"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

KUJDES ne kete adres...

Këtu mund të ndihmoni komunitetin me gjithfarë gjërash, si rilidhje me persona të caktuar, ndihmë për punë biznes etj

Moderator: ErjonH.

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

KUJDES ne kete adres...

#1

Post by Adriana » Sun May 03, 2015 7:08 pm

Sot vura re nje artikull qe titullohesh ''Krijohet ‘Facebooku i shqiptarëve’ dhe si e interesuar per ta postuar me pare ndoqa udhezimet per kycur ne ate rrjet. Dhe me beri te dyshoj fakti qe ne ate rrjet doli nje mesazh '' ju lutem prsini 10 sekonda qe te nderlidheni me rrjetin'' . Prita 10 sekonda, asnjegje, prita 1 minut perseri asgje, me pas ndoqa nje udhezim tjeter ( afersishte te njejte ) por me dolen disa viruse si dhe disa shkarkime, Anti virusi i pc me njoftoj ALERT... dhe dola, persiguri pastrova pc nga keto viruse dhe adresat ishin te gjitha pothuajse me shkronja serbe ruse sllave ( nuk jam e sigurt ). Per te mos i postuar ''aktive'' ketu ato adresa po ju vendos vetem ShqipTALK njera me pinke COM tjetra me pike ORG. Si dhe nje tejter me 04online shqiptalk . Pra nese rastesish perballeni me keto adresa BENI KUJDES.

Nuk jam 100% e sigurt, se cka me ndodhi mua, mund te jet edhe thjeshte nje kocidence , po une ''kocidencave'' nuk para u besoj, dhe mendova qe tju ve ne dijeni.


Ne artikull shkruhesh keshtu:

Krijohet ‘Facebooku i shqiptarëve’

Këto ditë, një grup i të rinjve nga Prizreni kanë krijuar një rrjet të ri social të quajtur “ShqipTALK”. Ky rrjet social ka për qëllim që t’i bashkojë të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës, për të komunikuar shqip. Për më tepër, ky rrjet social është shumë i ngjashëm me Facebook, pasi që edhe në të mund të dërgoni mesazhe, kërkesa për miqësi, të hapni faqe, grupe etj.

“Ky rrjet social deri më tani ka arritur të mbledhë shumë regjistrues dhe besohet se do të marrë edhe shumë të tjerë”, thotë për gazetën Lajm, Edison Boqaj – njëri prej themeluesve të kësaj faqe./botasot/

Për tu kyçur në këtë rrjet social, kliko KETU

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: KUJDES ne kete adres...

#2

Post by Adriana » Sun Jan 29, 2017 4:46 pm

Nese do ndesheni diku ne mediat sociale me kete titull PIKTURA QË PO I ÇMEND SERBËT tregoni kujdes perpara se ta klikoni, eshte nje Trojan/Downloader, une e klikova , po per fatin e mire gjithmon kam perdorur masat mbrojtese me te rrepta per pc (sidomos ne kete pc ku merrem me forumin) per te mos ta postuar ketu linkun po ju vij ne ndihme me nje Prt:


Image


Duket qarte nga titulli qe mbas kesaj veprimtarie fshihet dora serbe... edhe pse me linkun qe po e shperndajne na len te kuptojme qe eshte nje adrese shqiptare, sepse linku fillon me adresen rilindja . net.

Nje sqarim te shkurter per te gjithe ata qe nuk jane ne dijeni se cfare eshte nje Trojan/Downloader:
Kali i Trojës (ang.: Trojan horse ) është një malware i fshehur në një program tjëtër i cili pastaj kryen detyrën për te cilën është dërguar. Kështu që worm-ët ose virus-at, mund të jenë Kal i Trojës. Shpeshëherë trojanet hapin porta të kompjuterit pa dijen e shfrytëzuesit dhe shkarkojne virusa nga ndonjë faqe e caktuar e internetit. Ai po ashtu mund të ju vjedhë fjalekalimet t´i kopjojë të dhënat apo të ekzekutojë çfardo qoftë aplikacioni. Por më së keqi është ajo se ai mundë të autorizoj dikë të hyjë në rrjetin apo kompjuterin tuaj dhe të marrë kontrollin mbi të.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Ndihme per komunitetin”