"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pse burrat........

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

User avatar
Secretmission
Member
Member
Posts: 15
Joined: Mon Jun 15, 2009 5:47 pm
Gender: Female

Pse burrat........

#1

Post by Secretmission » Sat Jul 04, 2009 2:29 pm

1. Pse burrat jane si vendet e parkimit?
Me te miret jane te zene, dhe ata qe jane te lire jane te vegjel
ose te kote.

2. Cfare mendimi kane burrat per "punet e shtepise"?
Te ngresh kembet, deri sa gruaja te mundet te kaloje fshesen e korentit.

3. Pse burrat nuk kane kriza te moshes se mesme?
Sepse arrijne vetem adoloshencen.

4. Pse te shkuarit ne shtrat me nje burre eshte si "telenovele"?
Sepse mbaron ne piken me te bukur, dhe te jep takim ne pjesen e ardhshme.

5. Cfare ke kur mban dy toptha ne duar?
Vemendjen e plote te nje burri.

6. Pse burri eshte si nje stuhi bore?
Sepse nuk e di kur vjen, sa cm do te te jap dhe sa do te zgjase.

7. Sa burra duhet per te c`vidhosur nje llambe?
Pese. Nje qe ta c`vidhosi, dhe 4 te tjeret qe e degjojne tek mburret per c`vidhosjen.

8. Cfare kane te perbashket burrat dhe shishet e birres?
Te dy jane bosh nga qafa e lart.

9.Burrat jane si "bonot e thesarit":
Duhet shume kohe qe te maturohen.

10.Burrat jane si frulatoret:
Ke nevoje per nje te tille, por nuk e di me saktesi se per cfare.

11.Burrat jane si autobuzet
Ka gjithmone nje ne kthesen e rruges

12. Burrat jane si ilacet
Nuk jane te kenaqshme por te domosdoshme

13.Burrat jane si dirigjentet
Nuk dijne te bejne asgje, por kerkojne qe cdo gje te jete e perkryer

14.Burrat jane si inxhinjeret
Per ata ne teori funksionon gjithcka, ne praktike, dhe hidrauliku me i fundit di te beje me mire.

15. Burrat jane si avokatet
Sado qe jane fajtore, gjejne nje mal me justifikime per te dale te pafajshem

16. Burrat jane si videoregjistratoret
Para, pas, para, pas, eject!

17. Burrat jane si kafeja: me te miret jane te ngrohte, te forte dhe te mbajne zgjuar gjithe naten.

arvaniti.korca
Member
Member
Posts: 17
Joined: Wed Sep 23, 2009 7:13 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#2

Post by arvaniti.korca » Thu Sep 24, 2009 3:34 pm

Pse burrat......?
pas kety ibretit 17 pika c'lloi do sosen?
pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Pse burrat........

#3

Post by Aulona » Thu Sep 24, 2009 7:15 pm

arvaniti.korca wrote:Pse burrat......?
pas kety ibretit 17 pika c'lloi do sosen?
pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers
:lol: :lol: u pa puna arvaniti, hapni nje teme Pse grate.....?
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#4

Post by Tomorr » Thu Sep 24, 2009 9:22 pm

arvaniti.korca wrote: pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers
O arvaniti pa u ofenduar ne e kuvendo pak ndryshe tsimbis tsukunidha.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pse burrat........

#5

Post by Arta » Thu Sep 24, 2009 9:27 pm

Tomorr wrote:
arvaniti.korca wrote: pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers


O arvaniti pa u ofenduar ne e kuvendo pak ndryshe tsimbis tsukunidha.
Tsimbis=pickon

tsukunidha=si pune mishkojne me duket
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#6

Post by alfeko sukaraku » Thu Sep 24, 2009 9:28 pm

Secretmission wrote:1. Pse burrat jane si vendet e parkimit?
Me te miret jane te zene, dhe ata qe jane te lire jane te vegjel
ose te kote.Vallahi,bilahi rrahman hasan edhe ali,nuk me pelqen kjo pika ketu :!:

Ka disa e disa qe jane thatanik edhe me hunden si sopat(marshalla marshalla)..edhe ata nuk jane as te bukur,por armet hemmmmmmmmmm i kane goxha arme.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#7

Post by alfeko sukaraku » Thu Sep 24, 2009 9:31 pm

Secretmission wrote:
11.Burrat jane si autobuzet
Ka gjithmone nje ne kthesen e rruges
ka moj ka,por po paksohemi shume keto kohet e fundit.Kujdes ne kthese :?: Mos te dele ndonje"mama" me fshese -hahaha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#8

Post by albotrimi » Thu Sep 24, 2009 9:37 pm

[quote3]. Pse burrat nuk kane kriza te moshes se mesme?
Sepse arrijne vetem adoloshencen. [/quote]

Kurse grate e arijne me perpara sec duhet dhe kur i shikon duke shtyre karocat.

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#9

Post by albotrimi » Thu Sep 24, 2009 9:40 pm

5. Cfare ke kur mban dy toptha ne duar?
Vemendjen e plote te nje burri.
A ketu e ke gabim ...topthat smbahen ne duar.

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#10

Post by albotrimi » Thu Sep 24, 2009 9:42 pm

4. Pse te shkuarit ne shtrat me nje burre eshte si "telenovele"?
Sepse mbaron ne piken me te bukur, dhe te jep takim ne pjesen e ardhshme.
Varret nga burri...ka ca qe mund ta bejne femren te kenaqur qe per 1 muaj te mos doj me takim.

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#11

Post by albotrimi » Thu Sep 24, 2009 9:43 pm

12. Burrat jane si ilacet
Nuk jane te kenaqshme por te domosdoshme
keshtu jane dhe grate, prandaj burrat shohin per te reja.

albotrimi
Member
Member
Posts: 15
Joined: Sun Jul 19, 2009 2:36 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#12

Post by albotrimi » Thu Sep 24, 2009 9:45 pm

8. Cfare kane te perbashket burrat dhe shishet e birres?
Te dy jane bosh nga qafa e lart.
Nuk e di per lart por atje poshte ku femrat jane bosh dalin burrat dhe u mbushin boshllekun.

omygod
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Wed Jul 22, 2009 1:06 pm
Gender: Female

Re: Pse burrat........

#13

Post by omygod » Thu Sep 24, 2009 10:08 pm

albotrimi wrote:
8. Cfare kane te perbashket burrat dhe shishet e birres?
Te dy jane bosh nga qafa e lart.
Nuk e di per lart por atje poshte ku femrat jane bosh dalin burrat dhe u mbushin boshllekun.
oh mygod car banaliteti

arvaniti.korca
Member
Member
Posts: 17
Joined: Wed Sep 23, 2009 7:13 pm
Gender: Male

Re: Pse burrat........

#14

Post by arvaniti.korca » Fri Sep 25, 2009 7:31 am

Tomorr wrote:
arvaniti.korca wrote: pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers
O arvaniti pa u ofenduar ne e kuvendo pak ndryshe tsimbis tsukunidha.

Ju lutem ska ofendim fare por ne te kunderten me kenaqsi qe te merremi vesh sakt se ketu behen sa puche me ket manifeston ku behet referat edhe se kush c'vidhos qe pyell pyetjen kush vidhos...... telenovela etc.....

Sa per fjalet tsimbis korrekt e ka shpjeguar patriotja. kurse tsukunidha esht aj bari qe kur te prek te tsuks, ahesh, kruhesh, zguqesh edhe te djek. Nuk e di me tjeter emer,
esht elastic perdoret edhe si purtek. Kuptohet ,per rastet speciale ose zakonore.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pse burrat........

#15

Post by Arta » Fri Sep 25, 2009 11:56 am

arvaniti.korca wrote:
Tomorr wrote:
arvaniti.korca wrote: pra, ja pse tsimbis tsukunidha ne kercelet e nikoqireve nga njehere.

cheers
O arvaniti pa u ofenduar ne e kuvendo pak ndryshe tsimbis tsukunidha.

Ju lutem ska ofendim fare por ne te kunderten me kenaqsi qe te merremi vesh sakt se ketu behen sa puche me ket manifeston ku behet referat edhe se kush c'vidhos qe pyell pyetjen kush vidhos...... telenovela etc.....

Sa per fjalet tsimbis korrekt e ka shpjeguar patriotja. kurse tsukunidha esht aj bari qe kur te prek te tsuks, ahesh, kruhesh, zguqesh edhe te djek. Nuk e di me tjeter emer,
esht elastic perdoret edhe si purtek. Kuptohet ,per rastet speciale ose zakonore.

tsukunidha-hithes i themi ne.

Kur benin gabime te vegjlit ne zonat e fshatit i rrihnin me hithes, qe mos te benin me... :D
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Humor”