"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Barsaleta dhe grimca humori

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Barsaleta dhe grimca humori

#1

Post by Hymniarber » Sat Jul 04, 2009 12:13 pm

PIJANECET DHE UFO-t

Dy pijanece ne lokal vijne UFO-t dhe i marrin me vete.

Pse na moret?- i pyesin pijanecet.

Per te studiuar trurin e zgjuarsin e toksorve.

Na vjen keq, por ne rradhe te pare meqense ne keni zgjedhur ne per kete studim do ishte e mira te studionit inteligjencen tuaj. :lol: -lol-
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#2

Post by Aulona » Sat Jul 04, 2009 5:30 pm

Sa per Gerdecin aq te trash jemi ne shqiptaret dhe popullsia rurale me ne vecanti, sa qe e votuan prap Salen, se fshatari na Gerdeci nuk u trushtua se ju prish shtepia e tij ne Gerdec, por u gezua se ju shkatrrua shpia e gjitonit(komshiut) bashk me te tijen dhe s'humbi gje dmth.

^^hahhahahhahahah kjo ishte nje koment tek nje nga videot, dhe shume e drejte mbi karakterin tone. -lol-

Po tregoj nje barcalete:

Ne kohen e Turqise dy merceare ne ushtrine Osmane u shquan per trimerine e tyre dhe qe me taktiken gjtihashtu fituan nje beteje. Sulltani e morri vesh kete dhe i ftoi ne pallatin e tij, tu jepte shperblim.

-Ne fillim fut te parin e i thote-Me c'fare te te shperblej?
-I thote i pari: Vetem me jep disa koke dhene qe kur te kthehem ne shtepi te kem me ca te ushqej femijet.
-I thote sulltani: E bere qofte, sa te mbarosh afatin e ke nje kope me dhene.

Futet i dyti, dhe Sulltani i ben po te nejten pyetje.

-Une i thote i dyti nuk dua gje.
-Sulltani habitet qe si ky ishte kaq me i mire se i pari!
-Vetem dua qe ato qe i dhe atij te parit, mos t'ja japesh.

E keshtu ka qene historia jone qe ne ato kohera e deri tani. -haha-
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#3

Post by Sally » Sat Jul 04, 2009 6:51 pm

Djali dhe shitesi


Nje djal shkoi te blinte nje papagall.Kur arriti ne dyqan,pa dy papagaj te cilit ishin ne nje kafaz.Njeri prej tyre po kendonte dhe djalit i pelqeu dhe vendosi ta blinte.Ai i tha shitesit:-Sa kushton papagalli qe kendon? -Ata shiten te dy bashke - u pergjigj shitesi.-Po pse ?-u cudit djali.-Sepse papagalli qe nuk kendon eshte kompozitori-i tha shitesi -hahaha- -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#4

Post by Patush » Sun Sep 27, 2009 8:50 pm

Sekretarja

U jep mesuesi nje teme hartimi nxenesve, Tema qe kan per te shkruar.. ishte : Cfare do te beje po te ishe udheheqes?
Te gjithe po shkruanin vetem njeri jo . E pyet mesuesi.. ti pse nuk shkruan ?
Po pres te me vije sekretarja.


Fati i Njeriut
Historia e FAtit te Njeriut


Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

Do të jesh gomar, do të punosh prej mëngjesit e gjer në mbrëmje.
Do të bartësh në shpinën tënde çdo gjë që të ngarkojnë dhe do të
Jetosh 30 vjet.

Ndërsa gomari u përgjegj:
Le të jetë sipas dëshirës Tënde Zot i nderuar, por ... 30 vite janë shumë, a nuk është më mirë të jenë 10?

Zoti dëgjoi lutjen e gomarit dhe e bëri të tillë. ( -20)

-------------------------------------------------------------------------------------

Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

Do të jesh qen. Do të ruash shtëpinë e njeriut. Do të hash çka të japin dhe do të jetosh 25 vite.

Dhe qeni u përgjegj:

Le të jetë dëshira Juaj Zot, por ..... 25 vite janë pak si shumë. A nuk është më mirë 10?

Zoti aprovoi lutjen e tij dhe e bëri të tillë. ( -15 )

-------------------------------------------------------------------------------------

Më tej krijoi Zoti majmunin dhe i tha:

Do të jesh majmun. Do të kërcesh prej dege në degë dhe bësh majmunllyqe për argëtimin e rrethit tënd dhe do të jetosh 15 vite.

Majmuni u përgjegj:

Letë jetë dëshira Juaj Zot, por ..... 15 vite janë pak si shumë.
A nuk është më mirë 5?

Zoti aprovoi lutjen e majmunit dhe e bëri të tillë. ( -10)

-------------------------------------------------------------------------------------

Më në fund Zoti e krijoi njeriun dhe i tha:

Do të jesh njeri, krijesa më intelegjente në tokë. Të të zotërosh me botën dhe me çdo gjë në te, përveç me gruan. Këte nuk do ta arrish kurrë. Do të jetosh 30 vite.

Dhe njeriu iu përgjegj:

Të falenderoi shum dhe letl jetë dëshira yte o Zot, por ... 30 vjet janë pak. A nuk kisha mundur ti shtoi edhe ato 20 që nuk i deshi gomari, 15 që i refuzoi qeni dhe 10 që nuk i deshi majmuni?

Ia plotësoi Zoti dëshirën njeriut dhe e krijoi të tillë. ( 30 + 20 + 15 + 10 = 75 ! )
-------------------------------------------------------------------------------------

Prandaj njeriu jeton 30 vite si njeri.

Pastaj martohet dhe jeton 20 vite si gomar, duke punuar prej mëngjesit gjer në mbrëmje dhe duke bartur në shpinën e tij barrën e tërë familjes.

Pastaj shkon në pension dhe jeton 15 vite si qen, duke e ruajtur shtëpinë dhe duke ngrënë atë që ia japin.

Dhe në fund, jeton edhe 10 vite si majmun, duke kërcyer nga banesa në banesë të fëmijëve të vet për të argëtuar nipërit e vet
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#5

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:26 pm

Treni

Tre persona arrijne te stacioni i trenit, por treni ish nisur. Vrapojne dhe dy te paret arrijne te hipin ne ecje e siper, ndersa i treti nuk arrin te hipe, por fillon te qeshe me te madhe. I thote nje kalimtar: Me falni, por ju nuk duhet te qeshni se nuk arritet te hipni ne tren ndersa shoket po. E si te mos qesh kur ai qe duhet te hipte ne tren jam une, se ato te dy vetem sa do te me percillnin mua.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#6

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:27 pm

Mitingu

Dy te semure psikik ne spital degjojne zhurmen e njerezve qe po benin miting ne rruge dhe vendosin qe edhe ato te bejne miting. Vihen ne radhe njeri pas tjetrit dhe vazhdojne te sillen neper dhome, papritur ai qe ish-mbrapa i gjuan me shuplake tjetrit. Ai kthehet dhe e pyet: Kush gjuajti? Ec or byrazer se nuk e merr vesh kush, miting hesapi.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#7

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:28 pm

Rruga

Nje grua e moshuar i afrohet policit te komunikimit dhe e pyet: - Ju lutem, a mund te me tregoni se cila rruge me shpie me se shpejti deri ne spital? - Kalo neper kete shesh symbyllazi dhe do te jesh atje brenda pese minutave.
Last edited by Sally on Sat Feb 27, 2010 12:46 pm, edited 2 times in total.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#8

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:29 pm

Origjina

Pyet profesori nje nxenes:
Si quheni?
Moisi, i pergjigjet nxenesi.
Emer i bukur thote profesori, nga Bibla.
Jo jam nga Mirdita, ia kthen nxenesi.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#9

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:32 pm

Emri

Na ishte njehere nje djalosh.
Ai takon nje plak te moshuar udhes dhe plaku i thote:
Djalosh, si e ke emrin?
Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si te babait tim!
Atehere plaku me padurim pyet perseri: po si e ka babi yt emrin?
Djaloshi qeshet dhe thote: ashtu si emrin im!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#10

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:33 pm

Aventura

Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit. Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin. Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det. Hidhet i pari, vdes, i dyti, vdes, i treti po ashtu, etj.. vete i katerti dhe i thote shokeve: "O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#11

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:35 pm

Djali i vogel

Nje djalit te vogel i kishin humbur 1 euro dhe fillonte te qante dhe nje kalimtar i thote: mos qaj se te jap une 1 euro, por ai filloi te qante me shume kur i thote ky kalimtari. Po ti pse po qan, ai i tha eh, sikur mos te me kishin humbur 1 euro tash do ti kisha dy.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#12

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:38 pm

Cifuti


Kur zoti krijoi Cifutin e pyeti: “Cfare mrekullie kerkon?

Cifuti i kerkoi: “Dua shume qumesht.” Dhe keshtu u be.

Pas shume ditesh zoti kaloi ne te njejtin vend, e pyeti perseri cifutin: “A eshte i mire te pakten qumeshti yt?”
Cifuti u pergjigj : “Provoje pak!” Zoti provoi qumeshtin..
”Ke te drejte i shkelqyer. Tani me thuaj, deshiron ndonje gje tjeter?”

Cifuti u pergjigj duke qeshur: “Po, dua 4 franga, per qumeshtin qe pive!”
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#13

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:39 pm

Tavlla

Njeri banonte ne katin e dyte dhe del ne dritare per te pire cigare. Kur mbaron cigaren e hedh nga dritarja jashte mirepo i bie njerit ne koke, i cili thote: Po ti o s’ke tavell ne shtepi?

I pergjigjet: Pse s’te doli cigarja ty, e dashke me tavell kokes?
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#14

Post by Sally » Sat Feb 27, 2010 12:40 pm

Devolliu

Ne nje koncert ne Milano ne orkester ishte dhe nje shqiptar nga Devolli qe i binte pianos. Pasi filloi shfaqja degjohet nje ze nga publiku qe bertet : -O Devolli. Dhe kjo perseritet disa here. Pasi mbaron shfaqja shkon devolliu dhe takon kete. E pyet nga je dhe ky i thote shqiptar. Po njihemi gje e pyet? Jo i thote ky. Po nga e more vesh qe jam devolli. I thote ky tjetri: -Kur u ulen pianistet e tjere afruan karrigen te pianoja, kurse ti u ule njehere dhe afrove pianon prane vetes.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#15

Post by alfeko sukaraku » Sat Feb 27, 2010 5:29 pm

Hymniarber wrote:PIJANECET DHE UFO-t

Dy pijanece ne lokal vijne UFO-t dhe i marrin me vete.

Pse na moret?- i pyesin pijanecet.

Per te studiuar trurin e zgjuarsin e toksorve.

Na vjen keq, por ne rradhe te pare meqense ne keni zgjedhur ne per kete studim do ishte e mira te studionit inteligjencen tuaj. :lol: -lol-
:lol:

ke filluar te merresh me barcoleta eeeeeeeeeeeeeeee. qe kur keshtu?
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Post Reply

Return to “Humor”