"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ta ndihmojmë 12 vjeçarin Xhevair Sulejmani

Këtu mund të ndihmoni komunitetin me gjithfarë gjërash, si rilidhje me persona të caktuar, ndihmë për punë biznes etj

Moderator: ErjonH.

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Ta ndihmojmë 12 vjeçarin Xhevair Sulejmani

#1

Post by Adriana » Thu Dec 02, 2010 6:57 pm

Ta ndihmojmë 12 vjeçarin Xhevair Sulejmani


Na duhet nje mjek Onkolog me duket qe keshtu i thone atyre qe miren me kancer, ndonje shqiptar qe mere pergjegjesin per Xhevairin, ne do tia sjellim gjitha dokumentet qe ka Xhevairi, mjeku na duhet qe ta lexon diagnozen dhe te jet i gatshem qe te pergjigjet kur ta kontaktojn spitalet,ata kane perkthyesyt e tyre,mjekut si duhet me dit anglisht, njoftoni per rastin mjeket qe njihni,jepjani numrin tone +38971951548
Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageMe shume te dhena do gjeni ne facebook: http://www.facebook.com/xhevair.sulejma ... .sulejmani
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Ta ndihmojmë 12 vjeçarin Xhevair Sulejmani

#2

Post by Prespar » Thu Dec 02, 2010 7:40 pm

esht mir kush ka munci ....


I dont see any sort of paypal or other electronic payment besides wiring

Post Reply

Return to “Ndihme per komunitetin”