"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje Te Gjitheve

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
GjoNi
Junior Member
Junior Member

Pershendetje Te Gjitheve

Post by GjoNi » Sat Sep 14, 2013 2:25 am

Pershendetje Zonja dhe Zoterinj!

Un jam "Gjoni" dhe mora kurajon te rregjistrohem ne kte forum mbushur plot me ATDHEDASHES sic jam dhe vet edhe pse me vones sepse nuk doja te me dilte ashtu sic me doli Forumi-Antishqiptar i Ilia-s Papa-s ne 2006 ku dhe ja perplasa ne ftyre plehres,dhe kuptohet me perjashtuan.

Disa prej jush ju kam lexuar dhe kam ndjekur videot ne youtube, theksoj vecanerisht MALLAKASTRIOTIN,BILDERBERG,NICKVLORA,COMANDANTECRUS, ishin dhe shume te tjere por emrat per momentin nuk ja mbaj mend (DHe i kerkoj falje)

Kuptohet nuk ju kam ndjekur vetem ne youtube, por kam rreth 3-4-vjet qe ju lexoj me kenaqesine me te madhe ktu tek ky forum MADHESHTOR,PUNA DHE KONTRIBUTI JUAJ JANE PER TU ADMIRUAR dhe per kete JU FALENDEROJ.

Me rrespekt GjoNi.

Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member

Re: Pershendetje Te Gjitheve

Post by Mallakastrioti » Sat Sep 14, 2013 8:20 am

Pershendetjer GjoNi dhe mire se erdhe ne Forumin Arberiaonline.
Image

Hymniarber
Star Member
Star Member

Post by Hymniarber » Sat Sep 14, 2013 3:59 pm

GjoNi wrote:Pershendetje Zonja dhe Zoterinj!

Un jam "Gjoni" dhe mora kurajon te rregjistrohem ne kte forum mbushur plot me ATDHEDASHES sic jam dhe vet edhe pse me vones sepse nuk doja te me dilte ashtu sic me doli Forumi-Antishqiptar i Ilia-s Papa-s ne 2006 ku dhe ja perplasa ne ftyre plehres,dhe kuptohet me perjashtuan.

Disa prej jush ju kam lexuar dhe kam ndjekur videot ne youtube, theksoj vecanerisht MALLAKASTRIOTIN,BILDERBERG,NICKVLORA,COMANDANTECRUS, ishin dhe shume te tjere por emrat per momentin nuk ja mbaj mend (DHe i kerkoj falje)

Kuptohet nuk ju kam ndjekur vetem ne youtube, por kam rreth 3-4-vjet qe ju lexoj me kenaqesine me te madhe ktu tek ky forum MADHESHTOR,PUNA DHE KONTRIBUTI JUAJ JANE PER TU ADMIRUAR dhe per kete JU FALENDEROJ.

Me rrespekt GjoNi.
Mireseerdhe Gjon.
Mallakastrioti ka dhene nje kontribut te cmuar brenda dhe jashte forumit. Bilderberg dhe Nickvlora, kane ndihmuar shume me videot dhe komentet e tyre, ndersa comandatreus, eshte hera e pare qe e degjoj. Keta te fundit ndoshta jane ne forumin tone, por ndoshta kane emra te tjere dhe prandaj une gjej rastin qe ti ftoj te riorganizohemi per te pergatitur materiale te tjera.
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Adriana
Universe Member
Universe Member

Post by Adriana » Sat Sep 14, 2013 4:43 pm

Mire se na erdhe Gjoni.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.