"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

Në këtë forum, do të sillen lajmet më të fundit dhe mund të komentohen ato. Gjithashtu ato mund të lexohen dhe në portal, së bashku me komentet.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#1

Post by erix77 » Fri Oct 08, 2010 1:31 pm

E përditshmja serbe “Blic” publikon deklaratat e disa prej peshkopëve nga vende të ndryshme të botës që morën pjesë në inagurimin e Patriarkut serb në Pejë.
Edhe Mitropolit i Beratit, Vlorës, Kaninës dhe gjithë Myzeqesë, Ignati shprehet i shqetësuar për gjendjen në Kosovë, duke mos nguruar ta quajë shtetin e ri, Jeruzalemin e Serbisë.

“Tani po e shoh këtë gjendje në Kosovë. Po ndihem i shqetësuar. Ne ortodoksët shqiptarë, kemi ushqyer ndjenja të përbashkëta me popullin dhe kishën serbe gjatë bombardimit, ja edhe tani këtu në Kosovë. Por në të njëjtën kohë ndiej një gëzim dhe kënaqësi të madhe këtu në Patrikanë dhe në Kosovë. Kjo e mirë është për serbët dhe Kishën e tyre, e di dhe po e ndiej Jerusalemin tuaj” u shpreh Mitropoliti Ignati.

Imzot Ignati u fronëzua si Mitropolit i Beratit, më 18.07.1998. Ai ka lindur në 28.12.1934 në fshatin Podhromos, Greqi.

lajmi eshte dhene nga Balkan web.
http://www.balkanweb.com/bw_lajme2.php? ... t_comments
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3819
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#2

Post by Arbëri » Fri Oct 08, 2010 3:32 pm

Duhet distancuar sa me pare shqiptaret Ortodox nga deklarata i ketij idioti (nese eshte e vertete ) , sidomos shteti Shqiptar qe nuk mundi
ta kuptoj cfare kerkojne "JEVGJIT" ne kisha Shqiptare , kush po i sjell ata ne toka shqiptare qe vetem po sjelljin urrejtje dhe tollovi ne shtet sikur gjdo here e me pare ..
Ky , jo vetem qe paska perkrahur masakrat qe beri kisha Sllave ne shqiptare por edhe ka vulos historin e tyre te turpshme .
Last edited by Arbëri on Fri Oct 08, 2010 4:58 pm, edited 1 time in total.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#3

Post by erix77 » Fri Oct 08, 2010 4:07 pm

cfare e ben me te cuditshme kete deklarate eshte se ky mitropoliti eshte arvanit dhe ne nje interviste te veten ai thote:Gjuhen e bukur shqipe e kam mesuar prej nenes.

ai nuk thote gjuhen arvanite por gjuhen shqipe duke na lene te kuptojme se ai e pranon qe arvanitet dhe ai vete jane shqiptare e ne kete menyre ai i lejon vetes te flase ne emer te te gjithe ortodokseve shqiptare duke u shprehur serbeve "perkrahjen" e ortodokseve shqiptare qe sigurisht eshte nje e pavertete.Ky zoteri kerkon te mbjelle urrejtje midis shqiptareve ortodokse dhe myslimane me kete deklarate skandaloze!
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#4

Post by qiellikaltër » Fri Oct 08, 2010 9:41 pm

Edhe ketu ndihet mungesa e nje shoqerie aktive, ne rradhe te pare reagimi duhej te vinte nga vete besimtaret ortodokse, sepse dihet sa antishqiptare jane kreret e vete Kishes Ortodokse. Pervec kesaj, une pres nje reagim edhe nga e gjithe popullata tjeter qe te mos lejoje ta terheqin per hunde prifterinj ne kete rast qe veprojne hapur kunder interesave shqiptare.
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#5

Post by Zeus10 » Sat Oct 09, 2010 9:50 pm

“Tani po e shoh këtë gjendje në Kosovë. Po ndihem i shqetësuar. Ne ortodoksët shqiptarë, kemi ushqyer ndjenja të përbashkëta me popullin dhe kishën serbe gjatë bombardimit, ja edhe tani këtu në Kosovë. Por në të njëjtën kohë ndiej një gëzim dhe kënaqësi të madhe këtu në Patrikanë dhe në Kosovë. Kjo e mirë është për serbët dhe Kishën e tyre, e di dhe po e ndiej Jerusalemin tuaj” u shpreh Mitropoliti Ignati.
Mbi te gjitha, keta te pabese, nuk duhet lejuar te perdorin dualitetin e tyre shqiptaro-greke, per tju pershtatur interesave te castit. Ky flet ne emer te ortodokseve shqiptare, duke perdorur peremrin "ne", sepse i intereson te coje mesazhin, qe nuk jane lidhjet etnike ato qe bashkojne komunitetet njerezore, por lidhjet e religjionit. Ne kete menyre, ky maskara fare hapur, nxit urrejtjen fetare mes shqiptareve dhe kjo nuk duhet te kaloje pa ndeshkuar.
Minimumi qe duhet te bejme eshte ta denoncojme dhe ta ruajme ne kujtese per te ardhmen.

Mos i lini ata qe perdorin dualitete, te punojne kunder Shqiperise.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3819
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#6

Post by Arbëri » Sat Oct 16, 2010 9:21 pm

Mitropoliti i Beratit nuk komenton deklaratën për Kosovën

Image
Berat, 16 tetor - Qytetarët e Beratit kanë dënuar ashpër deklaratën e Mitropolitit Ignat të bërë pak ditë më parë në Pejë, për gjendjen e krijuar në Kosovë për shkëputjen e saj nga Serbia. Deklarata e tij u zbardh fillimisht në mediat serbe e më pas u pasqyrua edhe në ato shqiptare. Duke e konsideruar si një deklaratë absurde, qytetarët i referohen historisë duke thënë se Kosova është një territor tërësisht shqiptar dhe i banuar nga shqiptarët në shekuj dhe se një deklaratë e tillë është e pavend për një përfaqësues fetar si Ignati.
Pavarësisht përpjekjeve për të shkëputur një konfirmim ose jo të asaj që Mitropoliti ka thënë në ceremoninë e fronëzimit të Peshkopit Irinej si patriark i Kishës Ortodokse të Serbisë ai ka kundërshtuar të komunikojë me median, raporton BalkanWeb.
“Tani po e shoh këtë gjendje në Kosovë. Po ndihem i shqetësuar. Ne ortodoksët shqiptarë, kemi ushqyer ndjenja të përbashkëta me popullin dhe kishën serbe gjatë bombardimit, ja edhe tani këtu në Kosovë. Por në të njëjtën kohë ndiej një gëzim dhe kënaqësi të madhe këtu në Patrikanë dhe në Kosovë. Kjo e mirë është për serbët dhe Kishën e tyre, e di dhe po e ndiej Jerusalemin tuaj”, ka qenë përshëndetja e Mitropolitit të Beratit Ignati në ceremoninë e organizuar në Pejë, duke e quajtur Kosovën si Jeruzalemin Serbisë...
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#7

Post by erix77 » Mon Oct 18, 2010 5:31 pm

Mitropoliti i Beratit, Vlorës, Kaninës dhe gjithë Myzeqesë, Ignat Triandis hedh poshtë raportimin e gazetës serbe "Blic", sipas së cilës ai ka deklaruar se "Kosova është Jeruzalemi i serbëve". "Nuk kam dhënë asnjë intervistë. I dua shqiptarët. Por, i kam thënë një kleriku të lartë serb që jam i kënaqur që sapo mbërrita në këtë vend të shenjtë të Patriarkanës suaj të Hirshme".

Në një replikë ekskluzive të botuar sot në "Gazeta SHqiptare", Mitropoliti i përgjigjet akuzave të historianit të njohur, Kristo Frashëri. "Çuditem sesi togfjalëshi "Vend i Shenjtë", që është sinonim i Tokës së Shenjtë, ku ndodhet Jeruzalemi, është keqinterpretuar nga shtypi sikur unë të kem thënë se "Peja është Jeruzalemi i Serbisë", gjë që unë nuk e kam thënë dhe e hedh poshtë kategorikisht", shpjegon mitropoliti grek i Beratit, Ignati.
Linkhttp://www.balkanweb.com/kryesore/1/mit ... 49413.html

Ju desh ca kohe hiresise qe te kujtohej per te mohuar ate qe tha ne Peje gje qe te le pak shije te hidhur per besueshmerine e fjaleve te Ignatit.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#8

Post by elikranon » Thu Oct 28, 2010 12:19 pm

Pergenjeshtrim nga Mitropoliti Ignati.

--------------------------------------------------------------------------------

Përgënjeshtrim
Lexova, i habitur, shkrimin e z. Kristo Frashëri, botuar në “Gazeta Shqiptare” të dt. 15.10.2010. Lidhur me gjithçka që shkruani për vizitën time në Pejë të Kosovës, jam i detyruar të shprehem si më poshtë:
Nuk kam dhënë asnjë intervistë për ndonjë gazetë të shtypit serb dhe nuk kam mbajtur asnjë fjalim gjatë qëndrimit tim në Kosovë.
Pa zbritur nga autobusi dhe pa filluar ceremonia e Fronëzimit të Patrikut Irine, një klerik i lartë serb më pyeti: “Si e ndieni veten tuaj në këto momente?” Iu përgjigja me çiltërsi: “Jam i gëzuar që ndodhem këtu në një situatë paqeje pas gjithë atyre dhimbjeve që iu shkaktuan njerëzve të pafajshëm në vitin 1999. Jam i kënaqur që sapo mbërrita në këtë vend të shenjtë të Patriarkanës suaj të Hirshme”.
Çuditem sesi togfjalëshi “Vend i Shenjtë”, që është sinonim i Tokës së Shenjtë, ku ndodhet Jerusalemi,është keqinterpretuar nga shtypi sikur unë të kem thënë se “Peja është Jerusalemi i Serbisë”, gjë që unë nuk e kam thënë dhe e hedh poshtë kategorikisht.
Gjej rastin të deklaroj se me bujari dhe dhimbsuri, si njeri i Perëndisë, u kam qëndruar afër refugjatëve kosovarë në kampet e rrethit të Beratit, në Moravë dhe në Kuçovë, duke u ofruar ndihma në ushqime, në veshmbathje dhe duke i vizituar në spitalin tonë rajonal.
Para se të vija në Shqipëri, në vitet 90të, e në vazhdim refugjatët Shqiptarë në Greqi i kam konsideruar si bijtë e mi dhe i kam ndihmuar, duke i strehuar e punësuar dhe prandaj ata më kanë quajtur dhe më quajnë “baba”.
Gjithmonë kam punuar me përkushtim për të mbjellë midis njerëzve dashuri, respekt, mirëkuptim, bashkëpunim dhe harmoni vëllazërore.
Misioni im është të mbizotërojë dashuria dhe paqja në Shqipëri dhe kudo.


Me urimet dhe konsideratat më të larta
Mitropoliti i Beratit, Vlorës, Kaninës dhe gjithë MyzeqesëP.S: Ndoshta Mitropolitii Beratit vonoi per te pergenjeshtruar, por edhe ju nxituat ta sulmoni duke iu referuar nje gazete serbe.
Qe kur gazetat serbe kane fituar kredibilitet tek ju?

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#9

Post by elikranon » Thu Oct 28, 2010 12:20 pm

Pergenjeshtrim nga Mitropoliti Ignati.

--------------------------------------------------------------------------------

Përgënjeshtrim
Lexova, i habitur, shkrimin e z. Kristo Frashëri, botuar në “Gazeta Shqiptare” të dt. 15.10.2010. Lidhur me gjithçka që shkruani për vizitën time në Pejë të Kosovës, jam i detyruar të shprehem si më poshtë:
Nuk kam dhënë asnjë intervistë për ndonjë gazetë të shtypit serb dhe nuk kam mbajtur asnjë fjalim gjatë qëndrimit tim në Kosovë.
Pa zbritur nga autobusi dhe pa filluar ceremonia e Fronëzimit të Patrikut Irine, një klerik i lartë serb më pyeti: “Si e ndieni veten tuaj në këto momente?” Iu përgjigja me çiltërsi: “Jam i gëzuar që ndodhem këtu në një situatë paqeje pas gjithë atyre dhimbjeve që iu shkaktuan njerëzve të pafajshëm në vitin 1999. Jam i kënaqur që sapo mbërrita në këtë vend të shenjtë të Patriarkanës suaj të Hirshme”.
Çuditem sesi togfjalëshi “Vend i Shenjtë”, që është sinonim i Tokës së Shenjtë, ku ndodhet Jerusalemi,është keqinterpretuar nga shtypi sikur unë të kem thënë se “Peja është Jerusalemi i Serbisë”, gjë që unë nuk e kam thënë dhe e hedh poshtë kategorikisht.
Gjej rastin të deklaroj se me bujari dhe dhimbsuri, si njeri i Perëndisë, u kam qëndruar afër refugjatëve kosovarë në kampet e rrethit të Beratit, në Moravë dhe në Kuçovë, duke u ofruar ndihma në ushqime, në veshmbathje dhe duke i vizituar në spitalin tonë rajonal.
Para se të vija në Shqipëri, në vitet 90të, e në vazhdim refugjatët Shqiptarë në Greqi i kam konsideruar si bijtë e mi dhe i kam ndihmuar, duke i strehuar e punësuar dhe prandaj ata më kanë quajtur dhe më quajnë “baba”.
Gjithmonë kam punuar me përkushtim për të mbjellë midis njerëzve dashuri, respekt, mirëkuptim, bashkëpunim dhe harmoni vëllazërore.
Misioni im është të mbizotërojë dashuria dhe paqja në Shqipëri dhe kudo.


Me urimet dhe konsideratat më të larta
Mitropoliti i Beratit, Vlorës, Kaninës dhe gjithë MyzeqesëP.S: Ndoshta Mitropolitii Beratit vonoi per te pergenjeshtruar, por edhe ju nxituat ta sulmoni duke iu referuar nje gazete serbe.
Qe kur gazetat serbe kane fituar kredibilitet tek ju?

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#10

Post by erix77 » Thu Oct 28, 2010 1:14 pm

Ah shpejt qenke kujtuar o elikranon per pergenjeshtrimin e kemi thene edhe ne ca dite me pare qe hiresi u terhoq mbrapsht.po pse e postove 2 here apo qe te shlyesh vonesen?
P.S: Ndoshta Mitropolitii Beratit vonoi per te pergenjeshtruar, por edhe ju nxituat ta sulmoni duke iu referuar nje gazete serbe.
Qe kur gazetat serbe kane fituar kredibilitet tek ju?
Puna eshte se ju greket jeni pak si te pabese dhe ju ndryshe e thoni nje gje per Serbet e ndryshe per Shqiptaret por meqe ne e dime sa ju dhimbsen shqiptaret e shkrete grekeve si puna e hiresise thame ta japim lajmin e Blicit se ishim te sigurte qe hiresia do ta merrte mbrapsht ate qe tha ne Peje.Por hiresia deshi te mendohej ca kohe se plak hesapi dhe nuk mbante mend mire ckishte thene te serbi por meqe spo i kujtohej gje iu lut Janullatosit tja freskonte memorien.Mbasi i foli Janullatosi ne vesh atehere e kuptoi qe nuk i kishte thene ashtu ato fjale dhe vellezerit e tij serbe e paskan marre vesh gabim.

Ne fakt kur behet fjale per vellazerine orthodokse greko-serbe lajmet qe vijne nga gazetat tuaja jane gjithmone te verteta se ju nuk ja fusni vellait tuaj apo jo?
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#11

Post by Zeus10 » Thu Oct 28, 2010 1:40 pm

elikranon wrote: P.S: Ndoshta Mitropolitii Beratit vonoi per te pergenjeshtruar, por edhe ju nxituat ta sulmoni duke iu referuar nje gazete serbe.
Qe kur gazetat serbe kane fituar kredibilitet tek ju?
Qekur nje pjese jo e vogel e opinionit grek, i quan serbet vellezer, kurse shqiptar te mire quan shqiptarin e vdekur dhe mohojne lidhjet jashtezakonisht te forta midis dy kombeve tona.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#12

Post by elikranon » Thu Oct 28, 2010 2:01 pm

Zeus10 wrote: Qekur nje pjese jo e vogel e opinionit grek, i quan serbet vellezer, kurse shqiptar te mire quan shqiptarin e vdekur dhe mohojne lidhjet jashtezakonisht te forta midis dy kombeve tona.
Megjithate problemi gjendet nga te dyja palet.
Po te pyesesh nje grek per shqiptaret do te thote: edhe ne i urrejme shqiptaret, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.
Dhe po te pyesesh nje shqiptar per greket po te njejten pergjigje do jap: edhe ne i urrejme greket, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.

P.S: me nje shqiptar qe e diskutoja kete fenomen me tha: Aty ku ka urrejtje te madhe fshihet dhe dashuri e madhe, fenomenet edhe mund te genjejne.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#13

Post by Zeus10 » Thu Oct 28, 2010 2:27 pm

elikranon wrote: Megjithate problemi gjendet nga te dyja palet.
Po te pyesesh nje grek per shqiptaret do te thote: edhe ne i urrejme shqiptaret, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.
Dhe po te pyesesh nje shqiptar per greket po te njejten pergjigje do jap: edhe ne i urrejme greket, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.

P.S: me nje shqiptar qe e diskutoja kete fenomen me tha: Aty ku ka urrejtje te madhe fshihet dhe dashuri e madhe, fenomenet edhe mund te genjejne.
Ne mes dy kombeve tona, ka nje diference te madhe midis aplikimit te urrejtjes dhe perfitimit prej saj. Greket, me nje politike te aplikuar qartas kane arritur tjetersimin etnik te shqiptareve dhe shfarosjen e tyre, duke sjelle e mbjelle kolone ne tokat e banuara prej tyre. Nga ana tjeter shqiptaret, ne asnje rast te vetem nuk kane ushtruar presion te organizuar per tjetersimin e grekeve, ose te atyre qe ju intereson te ndihen te tille, asnjehere nuk ka aplikuar shfarosje masive te grekeve, bile dhe reagimi ka qene i vaket kur genocidi eshte aplikuar mbi ta.
Shqiptaret nuk marrin miliarda dollare borxh, qe tju paguajne pensione per greket me origjine shqiptare, ashtu sic ben qeveria greke per individe qe nuk jane greke, por hiqen si te tille.
Nese do te kishte midis dy kombeve tona, nje komb qe ka gjithe arsyet e botes per te urryer tjetrin, ata jane shqiptaret, por per paradoks urrejtja patologjike vjen nga krahu tjeter, sepse agresori e ka urryer gjithmone me shume viktimen se sa viktima agresorin.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Mitropoliti i Beratit: Kosova, Jeruzalemi serb

#14

Post by erix77 » Thu Oct 28, 2010 4:31 pm

Megjithate problemi gjendet nga te dyja palet.
Po te pyesesh nje grek per shqiptaret do te thote: edhe ne i urrejme shqiptaret, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.
Dhe po te pyesesh nje shqiptar per greket po te njejten pergjigje do jap: edhe ne i urrejme greket, por ata urrejtjen e tyre ndaj nesh sikur e kane te lindur, gjenetike.
Goxha vlere po i jep vetes (grekeve) kur mendon se shqiptaret ju urrejne kaq shume.Ne te vertete shqiptareve nuk ju intereson fare nqs ti je grek ,kinez francez apo amerikan dhe ti kete e di mire sepse jeton vete ne Shqiperi por Shqiptaret reagojne ndaj provokimeve te atyre grekeve qe mohojne cdo gjurme historike te shqiptareve ne Greqi apo qe bejne ekuacionin shqiptar=kriminel dhe te atyre qe mendjen e kane tek Vorio-Epiri."urrejtja" ndaj Greqise nuk eshte as urrejtje e as dashuri por thjesht reagim ndaj fyerjes qe i behet shqiptarit nga nje pjese e shoqerise Greke.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

Post Reply

Return to “Lajme”