Page 1 of 1

Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 3:59 am
by Patush
Ne kete teme dua te ftoj te gjithe te shikojne dhe te na tregojne Shkodren nga lenza e aparatit fotografik.

Image

Image

Image

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 5:54 am
by Patush
Image


Image


Image

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 5:57 am
by Patush
Image

ImageImage

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 6:02 am
by Patush
Image


ImageImage

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 6:10 am
by Patush
Image


ImageFoto nga kalaja Rozafat


Image

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 6:18 am
by Patush
Image


Image

Shkolla 28 nentori
Image

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 08, 2009 6:37 am
by Patush
Image

Ja dhe Ise burri
Image

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Tue Dec 15, 2009 3:03 pm
by IllyriankinG
Shumë e bukur Shkodra.
Kam shumë nostalgji, hera e fundit që e kam vizituar ka qënë diku nga vitet 1996, shumë pak paska ndryshuar në krahasim me qytetet e tjera të mëdha.
Të gjitha pushtetet që kanë kaluar e kanë lënë pas dore, këtë pus kulture.
Shkodranët duhet të meren më pak me politikë dhe më shumë me veten e tyre.
Të përshëndes "Patush" për fotografitë.

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Sat Feb 06, 2010 4:19 am
by Patush
IllyriankinG wrote:Shumë e bukur Shkodra.
Kam shumë nostalgji, hera e fundit që e kam vizituar ka qënë diku nga vitet 1996, shumë pak paska ndryshuar në krahasim me qytetet e tjera të mëdha.
Të gjitha pushtetet që kanë kaluar e kanë lënë pas dore, këtë pus kulture.
Shkodranët duhet të meren më pak me politikë dhe më shumë me veten e tyre.
Të përshëndes "Patush" për fotografitë.
Pershendetje King, eshte e vertete qe Shkodren e kan lan mas doret por pak nga pak gjanat ashtu si ne gjithe Shiqperine po ndryshojne(nete mire). Me t'than t'drejten Shkoder lokja e vjeter a ken prishe n'kohen e komunizmit, mbi 2000 dyqane apo siq i quajne Shkodrenet "Dugait e Vjetra" u prishen dhe ne vend te tyne u ndertune pallate komunizmit ku sot vazhdojne te jene si nje Kancer qi vazhdon te jete ne plagen e pa sherueme te Shkodres!

Shume kisha dhe manastire jan ken pa rrenu, mi mijera libra dhe artifakte u moren nga keto kisha dhe shkuan drejte Serbise! Zhvillime arkeoligjike per fat te keq nuk tane per tani, te vetmet veprime arkeoligjike jane punimet rrugore te cilat nderpriten sepse sa here qe ngulin koven e skavatorit hasin ne artifakte, ndertase dhe vorreza te vjetra!

Kot nuk i thojne djepi i kultures Shqiptare!

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Sat Feb 06, 2010 5:09 pm
by ALBPelasgian
Qytet i denjë shqiptar!

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Fri Mar 02, 2012 2:47 pm
by Gardhi i Ondrrave
Per mu tana objektet e shkatru prej komunizmit duhet absolutisht me i rinertu perseri. Kena nevoj per trashgimin tone kultnore materiale. duhet me ba plane urbanistike tu marr parasysh objektet e vjetra si kan ken ne fotot e Marubit dhe rinartimin e tyne ne identitet. Per ket jam 100% i bindun. Tan popujt evropjan e kan ba, Gjermania, Italia, Franca etj. kan rinartu monumentet e rrenume prej luftes. Pasha Zotin ato pallatet komuniste n'mes t'Shkodres ia pata van vet dinamitin bashke me tana xhamit se na asht ba Shkodra Taxhikistan, ju raft pika arabvet e poshten!!!

Re: Shkodra ne foto.

Posted: Fri Mar 02, 2012 2:50 pm
by Gardhi i Ondrrave
E njajta gja vlen edhe per Tiranen, Durrsin, Korcen. Tirana ka ken aq e bukur kur u nartu prej Italianit, tash asht ba favelas!! Sdin shqiptari me majt kultur, asht fatkeqsi!!