"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Illyrian
Regular Member
Regular Member
Posts: 54
Joined: Sat Mar 13, 2010 4:31 pm
Gender: Male
Location: United Kingdom

Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#1

Post by Illyrian » Thu Sep 09, 2010 11:51 am

Koco Danaj- Sllogani kryesor i Listes per Shqiperi Natyrale qe do te shpallet zyrtarisht ne 30 tetor 2010 ne Pallat te Kongreseve ne Tirane, do te jete: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

Jeni te ftuar te beheni edhe ju pjese e saje konfirmoni pjesmarjen tuaj ne: kdanaj@hotmail.com

Ju mirepresim....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
I was here when time began, I will be here when it ends!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#2

Post by Arbëri » Thu Sep 09, 2010 12:06 pm

Koco Danaj: Platoforma e Shqiperise Natyrale

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Illyrian
Regular Member
Regular Member
Posts: 54
Joined: Sat Mar 13, 2010 4:31 pm
Gender: Male
Location: United Kingdom

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#3

Post by Illyrian » Mon Nov 01, 2010 9:50 pm

U zhvillua te shtunen 30/10/2010 ne Teatrin e Operas dhe Baletit ne Tirane, prezantimi dhe zyrtarizimi i subjektit me te ri ne skenen politike Shqiptare, "Lista e Shqiperise Natyrale" (e cila ka per qellim bashkimin e Shqiptareve ne nje Shtet), me iniciator z.Koco Danaj. Ne kete eveniment moren pjese Shqiptare nga te gjitha krahinat e Shqiperise Natyrale.
-bravo- -bravo- -bravo- -bravo-
I was here when time began, I will be here when it ends!

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#4

Post by Prespar » Tue Nov 02, 2010 12:18 am

duet ktit burit neve Shqiptaret ne ghith bot tja puthim doren edhe gojenthose 3 videos are a must watch ....well worth the time

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#5

Post by Arbëri » Thu Nov 11, 2010 5:23 pm

William Walker pro bashkimit me Shqipërinë
Image

Prishtinë, 11 nëntor - Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker kritikon qeverinë e deritanishme të Kosovës se nuk ka bërë asgjë për të përmirësuar jetën e qytetarëve. Ai po kështu kritikon misionin për sundimin e ligjit, EULEX, se nuk ka punuar në forcimin e rendit dhe ligjit në Kosovë.
Por jo vetëm kaq, në një intervistë për Top Channel, diplomati amerikan që alarmoi botën për masakrën e Reçakut, kritikon komunitetin ndërkombëtar se për dhjetë vjet nuk ka qenë në gjendje të ushtrojë kontroll mbi veriun e vendit.

Walker kësaj radhe kthehet në Kosovë për një qëllim të veçantë, si mbështetës i Albin Kurtit, por edhe për të monitoruar votën e qytetarëve të Kosovës, tani që mundësitë e reja po u vijnë përpara.

“Mendoj se qeveria të cilën e humbën, pati dy vjet kohë të tregojë se çfarë mund të bëjë për shtetin dhe unë jam i zhgënjyer për atë çfarë kanë bërë ata. Shumë çështje me rëndësi për qytetarët e Kosovës nuk kanë përparuar”, ka deklaruar Walker, i cili ka përmendur edhe sektorët ku ekzekutivi i Hashim Thaçit sipas tij ka dështuar.

“Po e them që s’kam parë asnjë progres në sektorin e energjisë, nuk kam parë progres në sektorin e shëndetësisë, janë këto çështje për të cilat njerëzit me të vërtetë shqetësohen. Qeveria e Kosovës ka investuar në infrastrukturë, por janë shumë para të cilat do të mund të investoheshin
në gjëra të tjera, kështu që jam shumë i zhgënjyer. Dhe është në duart e qytetarëve nëse këta njerëz do të fitojnë edhe një shans”, ka nënvizuar Walker.

Por çfarë mendon ky diplomat amerikan për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, një çështje kjo për të cilën Albin Kurti ka kohë që është deklaruar se e ka pikësynim.

“Nganjëherë mendoj se është ide e mirë, nganjëherë nuk jam shumë i sigurt. Mendoj se njerëzit kanë një arsye që të merren me këtë çështje, të flasin e të diskutojnë. A kam unë një opinion tani? Nuk kam, por me të vërtetë mendoj se ka arsye të mëdha pse qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë duhet të flasin për të ardhmen e tyre të përbashkët dhe nëse ata vijnë në përfundimin që bashkimi është diçka që mund të funksionojë, atëherë le të bëhet”, është shprehur Walker.

Ish-ambasadori amerikan shpreh opinionin e tij edhe përsa i përket bisedimeve me Serbinë, por edhe privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës.

Ai shprehet se këto janë dy procese që dallojnë nga njëra-tjetra, por që asnjëra nuk është mirë të ndodhë tani.

“Përpara se Kosova të hyjë në një valë të re bisedimesh, Beogradi duhet të kërkojë falje për atë çfarë ka bërë para dhe gjatë vitit 1999”, ka thënë ish-ambasadori.

Sa i përket privatizimit të postës, ai shprehet i vetëdijshëm që ky proces tani nuk mund të ndalohet, por kërkon nga qeveria e re transparencë të plotë.http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,22,40042
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#6

Post by Arbëri » Thu Nov 11, 2010 5:27 pm

Prap do te vijme te ti , na prit moj Cameri .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Mirdita e Ardhme- Miresevjen Shqiperi Natyrale

#7

Post by Prespar » Mon Feb 06, 2012 1:45 am


Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”