Page 1 of 1

Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Tue May 19, 2015 4:46 pm
by Adriana
DIASPORA....MOS HARRONI te votoni Elhaida Dani sonte!!
FORCA ELHAIDA JEMI ME TY... SUKSESE

VOTO 14 - Elhaida Dani "I'm alive“ - Votimi jashte Shqiperise
Çdokush qe jeton jashte territorit te Shqiperise ka mundesi te votojne per kengen shqiptare duke derguar mesazh ne numrat perkates te telefonit te cilet do te shfaqen ne televizionet e vendeve ku ata jetojne
Ne naten e pare gjysmefinale me 19 Maj ata mund te votojne per kengen „Im alive“ nga Elhaida Dani me kodin 14


Re: Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Tue May 19, 2015 5:28 pm
by Adriana
Jemi shqiptar, dhe na pelqen apo jo kenga, ne duhet te VOTOJME shqiperine sa here qe kerkon ndihmen tone me voten.

Por kete vit une une kam nje arsyje me shume , jam nje fan e Elhaides, dhe nese kete vit shqiperia nuk ze nje vend te mire do BOJKOJTOJ -pis- eurosong
Elhaida ka marre shume cmime si brenda dhe jashte vendit, eshte cilesuar dhe nga shume kengetare te njohur per talentin. Mua personalishte kenga me pelqen shume, shume , shume...Per mua TOP 5 nga kenget e "Eurosong 2015" jane:

1- Elhaida Dani - I'm alive (Albania)
2- Trijntje Oosterhuis - Walk Along (The Netherlands)
3- Maraaya - Here For You (Slovenia)
4-Eurovision 2015 – Golden Boy (Israel)
5-Anti Social Media - The Way You Are (Denmark)

Hollanden nuk e kam zgjedhur per faktin pse jetoj ne Hollande, po e verteta eshte per sa vite jetoj ketu eshte hera e pare qe hollanda paraqitet me dicka qe ja vlen. Edhe pse vet hollandezet jan te mendimit qe nuk do hyjne as ne gjysem finale :lol:

Slovenin e kam zgjedhur thjeshte per zerin e vecante...
Izraelin per faktin qe me kengen qe do paraqitet izraeli eshte perdorur nje ''ide cifute'' per te vjedhur votat :) nese e degjoni kengen do e kuptoni se cfare eshte...
Danimarken, nuk e di, ska gje te vecante, por me pelqen ky grup .

Re: Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Tue May 19, 2015 5:33 pm
by Adriana
Harrova te them qe kete vit ne favorit jane Italianet, po mua ajo kenge me eshte bajatisur, sepse emocionet e saj i kemi ndjere qysh ne festivalin e Sanremos-2015 ne shkurt, keshtuqe me duket tashme teper e vjeter dhe e njohur per te konkuruar.

Re: Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Tue May 19, 2015 9:35 pm
by Adriana
Kaluam ne finale -loveyou- ALBANIA

Re: Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Wed May 20, 2015 9:47 pm
by Morrison
Adriana wrote: Izraelin per faktin qe me kengen qe do paraqitet izraeli eshte perdorur nje ''ide cifute'' per te vjedhur votat :) nese e degjoni kengen do e kuptoni se cfare eshte...

:o -hahaha-

Re: Shqiperia ne "Eurosong 2015"

Posted: Sun May 24, 2015 8:34 pm
by Adriana
Ne eurosong votohet per cdo gje pervec asaj qe ne te vertet duhet votuar ''SONG ''
Nuk ja vlen as ta komentosh me por direkt BOJKOT ...

Image