Page 2 of 3

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Sat Feb 27, 2010 5:32 pm
by alfeko sukaraku
gruaja shofere:

gruaja- i dashur ,makin nuk ndizet se ka marre uje karbilateri.

burri- ohuuu ku mer vesh ti nga karbilateri? me thuaj ku e ke parkuar qe te vete te shohe se c ka?

gruaja- ne pishine!!!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Sat Feb 27, 2010 5:35 pm
by alfeko sukaraku
nderlidhsi ajrore- celulari

sapo kishin dale nderlidhsat ajror edhe burri kishte bler nje te tille.Ai vjen ne shtepi edhe futet ne banje duke e porisitur gruan ti vej per te ngrene.

Nga banja hap nderlidhsin ajror(celularin) edhe merr numrin e shtepis edhe e trash zerin duke i thene "surprajz"..nga ana tjeter degjohet gruaja me ze pak si te mbytur: "mbylle mbylle , do te mare une me vone.ka ardhur ai trapi edhe eshte ne banjo"!!

:lol:

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Tue May 17, 2011 2:05 pm
by CERMENIKASI
Para disa kohesh,nji djalosh malësor ishte martue dhe mbas disa ditëve i mbushet mendja me shetit me nusen.
E pregadit kalin dhe i hypin të dy mirpo kali u segëlldis sepse pesha ishte e madhe ,malësori ishte si dif dhe nusja besa nuk ishte dhe ajo aq e dobët.Si u segëlldis kali,ra nusja n'tokë.
Malësori zbriti prej kalit dhe i u avit kalit ke koka dhe i bërtiti :-NJA!
Përsëri i hypën kalit por ay prap e bani nusen me ranë n'tokë.Malësori edhe kësaj radhe i zbriti kalit dhe i bërtiti ke veshi:-DY!
Për të tretën herë i hypën kalit por edhe njiherë kali e bani me ranë n'tokë.
Malësori zbriti prej kalit dhe i tha ke veshi:-TRE!
Menjiherë e nxorri ravolen dhe shtiu n'krye të kalit .Kali cofi n'vend!
Nusja ashtu siç ishte n'tokë po e shikon burrin e vet me fryk të madhe por nuk ju durue pa i folë:
-O burrë,po a u tranove, qysh na e myte kalin bre....!!!?
Malësori nuk bzani por i u avit nuses dhe i bërtiti me të madhe ke veshi:-NJAAAA!!!!!! -lol-

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Tue May 17, 2011 8:40 pm
by CERMENIKASI
Gjatë sundimit italian,nji oficer italian gjindeshe në nji kafene dhe i lëshon sytë ke nji Shqiptar i cili ishte i veshun shumë më mir sesa të tjerët që gjindeshin aty.Oficeri avitet pranë tij bashkë me përkëthyesin që kishte me vete.
Oficeri italian e pyet:
-A di italisht?
-Jo thotë Shqiptari
-A di anglisht?
-Jo
-A di frëngjisht?
-Jo
-Cudi,mendova që sëpaku njanën prej këtyne gjuhëve ta dishit
Shqiptari fillon dhe e pyet oficerin:
-Zotni a di ti shkodranisht?
-Jo
-A di ti elbasançe?
-Jo
-A di ti vlonjakçe?
-Jo
-Eu,thotë Shqiptari ti nuk njifke asnji nga gjuhët kryësore të mbarë botës!!!!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Fri Jul 15, 2011 11:25 pm
by CERMENIKASI
Nji serb që urrente shumë Shqiptarët shkon i drejtohet Perendisë:
serbi:-Perendi,të lutem shumë duhet të bajsh diçka kundër popullit shqiptar sepse ata janë njerëz të këqinj dhe nuk na lanë rehat.
Perendia:-Unë nuk kam ndo nji lajm për ketë që po më thue ti!
serbi:-Perendi,unë jam njeri besimtar,nuk gënjej ,çdo të dielë shkoj në kish,duhet të më besojsh.
Perendia:-Po mir,po çfar tu baj atyne??
serbi:-Perendi,lëshoju nji tërmet të madh dhe bani që të mos e dinë se ku janë
Perendia:-Mir pra do shofim
Mbas dy tri ditëve bie nji tërmet në midis të Serbisë dhe nuk ngelet as nji shtëpi apo ndërtesë në kamb,vriten shumë njerëz...
serbi shkon përsëri ke Perendia shumë i zemruem dhe i thotë:
-O Perendi por çfar bane kështu?
Perendia-Si çfar bana?,a nuk më the me lëshue tërmet ke Shqiptarët?
serbi:-Po ti e ke lëshue tërmetin mu në midis të Serbisë dhe na ke damtue sa s'tregohet!!!
Perendia:-Po jo more,po shife hartën që kam këtu ,aty ku ka ranë tërmeti këtu shkruen SHQIPERI !!! dhe jo Serbi.
Ik tashti e mos të shof ma këndej. -haha-

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Thu Aug 18, 2011 10:55 pm
by CERMENIKASI
Si ban Turku kur bie n'ujë??????


OLLDUM BOLLDUM!! -hahaha- !!!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Sun Nov 20, 2011 11:06 pm
by CERMENIKASI
Dikur në nji katund të madh me mbi 600 shtëpi jetonte nji plak me të shoqen.Ata kishin dy vajza që ishin të martueme po në at katund.Njani dhandërr merreshte me punimin e tjeg'llave ndërsa tjetri prodhonte bostana në sasi të madhe.
Nji ditë , plaku i thotë grues:
-Oj plakë,po shkoj me i pa dhanduerrët sesi i kanë punët .
Sëpari shkoj ke ay që bante tjegulla,u përshëndet me të dhe e pyeti:
-Ho more si po të shkon puna?
-Eh more babëgjysh,mir mir ,ja shif sa tjegulla kam ba këtu por ama me ba vaki që sot bie shi PER MUE DO TE JETE VDEKJE.
-Mos u mbërzit se ka me u ba mir thotë plaku.
Mbas pak niset plaku dhe shkon në muhallën e poshtme të katundit ke dhandërri tjetër.
-O dhandërr puna e mbarë.
-Mbarë paç i thotë "bostanxhiu" që ishte tu prashit n'arë.
-Si i ke punët? ,i thotë plaku.
-Vallahi,more babëgjysh jo keq por bostani ka nevoj për ujë dhe me ba vaki që s'bie shi edhe sot do të JETE VDEKJE PER MUE.
-Mos u mbërzit i thotë plaku se ka me u ba mir.
Mbasi ndit pak aty ke dhandërri,plaku kthehet në shtëpi.
Grueja e pyet plakun:
-Ho mor plak po si ishin dhanduerrt?
-Plakë ndërgjo ,thotë plaku,ranka shi s'ranka shi neve sot njanin dhandërr kemi me e qa!!!!!!!!! -haha-

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Thu Dec 15, 2011 3:02 pm
by Sally
Dy budallenj lexonin gjithmon emrat e te vdekureve ne shtylla . nje dite njeri i thot shokut:ore, kam lexuar gjith ato emra po....emrin tim se kam lexuar ansjeher. Pas disa ditesh shoku lexon emrit e shokut tjeter dhe thot:po ky budallai sot qe i doli emri i tij , nuk erdhi !!... :lol:

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Wed Jan 04, 2012 2:05 pm
by Adriana
Cdo jave nje shqiptar kthehej nga greqia per ne shqiperi me biciklete dhe me dy.. thase te vegjel ne shpine...
Sapo do kalonte doganen te hynte ne token shqiptare e ndalon doganjeri...
cke aty brenda te thaset?
rere eshte i thote shqiptari...
doganjeri nuk besonte dhe e kontrollon.ne te vertete ishte rere...
pas nje jave prape e njejeta gje...
kontrollon prape po nuk gjene gje te dyshimte...
cdo jave shqiptari futej ne shqiperi me biciklete dhe me dy thase me rere...
doganjeri dergoi reren ne Athine per kontroll por asgje e dyshimte...
pas 6 muajsh pyet shqiptarin...
do me thuash te verteten cfare kontrabante ben?
edhe sikur te besh nuk do te bej gje...

Atehere i thote: mund te them se bej kontrabande bicikletash.

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Thu Jan 05, 2012 10:12 pm
by Adriana
-waiting- Nje bure merr telefonin dhe thërret partinë politike:
Alo, a është kjo Partia e Pavarur?
Po zotëri, çfarë dëshironi?
Desha të konkurroj për president, cilat janë kushtet?
Jeni mashtrues?!
Po jam, a ka edhe ndonjë kusht tjetër?

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Fri Jan 06, 2012 6:40 pm
by Patush
Nje djal Shkodran shkon ne ushtri dhe vendoset ne Jug te Shqiperise. Pas dy vjetesh ne ushtri ai merr lajmin se nana e tij ka vdek dhe se familja e pret per ti dhane lamtumiren e tij te fundit!
Ne Mortore djali ashte i ulun afer babait te tije te cilet te dy qendrojne prane trupit tashme te pajete, me lot ne sy djali i thote babait ''Qna polli o baba'', babai e shikjon dhe ja kthen: ''Mos hyn ngjynah o djal se nuk ka pjell por ka deke''!

Nuk ka darsem pa kja dhe nuk ka mort pa qesh!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Sun Jan 22, 2012 1:22 pm
by Sally
Pyet një plak një të ri :
A po e Agjëron Ramazanin ?
Po i përgjijget ky .
Ta bëftë Zoti kabul !
Edhe Ty ta bëftë Avganistan -ia kthen ai

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Sat Jan 28, 2012 9:20 pm
by Sally
I thanë njerit:
-Kur erdhe?
-Nesër dy ditë.
-Po nga je ti?
-Nga shtëpia ime.
-Ku e ke shtëpinë?
-Në mes të oborrit dhe me derë nga lesa.
-Opo, qënke i trashë ti!
-Ohu, të shikosh vëllanë tim ti: ta çash, bëhen tre sa unë!

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Mon Sep 17, 2012 6:25 pm
by Adriana
Ishin dy shqiptar ne Angli duke punuar ne nje servis te madh makinash , kur vjen policia e emigracionit dhe pyet njerin.
-do you speak english?
-yes
-do you have documents to stay in england
-yes
-please call that other emigrant to come here
-ok ...O NEVRUZ! O NEVRUZ MBATHJA SE DO TE KAPIN

Re: Barsaleta dhe grimca humori

Posted: Mon Sep 17, 2012 7:01 pm
by Rina
Mashkulli i drejtohet Zotit: – Zot, pse e ke krijuar femrën kaq të bukur?

Zoti: – Për ta dashur ti!

Mashkulli: - E pse e ke bërë aq budallaqe?

Zoti: - Për të të dashur ty!