Page 1 of 1

Magjia me emrin Elhaida

Posted: Fri May 31, 2013 1:42 pm
by Zeus10
Nje artiste e madhe ka lindur. Ajo te dhuron emocione te pabesueshme dhe talenti i saj eshte aq i madh se mposhti kesaj rradhe dhe racizmin italian, duke i bere italianet te pranojne qe "The Voice of Italy", mund te jete dhe jo-italiane me origjine. Gjithashtu Riccardo Cocciante, artist dhe njeri i madh.


Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 5:22 pm
by Sally

The first edition of “The Voice of Italy” concluded with the triumph of the Albanian singer, winner of “The Great Prize” and “Best New Artist Award” in the 9th Top Fest Edition, awarded by the “Dritan Hoxha” Media Foundation, a voice that also left very strong impressions in the summer tour “Summer Fest 2012”

A vincere questa prima edizione di "The Voice of Italy" è Elhaida Dani, diciannovenne di Tirana, ha iniziato a cantare a soli sei anni. Nel suo paese, l'Albania, Elhaida è nota per aver vinto, nel 2009, l'edizione albanese di -Star Accademy- e per essersi classificata prima, nel 2012, a -TopFest- con una canzone inedita che ha riscosso grande successo.
-itsok-Kush eshte Alhaida?
Shikoni videon e meposhteme per te mesuar me shume:


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 5:33 pm
by Sally
Baresha (Portokalli - Viti ri 2012) nga Alhaida :DElhaida Dani-Suus (cover)-1st day "Silver Yantra" 2012 Contest :D


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 5:42 pm
by Sally
Shkodres Qytetit Tim - Elhaida Dani (2011)Kenge greke - Elhaida Dani (2011)Elhaida Dani from Albania - Zlaten kesten (2012)Elhaida Dani - (Live) Cover of: Maher Zain - Ya Nabi Salam Alayka


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 5:46 pm
by Sally
Elhaida Dani - Madmoiselle chante le blues, Padam padamGeorge Grigoriu 2012 Awards - Elhaida Dani - Albania - 1st Place


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 6:04 pm
by Sally
( thashetheme shqiptare ) hahahahahahaah -hahaha-

per ta kuptuar me mire ndiqeni deri ne fund videon


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 6:25 pm
by Sally
Nga te gjitha kenget qe ka interpretuar Elhaida deri tani kjo kenge duket sikur te ishte te shkruar per te :)
Mbas Luco Dallas eshte e vetmja qe ka arritur te bej nje interpretim te till...
Momenti kur italia dhe italianet thane '' po kjo nga na mbiu '' :D


Re: Elhaida Dani wins The Voice of Italy 2013

Posted: Fri May 31, 2013 8:01 pm
by Rina
I lumte, fitore mese e merituar. E nderoi veten dhe gjithe shqiptaret. :)