"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

E ardhmja e Shqiperise!!!

Diskutoni për besimin musliman, mund të ndani me komunitetin e kësaj feje eksperiencat e besimit tuaj.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

E ardhmja e Shqiperise!!!

#1

Post by Aulona » Fri Dec 25, 2009 11:45 pmPa dashur te ofendoj fene islame, dua te citoj nje fraze te Rexhep Bojes, Mufti i Kosoves

"Albanians have been Muslims for more than 500 years and they do not need outsiders [Arabs] to tell them what is the proper way to practice Islam." -Rexhep Boja, Mufti of Kosova

Megjithese ne nuk duhet tua hedhim fajin ketyre qe vijne te na importojne keto fe edhe rroba, faji sic e kam perseritur edhe e perseris eshte totalisht i politikaneve tane, qe i lene njerezit ne meshiren e Zotit dhe pa nje drejtim! Nga nje ane femijet po asimilohen ne grek, duke vajtur ne shkollera greke dhe kenduar hymnin grek. Ne anen tjeter shikojme femije te tjere qe po duken si mumje, dhe te dy keta grupe do te jene neser e ardhmja e Shqiperise, mbasi ne dita dites duratrokasim politikane te cilet as e vene ujin ne zjarr per keto zona, ose nuk e dine ku bien. Si mund ta dine keta, kryeministri yne tha qe nuk dinte ku binte Gerdeci, jo me kete fshat kaq te larget qe as e ka idene ne eshte ne gjeografine e Shqiperise. Eshte turp qe politika jone ka 400 mije Euro ti fali komuniteteve serbe per tu permiresuar jete, mbasi ata marrin 3 here ndihme, nga Serbia, EU, dhe tani i ndihmon edhe Baca e tyre Sali.

Ne jemi populli me per te ardhur keq ne bote. Vazhdoni o te verber e te shurdher, sespe kjo do te jete e ardhmja e popullit tuaj.
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: E ardhmja e Shqiperise!!!

#2

Post by Aulona » Sat Dec 26, 2009 12:50 am

Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: E ardhmja e Shqiperise!!!

#3

Post by Patush » Mon Jan 11, 2010 2:19 am

E pa besueshme dhe e trishtueshme te shikosh nje pushtim te tille te trojeve tona pa u derdhure as pika e gjakut!

Turp dhe faqja e zeze per ato prind qe lejojne femite e tyre te perdoren nga kto pedofila te flliqur haraper.
Ndersa per ty Aulone, ti thjeshte shfrytezon gjdo lajme te keq dhe mos pergjegjesi te njerezve qe te ushqesh fobien tande saliste.
Ti jeton per salen, ai eshte shpirti yt, pa te ti nuk qendron e gjalle! Qellimi qe ti zgjohesh gjdo mengjes eshte sala qe te jep jete dhe nxit te jetosh!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

OPTIMUS SILENS
Regular Member
Regular Member
Posts: 50
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:38 pm
Gender: Male

Re: E ardhmja e Shqiperise!!!

#4

Post by OPTIMUS SILENS » Sun Feb 07, 2010 1:32 am

Albanians have been Muslims for more than 500 years and they do not need outsiders [Arabs] to tell them what is the proper way to practice Islam." -Rexhep Boja, Mufti of Kosova
PERGJIJGJA E TI ESHTE E PLOT POR ME VIDEON MU DUK QE ERDHEN PER TE NDIMUAR POR ME DUKET QE DO RRIN DHE NUK DO IKIN JASHTE ISLAMISMI I HUAJE DHE MESIMET E TYRE ANTIKRISHTERE DHE ANTISIMITE ATA KUR NUK DO KUPTOJNE SE VEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPTARIA DHE NJE PYETJE''FEJA MUSLUMANE ESHTE AUTOQEFALE APO VARET NA ARABIA APO TURQIA NUK E DI KUSH ESHTE NE KRYE.

Post Reply

Return to “Feja Islame”