"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Illyrian
Regular Member
Regular Member
Posts: 54
Joined: Sat Mar 13, 2010 4:31 pm
Gender: Male
Location: United Kingdom

Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#1

Post by Illyrian » Tue May 25, 2010 9:47 pm

km.al.jpg
Gabim, apo...? -lol-
http://www.top-channel.tv/foto.php
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
I was here when time began, I will be here when it ends!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#2

Post by Arta » Tue May 25, 2010 11:32 pmEshte per te ardhur keq vertet, se ja eshte hipokrizi, ja eshte idjotci per ata qe punesojne, apo edhe keta nuk marrin vesh se c'fare bejne! Une e kam thene ai nuk ka pergjegjshmeri per punen qe ben, por s'degjon njeri!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

ЯinoR
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Wed May 26, 2010 2:14 am
Gender: Male

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#3

Post by ЯinoR » Wed May 26, 2010 2:18 am

Arta wrote:

Eshte per te ardhur keq vertet, se ja eshte hipokrizi, ja eshte idjotci per ata qe punesojne, apo edhe keta nuk marrin vesh se c'fare bejne! Une e kam thene ai nuk ka pergjegjshmeri per punen qe ben, por s'degjon njeri!

He mo se e paraqitet si difekt te madh, ndonje miu i Edit e ka bere.

Zogu godites
Member
Member
Posts: 40
Joined: Tue May 11, 2010 9:10 pm
Gender: Male

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#4

Post by Zogu godites » Wed May 26, 2010 2:22 am

Arta wrote:

Eshte per te ardhur keq vertet, se ja eshte hipokrizi, ja eshte idjotci per ata qe punesojne, apo edhe keta nuk marrin vesh se c'fare bejne! Une e kam thene ai nuk ka pergjegjshmeri per punen qe ben, por s'degjon njeri!
Ashtu eshte Arta ta mbeshtes cdo mendim. Ti je asnjanjese dhe e ke kuptuar mire qe kjo qeveri po diskretitohet nga dita ne dite.
Edi Rama, shanci perparimtar i vetem i Shqiperise.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#5

Post by Arta » Wed May 26, 2010 2:24 am

ЯinoR wrote:
He mo se e paraqitet si difekt te madh, ndonje miu i Edit e ka bere.
hahahha nqs ne nje vend fajin per gjithcka e ka opozita, kjo jep perseri legjitimitet asaj qe thashe une, qe ky njeri eshte i papergjegjshem, ose ka verdall edhe njerez te tille! :D
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#6

Post by alfeko sukaraku » Wed May 26, 2010 7:34 pm

Illyrian wrote:
km.al.jpg
Gabim, apo...? -lol-
http://www.top-channel.tv/foto.php

KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Republika Popullore Socialiste e Shqiperise?!

#7

Post by Arta » Sun Jun 13, 2010 6:29 pm

Shkelja e 32'te e Kushtetutes nga kjo force politike! Pyetja perseri del, idiotsi apo hipokrizi? Kush e ka pare stemen e shqiponjes ne laptop te kesaj administrate?!
Kushtetuta, ne nenin 14 te saj pika 3 përcakton qarte se: "Stema e Republikës së Shqipërisë paraqet një shqyt me fushë të kuqe me një shqiponjë të zezë dykrenore në mes. Në krye të shqytit, me ngjyrë të artë, është vendosur përkrenarja e Skënderbeut". Ne faqet zyrtare te presidences dhe kryeministrisë stema e Republikes së Shqipërisë mban ato ngjyra që përcakton Kushtetuta, ndërsa ne shkleje te saj, Kuvendi e ka ndryshuar ngjyren e stemës.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”