"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gezuar festen e Bajramit

Diskutoni për besimin musliman, mund të ndani me komunitetin e kësaj feje eksperiencat e besimit tuaj.

Moderator: ALBPelasgian

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3808
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Gezuar festen e Bajramit

#1

Post by Arbëri » Thu Sep 09, 2010 11:46 am

.
Image Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Illyrian
Regular Member
Regular Member
Posts: 54
Joined: Sat Mar 13, 2010 4:31 pm
Gender: Male
Location: United Kingdom

Re: Gezuar festen e Bajramit

#2

Post by Illyrian » Thu Sep 09, 2010 11:53 am

Edhe pse jam "ateist", i uroj te gjithe besimtareve Gezuar Bajramin.
I was here when time began, I will be here when it ends!

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#3

Post by Socio » Thu Sep 09, 2010 3:26 pm

Faleminderit ...

Kofshi te gjithe shendosh dhe e gezofshi Bajramin.
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2934
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gezuar festen e Bajramit

#4

Post by Mallakastrioti » Thu Sep 09, 2010 3:39 pm

Gezuar Festen e Bajramit gjithe besimtareve shqiptare .
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3194
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Gezuar festen e Bajramit

#5

Post by Adriana » Sat Sep 11, 2010 2:47 pm

Feja ime eshte ''Shqiptaria". po kjo nuk me ndalon te uroj te gjithe besimtareve shqiptare Gezuar Festen e Bajramit!


Me kete raste po vendos ketu nje video nga greqia ku per here te pare besimtaret vendosen te benin hapjen e festes se bajramit ne sheshin e athines!

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Gezuar festen e Bajramit

#6

Post by Patush » Sat Sep 11, 2010 3:58 pm

Gezuar festen e Bajramit te gjithe Shqipetareve te besimit Islam.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#7

Post by CERMENIKASI » Mon Aug 29, 2011 9:50 pm

Për shumë vjet festën e Fitër Bajramit 2011 për të gjithë Shqiptarët e besimit musliman.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3808
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar festen e Bajramit

#8

Post by Arbëri » Mon Aug 29, 2011 11:17 pm

Gezuar Festa e Bajramit 2011.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Gezuar festen e Bajramit

#9

Post by ALBPelasgian » Tue Aug 30, 2011 7:39 am

Gezuar festa e Bajramit per te gjithe vellezerit shqiptare te besimit musliman!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#10

Post by Marku » Tue Aug 30, 2011 1:14 pm

Urime Fiter Bajrami te gjithve. Me t'mira.
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#11

Post by CERMENIKASI » Sat Nov 05, 2011 9:35 am

Nesër asht festa e Kurban Bajramit.
Për shumë vjet festën e Bajramit për të gjithë Shqiptarët e besimit musliman!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3808
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar festen e Bajramit

#12

Post by Arbëri » Sat Nov 05, 2011 8:37 pm

Urime festa e Fiter Bajramit 2011 per te gjithe Besimtaret Musliman e veqanerisht te gjithe shqiptareve kudo qe jane ne tere boten .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#13

Post by CERMENIKASI » Sun Aug 19, 2012 10:18 pm

Për shumë vjet festën e Bajramit të gjithë Shqiptarëve musliman.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Gezuar festen e Bajramit

#14

Post by Prespar » Sun Aug 19, 2012 11:46 pm

Gezuar diten !

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar festen e Bajramit

#15

Post by CERMENIKASI » Fri Oct 26, 2012 9:41 pm

Për shumë vjet festën e Kurban Bajramit për të gjithë SHQIPTARET musliman!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

Post Reply

Return to “Feja Islame”