"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Kërkesa për Graphic Designers

Këtu mund të postoni fotografi tuajat, ose të vendit ku banoni.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Kërkesa për Graphic Designers

#1

Post by uck_aksh » Mon Jul 27, 2009 12:48 am

Qdo kerkes per ndimen qe mundem tja ofroj si ne dizajnimin e fotov apo per qdo gje qe nevojitet ketu mundeni ti jepni mendimet qe mos dalim nga tema ne rubrikat tjera

me respekt nga uck_aksh
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#2

Post by Adriana » Mon Jul 27, 2009 4:44 pm

Ne forumin Informatike, kam dhen nje informacion me titullin ''Me Google Earth në muze'', edhe pse bera sqarimin e plot si mund te veprojn per te vizituar muzeun me ane te Google Earth, po kisha deshire qe te vendosnja dhe dy-tre punime te marr nga ky sistem, por ama i kam ne pc time, dhe kur mundohem ti vendos me thot qe:

The file is too big, maximum allowed size is 256 KiB.Your message contains too few characters.

Ke ndonje ide si mund ti rregulloj keto kater vepra te marr nga muzeu me Google Earth, qe ti vendos ketu ne forum?!

Faleminderit
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#3

Post by uck_aksh » Tue Jul 28, 2009 1:07 am

Adriana wrote:Ne forumin Informatike, kam dhen nje informacion me titullin ''Me Google Earth në muze'', edhe pse bera sqarimin e plot si mund te veprojn per te vizituar muzeun me ane te Google Earth, po kisha deshire qe te vendosnja dhe dy-tre punime te marr nga ky sistem, por ama i kam ne pc time, dhe kur mundohem ti vendos me thot qe:

The file is too big, maximum allowed size is 256 KiB.Your message contains too few characters.

Ke ndonje ide si mund ti rregulloj keto kater vepra te marr nga muzeu me Google Earth, qe ti vendos ketu ne forum?!

Faleminderit

Adriana mendoj se ato fotografi jan ne format bukur te madh po ti duhesh ta provosh keshtu nese i ke fotot ne PC ateher hy ne http://www.photobucket.com
ketu regjistrohu gratis dhe mundesh te bejsh foton upload dhe pastaj ta shfaq ne forum ja psh si ne foto
se pari ban regjistrimin

fotografia esht gif te ndrrohet qdo 15 sekonda
Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#4

Post by uck_aksh » Tue Jul 28, 2009 1:09 am

Image

Image


Image

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#5

Post by Adriana » Tue Jul 28, 2009 1:49 am

Adriana mendoj se ato fotografi jan ne format bukur te madh po ti duhesh ta provosh keshtu nese i ke fotot ne PC ateher hy ne http://www.photobucket.com
ketu regjistrohu gratis dhe mundesh te bejsh foton upload dhe pastaj ta shfaq ne forum ja psh si ne foto
se pari ban regjistrimin

fotografia esht gif te ndrrohet qdo 15 sekonda


Faleminderit, vepropa sic me drejtuat, u regjistrova ne http://www.photobucket.com, dhe i vendeso aty fotot, por pastaj nga vet fakti qe aty u vendosen me permasa me te vogla i kopjova perseri dhe i vendosa ne Forum, pak te vogla po punen e bejn te madhe.

Faleminderit per ndihmen uck_aksh
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#6

Post by Hymniarber » Wed Aug 12, 2009 12:49 am

uck_aksh wrote:Image

Image


Image

Image
Nuk i kisha vene re keto, jane shume te mira, por mendoj qe duhet te kene ca ndryshime:

1. Fonts te jene si ato aktuale
2. Fonts te mos pulsojne sepse i lodhin syrin shikuesit.
3. Gl. Moderator ne vend te G.moderator
4. Background te jete nje ngjyre me interesante, ndoshta e bardhe.

Kur te kesh kohe te lutem shihi.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
make
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: Tue Jan 14, 2014 1:30 am
Gender: Male

Re: Kërkesa për Graphic Designers

#7

Post by make » Wed Feb 05, 2014 11:43 am

uck_aksh wrote:Qdo kerkes per ndimen qe mundem tja ofroj si ne dizajnimin e fotov apo per qdo gje qe nevojitet ketu mundeni ti jepni mendimet qe mos dalim nga tema ne rubrikat tjera

me respekt nga uck_aksh

Po kam nje kerkes te vogel! a mundesh ta modifikosh pak kete foto Image ku thuhet organizata ta shkruash Illymina the ku shruhe Ylliria ta ndryshosh me Illyria
Me pelqen shume kjo dhe dua tave te bluzet e djemve

Flm shume

Post Reply

Return to “Këndi i fotografisë”