"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#136

Post by Arbëri » Wed Feb 23, 2011 12:08 am

Arsyet pse nuk do ta votojmë Behgjet Pacollin - fjala e Visar Ymerit në Kuvendin e Kosovës

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#137

Post by Patush » Wed Feb 23, 2011 12:41 am

Arbëri wrote:Arsyet pse nuk do ta votojmë Behgjet Pacollin - fjala e Visar Ymerit në Kuvendin e Kosovës


Shume fjalim domethanes, shpresoj qe te ecin ne kete rruge.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#138

Post by Adriana » Fri Feb 25, 2011 8:01 pm

Në Kuvendin e Kosovës R. Trajkoviq gjatë votimit ngriti tre gishta...

Në pauzë trajkovic iu afruar edhe Albinit me shokë, por këta e injoruan nuk e shikonin fare sikur mos të ishte.

Kameramani nuk u përmbajt e tha:"O Albin të lumtë"!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#139

Post by erix77 » Fri Feb 25, 2011 8:16 pm

Po ajo e cmendur eshte?
Jepini more nje kreher se la nam me ato lesh pa krehur!
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#140

Post by Adriana » Fri Feb 25, 2011 8:25 pm

erix77 wrote:Po ajo e cmendur eshte?
Jepini more nje kreher se la nam me ato lesh pa krehur!


-hahaha- -hahaha-

Po me pelqen Albini ne kete video, edhe pse nga brenda kushedi sa kacurrel i ka pasur nervat, po e ka injoruar ne MAX!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#141

Post by Arbëri » Fri Feb 25, 2011 9:31 pm

Adriana wrote:
erix77 wrote:Po ajo e cmendur eshte?
Jepini more nje kreher se la nam me ato lesh pa krehur!


-hahaha- -hahaha-

Po me pelqen Albini ne kete video, edhe pse nga brenda kushedi sa kacurrel i ka pasur nervat, po e ka injoruar ne MAX!
Vetem Albini qenka ai qe i pengoka Ra(c)des te flliqur sic duket :mrgreen:
Ne kete rast duhet reaguar Kryetari i kuvendit Jakup K. megjithse me kete rrace te prishur nuk ia vlen .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Fionaa
Member
Member
Posts: 24
Joined: Sat Feb 19, 2011 6:30 pm
Gender: Female

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#142

Post by Fionaa » Fri Feb 25, 2011 10:59 pm

he femer dhe sfidon gjith ata'' burra'' qe ishin aty ngrit 3 gishta shum qet !! shiko ne shtepin tend e dhe te kercenohet cdo her te koka sa keq me vin per shqiptaret?

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#143

Post by Patush » Sat Feb 26, 2011 1:41 am

Fionaa wrote:he femer dhe sfidon gjith ata'' burra'' qe ishin aty ngrit 3 gishta shum qet !! shiko ne shtepin tend e dhe te kercenohet cdo her te koka sa keq me vin per shqiptaret?

Nje rreagim agresiv do te kishte ndikuar ne favor te saj.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Fionaa
Member
Member
Posts: 24
Joined: Sat Feb 19, 2011 6:30 pm
Gender: Female

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#144

Post by Fionaa » Sun Feb 27, 2011 12:01 am

Patush wrote:
Fionaa wrote:he femer dhe sfidon gjith ata'' burra'' qe ishin aty ngrit 3 gishta shum qet !! shiko ne shtepin tend e dhe te kercenohet cdo her te koka sa keq me vin per shqiptaret?

Nje rreagim agresiv do te kishte ndikuar ne favor te saj.

Patjeter jemi mesu ne te ngrem zerin kunder vllait se kunder tjetrin nuk na mban...Cdo here e thot me krenari Kosova Metohi dhe nuk reagon asnje burr shteti aty ti thot stop ksaj L....por kthje koken anasha sikur se albin dhe ajo shum qet ju rrah shpatullat?

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#145

Post by Arbëri » Thu Mar 03, 2011 8:38 pm

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#146

Post by Arbëri » Sun Mar 06, 2011 9:20 pm

Lëvizja VETËVENDOSJE! - Aksioni në ditën e dëshmorëve
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#147

Post by Arbëri » Mon Mar 07, 2011 9:02 pm

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#148

Post by Arbëri » Tue Mar 08, 2011 9:01 pm

Lëvizja për Bashkim zhvilloi aksionin KOSOVA ËSHTË SHQIPËRI!. Ishte kjo pjesa e radhës e aksionit trepjesësh.

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#149

Post by Adriana » Thu Jun 16, 2011 8:38 am

VETEVENDOSJE: Në 22 qershor, në rrugë "kundër hajnisë"Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!ernestkasapi
Member
Member
Posts: 13
Joined: Sat Jun 18, 2011 8:28 pm
Gender: Male

Re: GJITHCKA MBI LEVIZJEN VETEVENDOSJE!

#150

Post by ernestkasapi » Sun Jun 19, 2011 6:48 pm

albin kurti eshte nje shtyll e kombit shqiptare e cilli ja u hek feregjen hajnave si xhavit halitit,besim beqes,hashim thaqit dhe grupit te hashimit i cilli po e qon kosoven ne varfei po e qon kosoven ne rugen qore,po e qon kosoven ne coptimin e saj per interesat e e gjepit te vet. let me tregon ku e qiti ni fishek hashim thaqi ne kosove ky eshte fundrina e kombit.por thojin ni fjal kur nuk eshte maca ne shtepi mit ladrojin nuk eshte baba i kombit komandant ramush haradinaj se hashim thaqi nuk kish guxu bash keshtu me lujt me fatin e kosoves por kure do vjen ajo dite te cilllen ramush do na kthehet ne kosove. se ky hashim thaqi eshte ni serbofil dhe kon don e fut ne burg.por sa gjarperit qe i shifen komt ni ahstu edhe hashim thaqit qe nuk mundesh me nxon ase ne kry e ase ne bisht.

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”