"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Fotografi nga vendi ku jetoj.

Këtu mund të postoni fotografi tuajat, ose të vendit ku banoni.

Moderator: Mallakastrioti

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Fotografi nga vendi ku jetoj.

#1

Post by Sally » Sat Jun 13, 2009 4:06 pm

Holland.

Image

Image

Image

Image

Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#2

Post by Sally » Mon Jun 22, 2009 2:05 pm

Image

Madurodam eshte nje nga park afersisht 18.000 m² qe ndodhet ne Holland, ne kete park mund te shikosh Hollanden e zvogeluar ne shkall 1:25, ku jan punuar afersisht 300 zona te Hollandes, prandaj dhe e quajn "Hollanda e vogel''. Parku eshte inaguruar ne qershor-1952, dhe mori emrin Madurodam e cila vjen nga George Maduro (te nje luftetari Hollandez, i cili vdiq ne 1945).Nga viti 1952 qe eshte inaguruar akoma dhe sot cdo ndertes e re e ndretuar ne Holland, punohet dhe vendoset dhe ne parkun Madurodam (Hollanda e vogel).


Image

Image

Image

Image
Last edited by Sally on Mon Jun 22, 2009 3:20 pm, edited 3 times in total.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#3

Post by Sally » Mon Jun 22, 2009 2:25 pm

Holland Nr.1 ne Bote: SHTETI I LULEVE

Image

Pamje nga Festivali i luleve

l

Pamje nga parku me i madh Keukenhof, Holland.

Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#4

Post by Aulona » Wed Jun 24, 2009 1:14 pm

Image


Image

Kjo eshte Revere Beach, ne Boston.

Ketu eshte para zones ku jetoj, behet fesitval vit per vit.
Keto foto i kam marre vjet, sivjet po ben akoma si vjeshte.
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#5

Post by uck_aksh » Fri Jul 24, 2009 11:13 pm

vevey suisse

Image
Image
Image
Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#6

Post by Aulona » Wed Aug 05, 2009 4:53 pm

Image


Kjo eshte nje foto e marre ne Nahant, nje qytet me larg nga ku jetoj. Kudo qe kthehemi ketu jemi te kurfizuar me oqeanin, vetem se eshte i ftohte, te bien gishtat ne uje, nuk eshte si deti i Vlores...:(

Por ka pjesazhe te bukura sidomos per piknike.


Ketu jane perseri zona e Revere Beach...

Image

Image

Image

Nuk e di por sado qe aty ne Revere eshte me e frekunetuar sidomos tani ne behar, mbushet plot si rruga Skel-Uji i Ftohte dhe behen shume aktivitete zbavitese, me pelqen Nahanti, mbasi eshte me qetesi, dhe ka nje pejsazh qe i ngjason Vlores me shkembinj dhe e ka plazhin me gurje.
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#7

Post by Sally » Wed Aug 19, 2009 11:05 am

Pamje ne stinen e veres! ( Holland ( Giethoorn )


Image

Pamje ne stinen e dimrit!

Image

Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#8

Post by Sally » Wed Aug 19, 2009 11:41 am

Keto vende ne stinen e veres i shetisim me varka, ne dimer shetisim me ski (patina), vendi quhet Giethoorn, por e therasin Venecia e Hollandes, sepse ne lagjen tone qe quhet GIETHOORN E VJETER nuk mund te futen makinat (makinat i parkojm perpara se te futemi ne lagje) perdorim ose varkat ose disa rruge shume te ngushta qe lidhen me anen e urave, cdo shtepi ka uren e saj, cdo shtepi quhet ishull, sepse jan te ndertuara ne uje. Giethoorn eshte nje nga vendet e para ku Hollandezet kan perdorur eksperimentet per te mbi jetuar mbi uje ne vitet 1958-1974( Hollanda eshte nen nivelin e detit), ne bazat e ketij eksperimenti Hollanda ka punuar dhe mbi Palmen e Dubait ne ditet e sotme.


Pamje nga lart GIETHOORN
Image

Image

Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#9

Post by Aulona » Mon Sep 14, 2009 5:22 am

in the front of Rose Garden in Boston
Image


Image


Image

Image
Boston Public Garden
Image

Image

Image

Image


Garden at Financial Center in Boston at Night
Image

Image

Image
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#10

Post by IllyriankinG » Sun Sep 20, 2009 9:50 pm

Fotografi shumë të bukura.
A janë bërë këto foto nga ju antarët e forumit, apo janë marrë nga interneti?

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#11

Post by Aulona » Sun Sep 20, 2009 10:55 pm

IllyriankinG wrote:Fotografi shumë të bukura.
A janë bërë këto foto nga ju antarët e forumit, apo janë marrë nga interneti?
Keto te miat, gjysmat e tyre i kam marre vete, gjysmat jane nga interneti.
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#12

Post by Aulona » Sun Sep 27, 2009 3:21 am

Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#13

Post by Adriana » Thu Dec 17, 2009 12:52 pm

IllyriankinG wrote:Fotografi shumë të bukura.
A janë bërë këto foto nga ju antarët e forumit, apo janë marrë nga interneti?

Ja disa te bera nga une, ne keto dite te ftohta
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#14

Post by Adriana » Thu Dec 17, 2009 12:54 pm

Sot me 17-12-2009
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Fotografi nga vendi ku jetoj.

#15

Post by Adriana » Thu Dec 17, 2009 12:56 pm

17-12-2009
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Këndi i fotografisë”