"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti komb

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#61

Post by Arbëri » Mon Jun 20, 2011 10:16 pm

Regjistrimi etnik-fetar, Prifti ortodoks: Dënojmë Janullatos me shokë

Image

ELBASAN – Konflikti i regjistrimit të popullsise mbi baza etnike dhe fetare ka përfshirë edhe personazhe të kishës, si At Nikolla Marku, prift i kishës ortodokse në Elbasan.

At Nikolla Marku, u shpreh sot kundër regjistrimit mbi baza etnike dhe deklaron se qarqe Greke në bashkpunim me Janullatos, Gejxh dhe Bollano po cënojnë integritetin dhe sovranitetin e shtetit Shqiptar.
“Janullatos, Bollano, Gejxh, konsulli grek në Korcë, me veprimet e tyre politike kanë konsumuar vepër penale ndaj kombit shqiptar. Kërkojmë nga organet e akuzes që ti nxjerrë para drejtësisë. Ne I dënojmë ashpër bashkëpunëtorët e këtyre qarqeve” – tha At Nikolla Marku.

(a.h/d.b/BalkanWeb)


Video : http://www.balkanweb.com/videoAlbum/pop ... ideo=11039
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#62

Post by Adriana » Tue Jun 21, 2011 4:40 pm

Arbëri wrote:Regjistrimi etnik-fetar, Prifti ortodoks: Dënojmë Janullatos me shokë

Image

ELBASAN – Konflikti i regjistrimit të popullsise mbi baza etnike dhe fetare ka përfshirë edhe personazhe të kishës, si At Nikolla Marku, prift i kishës ortodokse në Elbasan.

At Nikolla Marku, u shpreh sot kundër regjistrimit mbi baza etnike dhe deklaron se qarqe Greke në bashkpunim me Janullatos, Gejxh dhe Bollano po cënojnë integritetin dhe sovranitetin e shtetit Shqiptar.
“Janullatos, Bollano, Gejxh, konsulli grek në Korcë, me veprimet e tyre politike kanë konsumuar vepër penale ndaj kombit shqiptar. Kërkojmë nga organet e akuzes që ti nxjerrë para drejtësisë. Ne I dënojmë ashpër bashkëpunëtorët e këtyre qarqeve” – tha At Nikolla Marku.

(a.h/d.b/BalkanWeb)


Video : http://www.balkanweb.com/videoAlbum/pop ... ideo=11039

Keta te ballkanit web, sikur shume rendesi po i japin vetes, qe nuk lejokan marrjen e imazheve, po marrjen e linkut e lejokan?!
Epo nese do te fitosh njerez ne web lejo dhe imazhet, dhe nese jo BOJKOTE nga ana ime, se agjensi lajmesh kemi me mijere!-pis- INJORANCA NUK KA KUFI!!! mbani forte imazhet ju se ne po shikojme videon:
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#63

Post by Arbëri » Wed Jun 22, 2011 10:22 pm

Adriana wrote:
Arbëri wrote:Regjistrimi etnik-fetar, Prifti ortodoks: Dënojmë Janullatos me shokë

Image

ELBASAN – Konflikti i regjistrimit të popullsise mbi baza etnike dhe fetare ka përfshirë edhe personazhe të kishës, si At Nikolla Marku, prift i kishës ortodokse në Elbasan.

At Nikolla Marku, u shpreh sot kundër regjistrimit mbi baza etnike dhe deklaron se qarqe Greke në bashkpunim me Janullatos, Gejxh dhe Bollano po cënojnë integritetin dhe sovranitetin e shtetit Shqiptar.
“Janullatos, Bollano, Gejxh, konsulli grek në Korcë, me veprimet e tyre politike kanë konsumuar vepër penale ndaj kombit shqiptar. Kërkojmë nga organet e akuzes që ti nxjerrë para drejtësisë. Ne I dënojmë ashpër bashkëpunëtorët e këtyre qarqeve” – tha At Nikolla Marku.

(a.h/d.b/BalkanWeb)


Video : http://www.balkanweb.com/videoAlbum/pop ... ideo=11039

Keta te ballkanit web, sikur shume rendesi po i japin vetes, qe nuk lejokan marrjen e imazheve, po marrjen e linkut e lejokan?!
Epo nese do te fitosh njerez ne web lejo dhe imazhet, dhe nese jo BOJKOTE nga ana ime, se agjensi lajmesh kemi me mijere!-pis- INJORANCA NUK KA KUFI!!! mbani forte imazhet ju se ne po shikojme videon:
Gjdo fetar (Orthodox) që nuk përkrah këtë Prift me gjak shqiptari dhe bën të kundërtën me ate derëziun , gjakpirësin Janullatos ka vetëm një emër = TRADHËTAR .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#64

Post by Patush » Wed Dec 07, 2011 5:46 am

A doli ndonje perfundim?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#65

Post by erix77 » Wed Dec 07, 2011 7:24 pm

Po cfare perfundimi pret o i uruar,ai soj regjistrimi ishte sa per sy e faqe.Morem ca pare hengrem nje dreke pime ca raki dhe ne fund i nxjerrim rezultatet si ti behet mire Evropes.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#66

Post by Patush » Wed Dec 07, 2011 7:58 pm

erix77 wrote:Po cfare perfundimi pret o i uruar,ai soj regjistrimi ishte sa per sy e faqe.Morem ca pare hengrem nje dreke pime ca raki dhe ne fund i nxjerrim rezultatet si ti behet mire Evropes.
Po ne rregull por ama nje fare regjistrimi u ba thjeshte deshta me did si doli?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#67

Post by erix77 » Wed Dec 07, 2011 8:05 pm

me sa di une duhet ca kohe sa te perpunohen te dhenat keshtu qe rezultati ska dale akoma.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#68

Post by Patush » Wed Dec 07, 2011 8:12 pm

erix77 wrote:me sa di une duhet ca kohe sa te perpunohen te dhenat keshtu qe rezultati ska dale akoma.

Faleminderit kaq doja te dija. Ndonje faqe zyrtare eshte hapur per kete rregjistrim?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Regjistrimi fetar, Xhufi: Berisha i dytë po bën tradhti

#69

Post by Adriana » Wed Dec 07, 2011 10:19 pm

Po eshte hapur, ne facebook :lol: :lol: kerkuan 50 mije LIKE qe ti themi jo regjistrimit -hahaha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”