"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Perse proteston PS?

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Perse proteston PS?

#16

Post by Arbëri » Sat Feb 26, 2011 2:37 pm

Pffffffffffff. Lat nam moj lopa .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Perse proteston PS?

#17

Post by Sally » Sun Feb 27, 2011 7:35 pm

Mendi wrote:E kam shume te veshtire te kuptoje arsyen e protestave te vazhdueshme te PS. Mua me duket qe s'kane asnje motiv tjeter vetem ate te marrjes se pushtetit. A mendoni ju se duhet prishur sistemi dhe i duhet dhene pushteti jashte rradhe PS?-waiting- Kesaj radhe kane nje arsye te forte, kane ofenduar Nenen e E.Rames, dhe keshtu qe kerkohet qe te gjitha grate te protestojn ne 8 Mars!Pyetja ime per kete deputeten qe fton te gjitha grate e Shqiperis per protest ne 8 Mars eshte:
Po Nenat tona qe nuk kane prekrahje politike, kush do ti protestoj nese do ndjehen te ofenduara ndonje dite?!
Ju duket e llogjikshme kjo, qe per nje ofendim personal duhet te ktheni diten e Nenave, Motrave tona ne nje dite PROTESTE!

Keshille: ka shume e shume gjera me te rendesishme qe Nenat dhe motrat tona duhet te protestojn per te drejtat e tyre, dhe jo per interesat e juaja, qe kerkoni me kembengulje te krijoni trazira! E.Rama dhe Nena e tij, nese jane ndjere te ofenduar, gojen e kane le tja kthjen pergjigjen atij qe i ka ofenduar! Mesohuni tu pergjigjeni vet debateve, dhe jo me gjithcka ne kurriz te POPULLIT!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Perse proteston PS?

#18

Post by Sally » Mon Dec 26, 2011 6:24 pm

-waiting- Protest dhe ne dite feste!

-pis- Kjo mund te quhet gjithcka, por kurre nuk mund te quhet nje pershendetje ne nje dite feste!!! ( te mjeret ne) qe edhe ne dite feste na pershednesin duke na kerkuar votat, u votofshit 7-pashe nendhe u votofshit dhe mos dalshit me qe aty kush ja ka me padrejtesi popullit tim!!!!


Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

rtpika
Junior Member
Junior Member
Posts: 1
Joined: Wed Dec 28, 2011 12:22 am
Gender: Male

Re: Perse proteston PS?

#19

Post by rtpika » Wed Dec 28, 2011 12:35 am

Urime, Gezuar Vitin E Ri!
Image
http://edirama.al/

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”