"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

E gjeni dot....

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

E gjeni dot....

#1

Post by Adriana » Thu Jan 12, 2017 2:57 pm

A mund ta gjeni ku duhet qeshur me kete lajme?

Image
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: E gjeni dot....

#2

Post by Mallakastrioti » Thu Jan 12, 2017 6:07 pm

Eshte qesharake te perdoresh zinxhire (makine) ne 5 cm debore, pasi eshte trashesi e paperfillshme per nje automjet... Pastaj mjafton nje mjet pastrues dhe brenda pak minutave rruget jane te pastruara dhe pa problem qarkullimi meqenese qenka kaq problematike nje 5cm debore :)
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: E gjeni dot....

#3

Post by Adriana » Thu Jan 12, 2017 6:41 pm

Mallakastrioti wrote:Eshte qesharake te perdoresh zinxhire (makine) ne 5 cm debore, pasi eshte trashesi e paperfillshme per nje automjet... Pastaj mjafton nje mjet pastrues dhe brenda pak minutave rruget jane te pastruara dhe pa problem qarkullimi meqenese qenka kaq problematike nje 5cm debore :)

-bravo-
Pikes i ke rene Mallkastrioti, dhe aq me teper kur behet fjala per ne kryeqytet, qe levizjet jane te shumta, edhe ne video rruget dukeshin sikur kishte rene shi, pra debora nuk pati mundesine te shtrohesh as nje minute mbi asfalte... jo me te perdornin zinxhiret -hahaha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: E gjeni dot....

#4

Post by Sally » Sat Feb 25, 2017 8:14 pm

Kjo shtepi ka nje problem, e dalloni dot?


Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: E gjeni dot....

#5

Post by Prespar » Sat Feb 25, 2017 8:35 pm

drive way that leads into garage

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: E gjeni dot....

#6

Post by Sally » Mon Feb 27, 2017 12:44 am

Prespar wrote:
Sat Feb 25, 2017 8:35 pm
drive way that leads into garage


E sakte :D


Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Humor”