh vetem me ata qe jetojne jashte.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Me shenoni dhe mua

#2

Post by Arta » Sat Aug 22, 2009 1:44 am

Mire se erdhe Saimira, ja kalofsh sa me mire ketu!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Me shenoni dhe mua

#3

Post by alfeko sukaraku » Sat Aug 22, 2009 6:28 pm

Saimira wrote:Me shenoni dhe mua si nje admiruese te ketij forumi. Me vjen shume mire qe ka akoma mes nesh qe shkruajne me kaq dashuri per vendin, por me vjen keq qe kjo ndodh vetem me ata qe jetojne jashte.
Mirese erdhe Saimira.

interrneti eshte libri i se ardhmes por kesaj ceshtje nuk i eshte dhene akoma rendesia e duhur ne shqiperi...vetem se shume forume qe shkruajn ne gjuhen shqipe nuk e mbrojn shqiptarin..cuditerisht.Ne jemi mbledhur ne kete forum edhe duam ta forcojm si nje nga forumet qe nuk eshte ndertuar nga prifterinjet e hoxhallaret..por nga nje shqiptare me ndjenja te zjarrta atdhetare.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Saimira
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:42 am
Gender: Female

Re: Me shenoni dhe mua

#4

Post by Saimira » Sun Aug 23, 2009 1:28 pm

Ju falenderoj dhe premtoj qe do te vendos njohurite e mia, ne sherbim te qellimit te forumit.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Me shenoni dhe mua

#5

Post by Adriana » Mon Aug 24, 2009 9:50 am

Saimira wrote:Ju falenderoj dhe premtoj qe do te vendos njohurite e mia, ne sherbim te qellimit te forumit.

Mire se erdhe Saimira, dhe urime!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Me shenoni dhe mua

#6

Post by Patush » Thu Aug 27, 2009 2:07 pm

Mire se erdhe Saimira, k'naqsi e jone qi t'kena n'mes nesh.

ps: Alfeko mos na e shaj Albon&co lol jkjk
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”