"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Klement
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: Tue Sep 01, 2009 3:34 am
Gender: Male

Pershendetje

#1

Post by Klement » Tue Sep 01, 2009 6:32 pm

Une drejtoj nje forum shqiptar te rendesishem ne internet, do te deshiroja te bashkepunoja me ju per shkembim informacioni qekurse gjej informacion te bollshem ne faqen tuaj. Deshiroj te kontaktoj me nje nga kreret qe drejtojne forumin. Falemnderit, suksese te metejshme.

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#2

Post by Hymniarber » Tue Sep 01, 2009 7:11 pm

Mireseerdhe dhe falemnderit per oferten per bashkepunim. Mund te vazhdojme biseden ne PM per tu marre vesh per detajet. Po ashtu mund te komunikosh me secilin prej moderatoreve dhe G.moderatoret.
Mireulexofshim
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Shpata
Member
Member
Posts: 20
Joined: Thu Jul 23, 2009 10:56 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#3

Post by Shpata » Wed Sep 02, 2009 9:27 pm

Klement wrote:Une drejtoj nje forum shqiptar te rendesishem ne internet, do te deshiroja te bashkepunoja me ju per shkembim informacioni qekurse gjej informacion te bollshem ne faqen tuaj. Deshiroj te kontaktoj me nje nga kreret qe drejtojne forumin. Falemnderit, suksese te metejshme.
Mire se erdhe Klement, te sugjeroj te fillosh me forumin linguistike, aty ke disa ide te mira per diskutim. Te fala Shpata.
Image

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#4

Post by Socio » Thu Sep 03, 2009 1:53 pm

Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !
Last edited by Socio on Thu Sep 03, 2009 2:10 pm, edited 3 times in total.
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#5

Post by Sally » Thu Sep 03, 2009 2:00 pm

Socio wrote:Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !


Mire se erdhe Socio!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#6

Post by Socio » Thu Sep 03, 2009 2:06 pm

Sally wrote:
Socio wrote:Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !


Mire se erdhe Socio!
Mire se te gjeta Sally !
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje

#7

Post by Zeus10 » Thu Sep 03, 2009 2:18 pm

Socio wrote:Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !

Mire se erdhe Socio, ti je anetar i ri e mik i vjeter.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#8

Post by Socio » Thu Sep 03, 2009 3:22 pm

Zeus10 wrote:
Socio wrote:Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !

Mire se erdhe Socio, ti je anetar i ri e mik i vjeter.
Mire se te gjeta perseri duke punuar Zeus !


Si mund te kete shanse e keqja te triumfoj ?!!!!


Mireutakofshim ne tema, mik !
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#9

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 7:09 pm

Socio wrote:Pershendetje bashkeatdhetare !

Une jam Socio, anetar i ri !

Mire se erdhe Socio ja kalofsh mire ketu.
Degjo, po pate mundesi na sill ato fotot e pushimeve qe vendose tek Alb.com.

Lona :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#10

Post by Patush » Sun Sep 27, 2009 8:30 pm

@Klement & Socio prania e iui ne nderon dhe gezon.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”