"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje nga Kosova.

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Dardhani
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:52 pm
Gender: Male

Pershendetje nga Kosova.

#1

Post by Dardhani » Sun Apr 08, 2012 8:23 pm

Pershendetje, ju pergezoj per forumin dhe kontributin e palodhshem per zbardhjen e se vertetes mbi te kaluaren e popullit shqiptar. Jam regjistruar shume kohe me pare por kam qene pasiv sa i perket postimeve, edhe pse e kam frekuentuar kohe pas kohe forumin. Nga ato pak tema qe kam lexuar kam mbetur shume i kenaqur dhe shpresoj se ky forum do te pasurohet edhe me shume ne te ardhmen. Qe te mos zgjatem me shume - Ju lumte!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje nga Kosova.

#2

Post by Mallakastrioti » Sun Apr 08, 2012 8:29 pm

Pershendetje Dardhan dhe mire se vjen ne mesin tone.
Image

Dardhani
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:52 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje nga Kosova.

#3

Post by Dardhani » Sun Apr 08, 2012 8:53 pm

Faleminderit Mallakastriot, mire se ju gjej.

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje nga Kosova.

#4

Post by ErjonH. » Sun Apr 08, 2012 10:44 pm

Mirsevjen, kalofsh momente te mira ketu.

Dardhani
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:52 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje nga Kosova.

#5

Post by Dardhani » Mon Apr 09, 2012 8:35 am

Faleminderit ErjonH. Ju pershendes.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3199
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje nga Kosova.

#6

Post by Adriana » Mon Apr 09, 2012 11:45 am

Mire se erdhe Dardhan ne sofren tone te vogel por me nje qellim te madh.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Dardhani
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:52 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje nga Kosova.

#7

Post by Dardhani » Mon Apr 09, 2012 8:45 pm

Faleminderit Adriana. Sofra duket e vogel sepse, fatkeqesisht, po jetojme ne kohen kur antivlera po e mbizoteron vleren. Kjo sofer, edhe pse e vogel ne shikim te pare, eshte shume me e madhe se sofrat e tjera.

User avatar
Fran
Member
Member
Posts: 17
Joined: Mon Feb 13, 2012 10:32 am
Gender: Male

Re: Pershendetje nga Kosova.

#8

Post by Fran » Sat Apr 14, 2012 7:55 pm

Mirserdhe Dardhani.
Uroj ta kaloni mir ne ket forum.

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”