"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Bashkimit Evropian

Në këtë forum mund të diskutoni mbi politikën ndërkombëtare, atë të vendit ku ju jetoni, lidhja e saj me politikën shqiptare.

Moderator: Strokulli

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Bashkimit Evropian

#1

Post by Adriana » Fri Jun 26, 2009 4:24 pm

Image
Last edited by Adriana on Fri Jun 26, 2009 4:45 pm, edited 1 time in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Bashkimit Evropian

#2

Post by Adriana » Fri Jun 26, 2009 4:32 pm

Image

Vendet anetare te Bashkimit Evropian kane vendosur te shtyjne diskutimin per liberalizimin e vizave me Shqiperine

Perfaqesuesit e 27 vendeve kerkuan me shume kohe per njohjen me raportin mbi Shqiperine, duke e cilesuar si te pamjaftueshme kohen e percaktuar me pare. Sipas raportit te delegacionit te vezhguesve te Komisionit Evropian, Shqiperia nuk i permbush kriteret per heqjen e regjimit te vizave.Per kete arsye kane vendosur qe Shqiperia duhet te pergatitet perte paraqitur nje raport te dyte me afat deri ne 2013


Faleminderit
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Bashkimit Evropian

#3

Post by Adriana » Fri Jun 26, 2009 4:39 pm

Image

Anullohet sesioni për pranimin e Kroacisë në BE


Presidenca çeke e Bashkimit Evropian vendosi dje të mos thërrasë sesionin e negociatave për pranimin e Kroacisë në BE të planifikuar për nesër, sepse nuk ka asnjë kapitull të negociatave që mund të hapet apo të mbyllet për shkak të bllokadës sllovene ndaj negociatave.

''Presidenca çeke shpreh keqardhjen se përkundër përpjekjeve të shumta nga ana e Komisionit Evropian, nuk është bërë përparim në negociatat e pranimit'', deklaroi një burim i presidencës.

Kjo është hera e parë që kur Kroacia filloi negociatat në tetor të vitit 2005 që nuk mbahet një sesion pranimi gjatë një gjashtëmujori të presidencës së BE-së.

Sllovenia po bllokon 13 kapitujt e negocimit, nëntë nga të cilat janë gati për hapje dhe katër për mbyllje, si gjithmonë me të njëjtin shpjegim, që me dorëzimin e dokumenteve të Kroacisë për në BE paragjykohet çështja e demarkacionit kufitar.

''Mosmarrëveshja e kufirit mbetet një çështje dypalëshe që vetëm Sllovenia dhe Kroacia mund ta zgjidhin'', deklaroi presidenca çeke, duke shtuar se mungesa formale e përparimit në negociata nuk pasqyron përparimet aktuale të Kroacisë.


Faleminderit
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Bashkimit Evropian

#4

Post by ALBPelasgian » Thu Jul 02, 2009 4:16 pm

BE - ja po pervijon nje politike te posher. Dhe nuk ka ndryshe sesi te behet. Por, me e keqja eshte se politikanet tane nuk e dine sesa eshte e poshter BE-ja. Poshtersi them meqe BE-ja po luan me dy standarte: ne njeren ane Serbise po i liberalizohen visat, kurse Shqiperise jo.

Serbia eshte shteti me kercenues, me ekspansionist dhe ka aspirata kriminale si ne te shkuaren, ashtu edhe ne te tashmen edhe te ardhmen.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#5

Post by Sally » Thu Jul 02, 2009 7:53 pm

Ne BE nuk futesh me mik, plotesohen kushtet dhe futesh.
Nuk mund te hapen dyert e Be ashtu qysh mundt te mendoni, ne fillim duhen plotesuar disa kushte, sic i kan plotesuar te gjitha shtetet ashtu duhet ti plotesojm dhe ne, po jo duke folur ky eshte i keq e ky eshte mire, me mire te shikojm veten tone pastaj te flasim per te tjeert. Ne ''BE'' duhet te futemi ne qoftese nuk deshirojm te mbetemi prone Amerikanit per gjithe jeten ( me thoni kush koloni e Amerikanit eshte mire sot?), se shume flitet ne Evrop qe qellimi Amerikanit eshte te ket nje baz te forte ne Evrope dhe kete deri tani mund ta ket nga zonat tona,(baz e cila mund ti sherbej ne vitete ardhura, ashtu sic i sherbeu dhe Izraeli, per te studjuar shtete qe i interesonin), Po te shikojm me vemendje harten e evpropes, eshte vendi me i shkelqyer qe mund te ket Amerikani per baze, (zemra evropes), shikoni dhe harten ku ndodhet Izrael dh Kuvajt ( me ngjyr te kuqe), dy bazat qe amerikani perdori per kaq vite te studionte shtetet fqinj (qe sot ne ditet tona e dime se cfar beri me ato shtete).

ImageImage

Kete gje evropa ka vite qe ka e kuptuar, prandaj dhe ngul kemb qe Shqiperia me Kosoven duhen futur patjeter ne BE, po dora e amerikanit gjithmon sjell trazira (per interesin etij), dhe ne mbetemi gjithmon mbrapa.Kete gje Evropa e ka kuptuar prap nga vine trazirat dhe mos plotesimi i kushteve per ne BE. Prandaj mos kujto se Evropa ja paska me dy fytyra Shqiperis, po e kunderta qe Shqiperia ndodhet ne dy duar ne keto vite, prandaj kemi dhe crregullime qe nuk bejm dot perpara.
Last edited by Sally on Sun Jul 26, 2009 12:37 pm, edited 1 time in total.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 991
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Bashkimit Evropian

#6

Post by Hymniarber » Thu Jul 02, 2009 8:16 pm

[quote="Sally"]Ne BE nuk futesh me mik, plotesohen kushtet dhe futesh.
Nuk mund te hapen dyert e Be ashtu qysh mundt te mendoni, ne fillim duhen plotesuar disa kushte, sic i kan plotesuar te gjitha shtetet ashtu duhet ti plotesojm dhe ne, po jo duke folur ky eshte i keq e ky eshte mire, me mire te shikojm veten tone pastaj te flasim ...../quote]

Çeshte e verteta, Europa nuk eshte luajale, perdor standarte te ndryshme per shtete te ndryshme. Nxitoi te fuste kur i interesonte Rumanine dhe Bullgarine ne gjirin e saj megjithese korrupsioni atje ishte i perbindshem, nxitoi te liberalizonte vizat me Serbine megjithese Serbia nuk ka firmosur MSA-ne, nxitoi ti quante zgjedhjet ne Shqiperi jashte standarteve, kur nuk dhane asnje arsye per kete.
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#7

Post by Sally » Thu Jul 02, 2009 8:40 pm

Hymniarber wrote:
Sally wrote:Ne BE nuk futesh me mik, plotesohen kushtet dhe futesh.
Nuk mund te hapen dyert e Be ashtu qysh mundt te mendoni, ne fillim duhen plotesuar disa kushte, sic i kan plotesuar te gjitha shtetet ashtu duhet ti plotesojm dhe ne, po jo duke folur ky eshte i keq e ky eshte mire, me mire te shikojm veten tone pastaj te flasim ...../quote]

Çeshte e verteta, Europa nuk eshte luajale, perdor standarte te ndryshme per shtete te ndryshme. Nxitoi te fuste kur i interesonte Rumanine dhe Bullgarine ne gjirin e saj megjithese korrupsioni atje ishte i perbindshem, nxitoi te liberalizonte vizat me Serbine megjithese Serbia nuk ka firmosur MSA-ne, nxitoi ti quante zgjedhjet ne Shqiperi jashte standarteve, kur nuk dhane asnje arsye per kete.Po plotesisht dakord, dhe kete Europa e ka ndjer jasht mase thelle ne ekonomin e tyre, futjen e Rumanis,dhe Bullgaris. Po ama mos te harrojm se dhe ne na eshte dhene rasti tre here per plotesimin e kushteve dhe nuk kemi dale mire. Dakord, pranoj qe ne ate shtet ekziston nje korrupsion, po ama nuk eshte pjesa me e madhe e popullesis, ja veshtro sa % e popullesis eshte e punesuar tek ata, dhe sa % e popullesis eshte i punesuar tek ne( pika kryesor ne listen e plotesimit te kushteve per hyrje ne BE). Duke mos harruar qe dhe Politikanet e ketyre shteteve luaj nje rol te madh, kan levizur cdo veprim per te arritur ate qellim, ndersa Politikanet tane jane te lekundur ( gje qe mbase ndikon Amerikani, sic mendojn Europianet).
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 991
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Bashkimit Evropian

#8

Post by Hymniarber » Thu Jul 02, 2009 8:54 pm

Sally wrote:
Hymniarber wrote:
Sally wrote:Ne BE nuk futesh me mik, plotesohen kushtet dhe futesh.
Nuk mund te hapen dyert e Be ashtu qysh mundt te mendoni, ne fillim duhen plotesuar disa kushte, sic i kan plotesuar te gjitha shtetet ashtu duhet ti plotesojm dhe ne, po jo duke folur ky eshte i keq e ky eshte mire, me mire te shikojm veten tone pastaj te flasim ...../quote]

Çeshte e verteta, Europa nuk eshte luajale, perdor standarte te ndryshme per shtete te ndryshme. Nxitoi te fuste kur i interesonte Rumanine dhe Bullgarine ne gjirin e saj megjithese korrupsioni atje ishte i perbindshem, nxitoi te liberalizonte vizat me Serbine megjithese Serbia nuk ka firmosur MSA-ne, nxitoi ti quante zgjedhjet ne Shqiperi jashte standarteve, kur nuk dhane asnje arsye per kete.Po plotesisht dakord, dhe kete Europa e ka ndjer jasht mase thelle ne ekonomin e tyre, futjen e Rumanis,dhe Bullgaris. Po ama mos te harrojm se dhe ne na eshte dhene rasti tre here per plotesimin e kushteve dhe nuk kemi dale mire. Dakord, pranoj qe ne ate shtet ekziston nje korrupsion, po ama nuk eshte pjesa me e madhe e popullesis, ja veshtro sa % e popullesis eshte e punesuar tek ata, dhe sa % e popullesis eshte i punesuar tek ne( pika kryesor ne listen e plotesimit te kushteve per hyrje ne BE). Duke mos harruar qe dhe Politikanet e ketyre shteteve luaj nje rol te madh, kan levizur cdo veprim per te arritur ate qellim, ndersa Politikanet tane jane te lekundur ( gje qe mbase ndikon Amerikani, sic mendojn Europianet).

Arsyeja kryesore qe Shqiperia kerkon te futet ne Europe jane arsyet ekonomike, ku punesimi eshte me kryesori. Nese Shqiperia do te arrinte ti punesonte shqiptaret vete atehere ku do te ishte interesi i hyrjes ne Europe? Vete ky standart eshte nje preteks per te mos ta futur Shqiperine atje, dhe une mendoj se arsyeja e vertete eshte qenja muslimane e nje pjese te popullsise shqiptare, te tjerat jane vecse pretekse.
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#9

Post by Sally » Thu Jul 02, 2009 10:13 pm

Arsyeja kryesore qe Shqiperia kerkon te futet ne Europe jane arsyet ekonomike, ku punesimi eshte me kryesori. Nese Shqiperia do te arrinte ti punesonte shqiptaret vete atehere ku do te ishte interesi i hyrjes ne Europe? Vete ky standart eshte nje preteks per te mos ta futur Shqiperine atje, dhe une mendoj se arsyeja e vertete eshte qenja muslimane e nje pjese te popullsise shqiptare, te tjerat jane vecse pretekse.


Dakord qe Shqiperia ka ate arsyje ekonomike, po ama Europa kerkon qe mos te lejoj me te perseritet ajo qe ndodhi me Rumanin, dhe Bullgarin (shtete shume te varfera), dhe moren rrugen ne Europe qe diten e pare kur u hapen rruget, punonin per 10-20 euro ne dite ( gje qe eshte shume cmim i ulet per nje puntor), lindi nje treg i zi pune ne europe, aty ata (EU)ndryshuan plane, pranadaj me kete mesim ata tani kerkojn qe ta ndihmojn shtetin pa u hapur rruget , keshtu qe dhe populli mos te dali qe diten e pare, se ne qofetese rregullohen kushtet ne ate shtet jo te gjith duan te dalin. Kete kerkon Europa tani qe te bej, po nuk me duket ceshtja Muslumane ne mes, jo, sepse ketu eksistojn me miliona, vetem ne Gjermani jane 3-4 milion Turq ne levizje, pa llogaritur shetet e tjera keshtu qe nuk e kan per fene Muslumane.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#10

Post by Sally » Thu Jul 02, 2009 10:44 pm

During the Revolutions of 1989, communist rule was overthrown and Poland became what is constitutionally known as the "Third Polish Republic". Poland is a unitary state, made up of sixteen voivodeships (Polish: województwo). Poland is also a member of the European Union, NATO and the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD).

Nel 1989, le prime elezioni parzialmente libere dopo la Seconda Guerra Mondiale, si conclusero con il movimento per la libertà che vinse contro il partito comunista. Nel 1999 la Polonia è stata ammessa alla NATO. Dal 1º maggio 2004 la Polonia è Stato membro dell'Unione europea.

ne NATO kan hyre ne 1999,
Dhe qe kan hyre ne BE ne 1- maj -2004 akoma ndihet ekonomia e dobet e tyre, sidomos qe punojn dhe pune te zese ne europ, po ka disa muaj qe jan hapur zyra per vende pune, ne menyre qe mos te perdoret ekonomia e zeze.
Mos te diskutojm Rumani, Bullgari qe jan me alarmante....


Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 991
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Bashkimit Evropian

#11

Post by Hymniarber » Thu Jul 02, 2009 11:51 pm

Sally wrote:
Arsyeja kryesore qe Shqiperia kerkon te futet ne Europe jane arsyet ekonomike, ku punesimi eshte me kryesori. Nese Shqiperia do te arrinte ti punesonte shqiptaret vete atehere ku do te ishte interesi i hyrjes ne Europe? Vete ky standart eshte nje preteks per te mos ta futur Shqiperine atje, dhe une mendoj se arsyeja e vertete eshte qenja muslimane e nje pjese te popullsise shqiptare, te tjerat jane vecse pretekse.


Dakord qe Shqiperia ka ate arsyje ekonomike, po ama Europa kerkon qe mos te lejoj me te perseritet ajo qe ndodhi me Rumanin, dhe Bullgarin (shtete shume te varfera), dhe moren rrugen ne Europe qe diten e pare kur u hapen rruget, punonin per 10-20 euro ne dite ( gje qe eshte shume cmim i ulet per nje puntor), lindi nje treg i zi pune ne europe, aty ata (EU)ndryshuan plane, pranadaj me kete mesim ata tani kerkojn qe ta ndihmojn shtetin pa u hapur rruget , keshtu qe dhe populli mos te dali qe diten e pare, se ne qofetese rregullohen kushtet ne ate shtet jo te gjith duan te dalin. Kete kerkon Europa tani qe te bej, po nuk me duket ceshtja Muslumane ne mes, jo, sepse ketu eksistojn me miliona, vetem ne Gjermani jane 3-4 milion Turq ne levizje, pa llogaritur shetet e tjera keshtu qe nuk e kan per fene Muslumane.
Popullsia e Shqiperise eshte aq e vogel, sa impakti i saj ne tregun e punes ne Europe do te jete fare i paperfillshem, dhe sikur gjithe popullata ta lere Shqiperine. Por Europa nuk do, shqiptaret jane "kafsha e perbuzur myslimane" qe nuk duhet te qendroje perbri "europianit te civilizuar te krishter".
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Bashkimit Evropian

#12

Post by Patush » Fri Jul 03, 2009 3:00 am

Adriana wrote:
Image


Ku e more kte harte ? nuk mujte me gjet ndja nji ma te re.

Na e bane Kosoven bashke me mal te zi serbi.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Bashkimit Evropian

#13

Post by Patush » Fri Jul 03, 2009 3:17 am

Nuk ashte tjeshte pune plotesimit te kushteve sepse po te ishte keshtu atehere greqia jo qe si pat plotesuar kushtet kur u pranua por ajo adhe sot nuk i ploteson madje ajo i thyen kushtet me fondamentale ndaj te drejtave te njeriut.


Por neve vete e kemi fajin te cilet vazhdojme ti lejojme qe te na quajne turq dhe te jostifikohen masakra me prapagande te tille. Kroatet kan kryer krime ndja serbeve dhe boshnjakeve ne mase por ato nuk i perket kushe dhe nuk munden serbet te propagandojne ndaj tyre sepse nuk kan ku te kapen, shoqeria Evropiane ashte e zhytur ne injorance dhe Shqiptaret gabojne qe mundohen te arsyetohen me kete bushter te vjeter.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#14

Post by Sally » Fri Jul 03, 2009 10:07 am

Patush wrote:
Adriana wrote:
Image


Ku e more kte harte ? nuk mujte me gjet ndja nji ma te re.

Na e bane Kosoven bashke me mal te zi serbi.

Pak e veshtir tani me keto harta, se lemsh po behen duhen hapur syte mire :o
Last edited by Sally on Fri Jul 03, 2009 10:28 am, edited 1 time in total.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Bashkimit Evropian

#15

Post by Sally » Fri Jul 03, 2009 10:19 am

Po meqe Europa qenka bushter kush nuk eshte bushter Amerika? ( qe shkon te shetet e tjera per te ndihmuar dhe perdor gjithmon te njejten teori A_MER_IK ), nuk kan qen budallenje ata qe prej vitesh e therasin keshtu.
Mos te flasim sipas vendit qe po na jep buke, po te rim shtrembet e te flasim drejt!
Po te flasim sipas politikes se shteteve ku jetojm ne (emigrantet) atehere Shqiperia duhet te ndahet ne 5 pjese,(5 kontinente).
Ne nuk duhet te flasim sipas politikes se shteteve ku jetojm, po sipas politikes qe i intereson me mire Shqiperis, se ne fund te fundit ne flasin dhe japim mendime, po ama me shume kete qeshtje po e vuajn Ata qe jetojn kete gjendje ne Shqiperi.
Prandaj le te shpresojm qe Shqiperia ploteson kushtet e BE kete kater/vjecar.Ja dhe nje arsye pse Shqiperia duhet te jet me BE, shikoni skeden ku ka gjetur me shume mbeshtetje populli yne, shikoni dhe me vemendje nga kush shtete vijn te ardhurat me te medha nga emigrantet tane....

Dërgesat e emigrantëve sipas shteteve:% ndaj Mesatarja % ndaj shumës

nr (euro) Image

Argjentinë 0.1 563 0.0

Austri 0.3 189 0.0

Australi 0.1 1,855 0.1

Belgjikë 0.8 3,706 2.2

Kanada 0.6 812 0.4

Zvicër 0.2 2,416 0.3

Çeki 0.0 1,933 0.1

Gjermani 1.8 1,483 2.1

Francë 0.6 681 0.3

Britani e Madhe 5.1 1,812 7.1

Greqi 45.1 1,094 37.7

Kroaci 0.0 1,500 0.1

Hungari 0.1 3,479 0.2

Itali 40.0 1,498 45.8

Kosovë 0.1 786 0.1

Maqedoni 0.1 50 0.0

Holandë 0.1 743 0.1

Norvegji 0.1 805 0.0

Arabi Saudite 0.1 403 0.0

Mali i Zi 0.1 966 0.1

Suedi 0.0 2,013 0.0

SHBA 4.3 964 3.2

Total 100.0 1,310 100.0

Burimi: Banka e Shqipërisë
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Politikë ndërkombëtare”