"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Zgjedhjet ne Kosove 2017

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Zgjedhjet ne Kosove 2017

#1

Post by IllyrianLegend » Mon May 29, 2017 10:10 pm

Te dashur vllezer dhe motra. Edhe me pak se dy jave mbahen zgjedhjet ne Kosove. Doja ta dija si ja merr mendja juve per rezultatet e kesaj zgjedhje? Une perveti jom shume optimist qe partia e duhur dhe e drejt do dominon kesaj here!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Zgjedhjet ne Kosove 2017

#2

Post by Zeus10 » Tue May 30, 2017 9:34 pm

IllyrianLegend wrote:
Mon May 29, 2017 10:10 pm
Te dashur vllezer dhe motra. Edhe me pak se dy jave mbahen zgjedhjet ne Kosove. Doja ta dija si ja merr mendja juve per rezultatet e kesaj zgjedhje? Une perveti jom shume optimist qe partia e duhur dhe e drejt do dominon kesaj here!
Une do deshiroja Ramush Haradinajn, eshte prototipi i shqiptarit qe e do vendin e vet.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3819
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Zgjedhjet ne Kosove 2017

#3

Post by Arbëri » Wed May 31, 2017 3:20 am

Kryeminister Albin Kurti

Sepse është e vetmja zgjidhje,
Sepse është zgjedhja më e mirë,
Sepse është i dijshëm e i guximshëm,
Sepse është i popullit, për kombin, me të drejtën,
Sepse është njëri nga ne,
Sepse është pasardhës i mendimit kombëtar prej Hasan Prishtinës,
Sepse është politikani modern e patriot si Noli,
Sepse është aktivist e kryengritës ndaj padrejtësisë si Ukshini Hoti,
Sepse është shpresa për një komb të bashkuar,
Sepse është zëri i ndërgjegjies kombëtare,
Sepse është për vetëvendosjen e njëmendtë,
Sepse është politikan i pakorruptueshëm,
Sepse me të jemi ne, të gjithë...
images (2).jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Re: Zgjedhjet ne Kosove 2017

#4

Post by IllyrianLegend » Wed May 31, 2017 10:14 am

Zeus10 wrote:
Tue May 30, 2017 9:34 pm
IllyrianLegend wrote:
Mon May 29, 2017 10:10 pm
Te dashur vllezer dhe motra. Edhe me pak se dy jave mbahen zgjedhjet ne Kosove. Doja ta dija si ja merr mendja juve per rezultatet e kesaj zgjedhje? Une perveti jom shume optimist qe partia e duhur dhe e drejt do dominon kesaj here!
Une do deshiroja Ramush Haradinajn, eshte prototipi i shqiptarit qe e do vendin e vet.

Edhe mu me ka pelqy. Po pastaj ndodhi rasti qe te takoja nje kusheri i cili punon ngusht me Dautin, vllaun i Ramushit dhe ai me tregoj disa, si te them, detaje te biznesit familjar te Ramushit. Pastaj u tregu edhe shume manipulativ dhe joqendrueshem bindjeve dhe premtimeve te veta sidomos gjat ketij gjysviti te fundit. Tashme nuk e di a ke percjell Zeus, po u hy edhe ne koalicion me Partin Antishqiptare te Kosoves e cila ne krye e ka nje struktur e cila eshte pergjegjse per gati cdo disfat i kombit tone ne veri qe nga paslufta.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Zgjedhjet ne Kosove 2017

#5

Post by Zeus10 » Wed May 31, 2017 5:14 pm

IllyrianLegend wrote:
Wed May 31, 2017 10:14 am
Zeus10 wrote:
Tue May 30, 2017 9:34 pm
IllyrianLegend wrote:
Mon May 29, 2017 10:10 pm
Te dashur vllezer dhe motra. Edhe me pak se dy jave mbahen zgjedhjet ne Kosove. Doja ta dija si ja merr mendja juve per rezultatet e kesaj zgjedhje? Une perveti jom shume optimist qe partia e duhur dhe e drejt do dominon kesaj here!
Une do deshiroja Ramush Haradinajn, eshte prototipi i shqiptarit qe e do vendin e vet.

Edhe mu me ka pelqy. Po pastaj ndodhi rasti qe te takoja nje kusheri i cili punon ngusht me Dautin, vllaun i Ramushit dhe ai me tregoj disa, si te them, detaje te biznesit familjar te Ramushit. Pastaj u tregu edhe shume manipulativ dhe joqendrueshem bindjeve dhe premtimeve te veta sidomos gjat ketij gjysviti te fundit. Tashme nuk e di a ke percjell Zeus, po u hy edhe ne koalicion me Partin Antishqiptare te Kosoves e cila ne krye e ka nje struktur e cila eshte pergjegjse per gati cdo disfat i kombit tone ne veri qe nga paslufta.
Po Ilirjan e kam menduar dhe une, qe PD e Kosoves, mund te kete ne gjirin e saj, elemente qe per pushtet mund ti kene dhe do i shesin intetesat kombetare lehtesisht. Shtoji kesaj dhe eliminimet fizike te disa ikonave, te LDK-se, gjate dhe pas luftes, une jam shume mosbesues karshi atyre. Por, duke qene se une nuk i di detajet e politikes dhe kompromiset qe behen ne te, nuk do e them fjalen e fundit kunder tyre.
Gjithashtu nuk e di pse Haradinaj, kesaj rradhe vendosi te hynte me ta ne koalicion, ndoshta "tradhetia" e LDK-se qe hyri ne koalicion me PD-ne zgjedhjet e kaluara, duke lene aleatet e saj pabesisht.
Une nuk e di nese Ramushi eshte pasuruar me afera te dyshimta, por sinqerisht, do ja beja hallall nese neser kryeminister, e shkeput Kosoven nga thonjte e Serbise njehere e pergjithmone.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
IllyrianLegend
Regular Member
Regular Member
Posts: 91
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:55 pm
Gender: Male

Re: Zgjedhjet ne Kosove 2017

#6

Post by IllyrianLegend » Wed May 31, 2017 5:23 pm

Zeus10 wrote:
Wed May 31, 2017 5:14 pm

Po Ilirjan e kam menduar dhe une, qe PD e Kosoves, mund te kete ne gjirin e saj, elemente qe per pushtet mund ti kene dhe do i shesin intetesat kombetare lehtesisht. Shtoji kesaj dhe eliminimet fizike te disa ikonave, te LDK-se, gjate dhe pas luftes, une jam shume mosbesues karshi atyre. Por, duke qene se une nuk i di detajet e politikes dhe kompromiset qe behen ne te, nuk do e them fjalen e fundit kunder tyre.
Gjithashtu nuk e di pse Haradinaj, kesaj rradhe vendosi te hynte me ta ne koalicion, ndoshta "tradhetia" e LDK-se qe hyri ne koalicion me PD-ne zgjedhjet e kaluara, duke lene aleatet e saj pabesisht.
Une nuk e di nese Ramushi eshte pasuruar me afera te dyshimta, por sinqerisht, do ja beja hallall nese neser kryeminister, e shkeput Kosoven nga thonjte e Serbise njehere e pergjithmone.
Hallall do tja beja gjithkujt nese e kish shkeput Kosoven nga thojnte e Serbise (etj). Po une jom i mendimit, duke mar parasysh keta vitet qe jom duke percjellur politiken shqiptare sidomos ate ne Kosove, dhe menyren se si partia e tij ka drejtu pjeset e Kosoves qe kan pushtet, qe Ramushi nuk do te ndryshonte asgje. Madje edhe fakti qe u hy ne koalicion me keta partit qe e kan uzurpu kete shoqeri qe gati 20 vite, vetem ma forcon kete mendje.

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”