"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

KOMBETARJA

Flisni për futbollin shqiptar, talentet, ndani me bashkëatdhetarët gëzimin e fitores së skuadrave tona të zemrës.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#31

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 8:44 pm

Shqipëria etnike fluturon para hundëve të Presidentit Nikolic dhe tetë milionë serbëve

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#32

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 8:46 pm

I MADHI LORIK CANA VS HULIGANI SERB
-itsok- -itsok- -itsok-

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: KOMBETARJA

#33

Post by ALBPelasgian » Tue Oct 14, 2014 8:47 pm

Ju lumte djema qe rezistuat stoikisht! I lumte atij qe solli flamurin e Shqipnise Etnike midis Beogradit. Urime 3 piket e reja! -winer-
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#34

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 8:53 pm

Arbëri wrote:I MADHI LORIK CANA VS HULIGANI SERB
-itsok- -itsok- -itsok-

Image
Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: KOMBETARJA

#35

Post by Zeus10 » Tue Oct 14, 2014 9:07 pm

Cana turperon huliganin:

Image
Image
Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#36

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 9:26 pm

Cana nga Beogradi: Shqiptari nuk i trembet kurrkujt

Image

.... megjithse , ec e besoju ktyre "gazetave" online qe jane bere 1001 tani ..
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#37

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 9:30 pm

Grupi i tifozëve shkupjan, Shvercerat, janë ata që e fluturuan flamurin kombëtar mbi Beograd. “Selam prej Shkupit, vepra e jo fjalë”, shkruhet në grupin e tifozëve.

http://portalb.mk/115127-shvercerat-i-d ... beogradit/
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: KOMBETARJA

#38

Post by Zeus10 » Tue Oct 14, 2014 9:31 pm

Fitore sportive, fitore morali, fitore karakteri:

Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: KOMBETARJA

#39

Post by Zeus10 » Tue Oct 14, 2014 10:03 pm

"Këshilla" e Canes, per huliganin serb ne Beograd:

kliko linkun qe te shohesh foton:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#40

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 10:34 pm

Taulant Xhaka -itsok-

Image

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: KOMBETARJA

#41

Post by Zeus10 » Tue Oct 14, 2014 10:37 pm

[quoteem"Lorik Cana"]about an hour ago
Ndeshja u kry per shkak te rremujes por ne dum drejtesin dhe ajo esht 3 piket ne tavoline per ne.E perseris te gjith jemi shkelqyer dhe pse e donim fitoren ne fushen e lojes.Shqipria esht vendi me i bukur nBote me flamurin met bukur nBote dhe sja ka friken kurrkujt.Kapiteni juj #LC5 lorikcanaofficial Official Instagram — at Partizan Stadium, Belgrade.[/quoteem]
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#42

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 10:42 pm

Shkupjanet festojne

Image
Image

Mijëra shkupjanë reaguan në këtë mënyrë kur zbriti flamuri në Beograd
5 minuta me pare lajmeruan ne sheshin Skenderbeu ne Shkup qe do te nodhe kjo .. Djali qe e beri kete ishte vendosur ne nje Hotel ne Beograd qe nga mbreme dhe ishte vetem ..!

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: KOMBETARJA

#43

Post by Arbëri » Tue Oct 14, 2014 11:14 pm

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: KOMBETARJA

#44

Post by ALBPelasgian » Tue Oct 14, 2014 11:24 pm

Serbise i dhame goditje me te forte sesa NATO ne vitin 1999. Mendoj qe ne shpejt duhet ta shfrytezojme kete rast, per te mos e lene me kaq. Ndeshkimi ndaj Serbise s'duhet te jete vec nga FIFA dhe UEFA, por edhe me gjere sesa kaq. Duhet te problematizohet ne nivel politik kjo ceshtje. Majmuneria e sotme serbe ne stadium tregoi qe fashizmi e ka strofullen ne Serbi dhe s'ka paqe askund perderisa ka mendesi te tille qe ulerit kafsherisht "Ubi ubi siptari'' (vraje vraje shqiptarin). Kjo parulle shoviniste e raciste nuk prek vetem nje grup shqiptaresh, por nje popull te tere 10 milionesh.

Shteti shqiptar e bashke me te edhe Federata dhe mediet duhet te mbledhin pafundesisht materiale, dokumente e fotografi qe dokumentojne dhunen e organizuar serbe ndaj lojetareve. Ajo nuk ishte vetem dhune rastesore e disa tifozeve shtazarak, por ne te u perfshine edhe pjesetare te sigurimit te stadiumit si dhe disa police.

Serbine duhet futur ne karantine perderisa kuterbon te tilla sjellje kafsherore!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: KOMBETARJA

#45

Post by ALBPelasgian » Wed Oct 15, 2014 10:35 am

Nje mengjes i bukur ne Prishtine. Gjimanzistet e 'Sami Frasherit' braktisen oret e mesimit e dolen te kremtonin ne nje menyre te vecante te sheshi kryesor ne Prishtine:Meqe ra fjala, ngjarja e djeshme eshte bere subjekt i qindra shkrimeve ne internet, e ku serbet dhe apologjetet e tyre kqyrin me cdo kusht me fajesue shqiptaret per ngjarjet dje. Sidoqofte bera nje koment ne nje te perditshme britanike:
  HEj • 2 hours ago

I really get incensed by some half-witted comments who try desperately to find an excuse for Serbian violence. There was no provocation by the Albanians as long as no Albanian fan was allowed to enter in the stadium. On the contrary, Serbian fans throw hideous provocations not only towards Albanian players, but on all Albanians indiscriminately. When the Albanian anthem was intoned, a crowd of more than 20.000 Serbian hooligans and thugs not only heckled and booed, but chant the most fascist slogan: UBI UBI SIPTARI, a profusely racist chant which means ''Kill kill Albanians'. Serbian security forces did not thing to prevent hostile crowds to enter in the field and assault mercilessly Albanian players. There are plenty of images showing that even Serbian security forces attacked Albanian team. This is outrageous! Serbia must be penalized for such devil behavior and hold accountable for all other wrongdoings during that soccer match. It should be borne in mind that Serbian thugs did repeatedly such barbaric acts against other teams. I am sorry to say but as far as I can see there seem to be little prospect on Serbian society to change its fascist mentality. They are still ill tempered towards all their neighbours, although Serbia is responsible for commiting genocide towards Croatians, Bosnians and Albanians alike. Serbs are unfit to embrace European values and civilization methinks. instead they perceive themselves as being part of *MOTHER RUSSIA*, where they can freely demonstrate their violent behaviors without being even punished. Europe wake up and don't let a bunch of Serbian fascist to humiliate the principles of humanity. It's not about defending just the Albanian team, but its much more than that. Are we going to tolerate the resurgence of fascism?

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... -flag.html  
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

Post Reply

Return to “Futbolli shqiptar”