"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Shkodra ne foto.

Këtu mund të postoni fotografi tuajat, ose të vendit ku banoni.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Shkodra ne foto.

#1

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 3:59 am

Ne kete teme dua te ftoj te gjithe te shikojne dhe te na tregojne Shkodren nga lenza e aparatit fotografik.

Image

Image

Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#2

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 5:54 am

Image


Image


Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#3

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 5:57 am

Image

ImageImage
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#4

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 6:02 am

Image


ImageImage
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#5

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 6:10 am

Image


ImageFoto nga kalaja Rozafat


Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#6

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 6:18 am

Image


Image

Shkolla 28 nentori
Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#7

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 6:37 am

Image

Ja dhe Ise burri
Image
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Shkodra ne foto.

#8

Post by IllyriankinG » Tue Dec 15, 2009 3:03 pm

Shumë e bukur Shkodra.
Kam shumë nostalgji, hera e fundit që e kam vizituar ka qënë diku nga vitet 1996, shumë pak paska ndryshuar në krahasim me qytetet e tjera të mëdha.
Të gjitha pushtetet që kanë kaluar e kanë lënë pas dore, këtë pus kulture.
Shkodranët duhet të meren më pak me politikë dhe më shumë me veten e tyre.
Të përshëndes "Patush" për fotografitë.

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Shkodra ne foto.

#9

Post by Patush » Sat Feb 06, 2010 4:19 am

IllyriankinG wrote:Shumë e bukur Shkodra.
Kam shumë nostalgji, hera e fundit që e kam vizituar ka qënë diku nga vitet 1996, shumë pak paska ndryshuar në krahasim me qytetet e tjera të mëdha.
Të gjitha pushtetet që kanë kaluar e kanë lënë pas dore, këtë pus kulture.
Shkodranët duhet të meren më pak me politikë dhe më shumë me veten e tyre.
Të përshëndes "Patush" për fotografitë.
Pershendetje King, eshte e vertete qe Shkodren e kan lan mas doret por pak nga pak gjanat ashtu si ne gjithe Shiqperine po ndryshojne(nete mire). Me t'than t'drejten Shkoder lokja e vjeter a ken prishe n'kohen e komunizmit, mbi 2000 dyqane apo siq i quajne Shkodrenet "Dugait e Vjetra" u prishen dhe ne vend te tyne u ndertune pallate komunizmit ku sot vazhdojne te jene si nje Kancer qi vazhdon te jete ne plagen e pa sherueme te Shkodres!

Shume kisha dhe manastire jan ken pa rrenu, mi mijera libra dhe artifakte u moren nga keto kisha dhe shkuan drejte Serbise! Zhvillime arkeoligjike per fat te keq nuk tane per tani, te vetmet veprime arkeoligjike jane punimet rrugore te cilat nderpriten sepse sa here qe ngulin koven e skavatorit hasin ne artifakte, ndertase dhe vorreza te vjetra!

Kot nuk i thojne djepi i kultures Shqiptare!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Shkodra ne foto.

#10

Post by ALBPelasgian » Sat Feb 06, 2010 5:09 pm

Qytet i denjë shqiptar!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

Gardhi i Ondrrave
Senior Member
Senior Member
Posts: 153
Joined: Fri Jan 20, 2012 4:09 pm
Gender: Male

Re: Shkodra ne foto.

#11

Post by Gardhi i Ondrrave » Fri Mar 02, 2012 2:47 pm

Per mu tana objektet e shkatru prej komunizmit duhet absolutisht me i rinertu perseri. Kena nevoj per trashgimin tone kultnore materiale. duhet me ba plane urbanistike tu marr parasysh objektet e vjetra si kan ken ne fotot e Marubit dhe rinartimin e tyne ne identitet. Per ket jam 100% i bindun. Tan popujt evropjan e kan ba, Gjermania, Italia, Franca etj. kan rinartu monumentet e rrenume prej luftes. Pasha Zotin ato pallatet komuniste n'mes t'Shkodres ia pata van vet dinamitin bashke me tana xhamit se na asht ba Shkodra Taxhikistan, ju raft pika arabvet e poshten!!!

Gardhi i Ondrrave
Senior Member
Senior Member
Posts: 153
Joined: Fri Jan 20, 2012 4:09 pm
Gender: Male

Re: Shkodra ne foto.

#12

Post by Gardhi i Ondrrave » Fri Mar 02, 2012 2:50 pm

E njajta gja vlen edhe per Tiranen, Durrsin, Korcen. Tirana ka ken aq e bukur kur u nartu prej Italianit, tash asht ba favelas!! Sdin shqiptari me majt kultur, asht fatkeqsi!!

Post Reply

Return to “Këndi i fotografisë”