"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Kur politika përçan familjet

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Kur politika përçan familjet

#1

Post by Adriana » Tue Mar 22, 2011 5:45 pm

Kur politika përçan familjet


Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4217
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Kur politika përçan familjet

#2

Post by Zeus10 » Tue Mar 22, 2011 9:52 pm

Politika behet me qellim per te pecare njerezit dhe genjyer ata. Jo me larg se sot PS del me nje deklarate bombastike, sikur kryeministri paska blere nje automjet me vlere 700 milione leke(7 milion $):

Image

Natyrisht, qe nuk do te mungonte pergenjeshtrimi i pernjehershem, ne mediat e saj nga PD:
Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme duke hedhur poshtë akuzat e bëra nga Partia Socialiste, e cila përmes një artikulli të botuar në një të përditshme të kontrolluar nga PS, deklaron se kryeministri Berisha paska blere një makinë të blinduar me një vlerë prej 700 milionë lekë. Përmes një konference për shtyp zëdhënësja e Partisë Demokratike, Albana Mustafaraj, deklaroi se mashtrimet dhe trillimet e radhës së kreut të bllokmenëve Hoxhist, Edvin Kristaq Rama nuk i ndali as ditën e bekuar të "Sulltan Novruzit" dhe të 22 marsit, festës kombëtare të fitores së Partisë Demokratike. Ajo theksoi me tej se, më 22 Mars, ditës së përmbysjes së diktaturës së bllokmenëve Hoxhist, Edvin Kristaq Rama, vazhdon vrerin e shpifjeve, trillimeve e mashtrimeve që ju servir çdo ditë shqiptarëve. “Kështu sot ditën e përmbysjes së etërve të tij shpirtëror dhe biologjik, ai shpërndau në media trillimin e radhës, sipas të cilit, Kryeministri paska blerë një makinë të blinduar me një vlerë prej 700 milionë lekë, ndërkohë që Kryeministri Berisha nuk ka blerë gjatë viteve të tij si kryeministër as edhe një automjet të vetëm të blinduar apo të pablinduar”- theksoi në këtë dalje për mediat zëdhënësja e PD-së, Albana Mustafaraj. Më tej ajo shtoi se Kryeministri nuk ka patur dhe nuk ka nevojë të blejë as edhe për t’i dhuruar njeri ndonjë automjet. Ai nuk ka ndonjë mungesë dhe disponon çdo gjë që i duhet të përmbushë detyrën e tij si Kryeministër i vendit. “Trillimi i radhës i kreut të bllokmenëve të rinj shpreh thjesht krizën e rëndë psikologjike të njeriut të pa shpresë, që ushqen vetëm veten me mashtrimet e tij e askënd tjetër”- përfundoi këtë deklaratë për shtyp zëdhënësja e PD-së Mustafaraj.
Natyrisht, qe nje parti qe perdor makinerine e shpifjes, ne kete menyre, te pakten duhet te injorohet prej njerezve, por mesa duket jane nje pjese e ketyre te fundit, qe e mbeshtesin dhe ushqejne nje politike te tille mashtrimi.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Kur politika përçan familjet

#3

Post by Adriana » Tue Mar 22, 2011 10:10 pm

Zeus10 wrote:Politika behet me qellim per te pecare njerezit dhe genjyer ata. Jo me larg se sot PS del me nje deklarate bombastike, sikur kryeministri paska blere nje automjet me vlere 700 milione leke(7 milion $):

Image

Natyrisht, qe nuk do te mungonte pergenjeshtrimi i pernjehershem, ne mediat e saj nga PD:
Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme duke hedhur poshtë akuzat e bëra nga Partia Socialiste, e cila përmes një artikulli të botuar në një të përditshme të kontrolluar nga PS, deklaron se kryeministri Berisha paska blere një makinë të blinduar me një vlerë prej 700 milionë lekë. Përmes një konference për shtyp zëdhënësja e Partisë Demokratike, Albana Mustafaraj, deklaroi se mashtrimet dhe trillimet e radhës së kreut të bllokmenëve Hoxhist, Edvin Kristaq Rama nuk i ndali as ditën e bekuar të "Sulltan Novruzit" dhe të 22 marsit, festës kombëtare të fitores së Partisë Demokratike. Ajo theksoi me tej se, më 22 Mars, ditës së përmbysjes së diktaturës së bllokmenëve Hoxhist, Edvin Kristaq Rama, vazhdon vrerin e shpifjeve, trillimeve e mashtrimeve që ju servir çdo ditë shqiptarëve. “Kështu sot ditën e përmbysjes së etërve të tij shpirtëror dhe biologjik, ai shpërndau në media trillimin e radhës, sipas të cilit, Kryeministri paska blerë një makinë të blinduar me një vlerë prej 700 milionë lekë, ndërkohë që Kryeministri Berisha nuk ka blerë gjatë viteve të tij si kryeministër as edhe një automjet të vetëm të blinduar apo të pablinduar”- theksoi në këtë dalje për mediat zëdhënësja e PD-së, Albana Mustafaraj. Më tej ajo shtoi se Kryeministri nuk ka patur dhe nuk ka nevojë të blejë as edhe për t’i dhuruar njeri ndonjë automjet. Ai nuk ka ndonjë mungesë dhe disponon çdo gjë që i duhet të përmbushë detyrën e tij si Kryeministër i vendit. “Trillimi i radhës i kreut të bllokmenëve të rinj shpreh thjesht krizën e rëndë psikologjike të njeriut të pa shpresë, që ushqen vetëm veten me mashtrimet e tij e askënd tjetër”- përfundoi këtë deklaratë për shtyp zëdhënësja e PD-së Mustafaraj.
Natyrisht, qe nje parti qe perdor makinerine e shpifjes, ne kete menyre, te pakten duhet te injorohet prej njerezve, por mesa duket jane nje pjese e ketyre te fundit, qe e mbeshtesin dhe ushqejne nje politike te tille mashtrimi.
-hahaha- -hahaha-

Ishte lajme i pare kur sot ne mengjes hapa pc per te lexuar lajmet, po per te mos me filluar dita ters nuk ja vura shume veshin...

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Kur politika përçan familjet

#4

Post by Patush » Tue Mar 22, 2011 10:30 pm

Adriana wrote:Kur politika përçan familjet
Harroi te na thote klyshi se jane pikerishte burimet e informacionit per te cilin ky punon shkaktoret e ksaj perqarje dhe mendje shperlarje qe i bahet popullit mbare!

Fikni televizorat dhe shlironi mendjen.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3818
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kur politika përçan familjet

#5

Post by Arbëri » Tue Mar 22, 2011 10:34 pm

Patush wrote:
Adriana wrote:Kur politika përçan familjet
Harroi te na thote klyshi se jane pikerishte burimet e informacionit per te cilin ky punon shkaktoret e ksaj perqarje dhe mendje shperlarje qe i bahet popullit mbare!

Fikni televizorat dhe shlironi mendjen.
-haha- -haha-
Per momentin shpetimi i shqiptareve te fikin televizionet ose mos ti shikojne programet tona -haha-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Kur politika përçan familjet

#6

Post by Patush » Tue Mar 22, 2011 11:12 pm

Arbëri wrote:
Patush wrote:
Adriana wrote:Kur politika përçan familjet
Harroi te na thote klyshi se jane pikerishte burimet e informacionit per te cilin ky punon shkaktoret e ksaj perqarje dhe mendje shperlarje qe i bahet popullit mbare!

Fikni televizorat dhe shlironi mendjen.
-haha- -haha-
Per momentin shpetimi i shqiptareve te fikin televizionet ose mos ti shikojne programet tona -haha-
Mbas te gjithe te keqijave te pakten Shqiptaret merren me politike, ndryshe nga brezi i ri e vendeve perendimore. Un nuk i vrigohem kohes persa te kete grupime politike te cilet i nxjerrin rrenat njani tjeterit, e trishtueshme do te jete ajo dite kur ato te bashkohen! Le te shpresojme qe ajo dite nuk do te vije me.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”